Σακιδιο πλατης

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.490
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Για να έχεις free delivery πρέπει στην περιγραφή του προϊόντος να δεις
Dispatched from and sold by Amazon.co.uk και δίπλα στην τιμή : FREE SHIPPING
Στο σακίδιο νούμερο 3 γράφει: Dispatched from and sold by Adventure Avenue. Δηλαδή από κάποια άλλη εταιρία. Δες εδώ για περισσότερες πληροφορίες για τη συγκεκριμένη
[ame=http://www.amazon.co.uk/gp/aag/details/ref=aag_m_ss?ie=UTF8&isAmazonFulfilled=&marketplaceID=A1F83G8C2ARO7P&isCBA=&seller=A2EIF6QX8768Y4#aag_legalInfo]Amazon.co.uk At a Glance: Adventure Avenue
Κάθε εταιρία έχει τη δικιά της πολιτική και μερικές δεν στέλνουν καν εκτός Μεγάλης Βρετανίας.

Οπότε πρέπει κάνεις σύγκριση και με τα μεταφορικά μέσα. Κάνε εγγραφή και φτάσε ένα βήμα πριν την πληρωμή για να δεις το τελικό ποσό. Το amazon σε εκείνο το σημείο σου κάνει και μετατροπή σε ευρώ.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Για να έχεις free delivery πρέπει στην περιγραφή του προϊόντος να δεις
Dispatched from and sold by Amazon.co.uk και δίπλα στην τιμή : FREE SHIPPING
Στο σακίδιο νούμερο 3 γράφει: Dispatched from and sold by Adventure Avenue. Δηλαδή από κάποια άλλη εταιρία. Δες εδώ για περισσότερες πληροφορίες για τη συγκεκριμένη
Amazon.co.uk At a Glance: Adventure Avenue
Κάθε εταιρία έχει τη δικιά της πολιτική και μερικές δεν στέλνουν καν εκτός Μεγάλης Βρετανίας.

Οπότε πρέπει κάνεις σύγκριση και με τα μεταφορικά μέσα. Κάνε εγγραφή και φτάσε ένα βήμα πριν την πληρωμή για να δεις το τελικό ποσό. Το amazon σε εκείνο το σημείο σου κάνει και μετατροπή σε ευρώ.
Ευχαριστώ πάρα πολύ.
Απο amazon δεν είχα παραγγείλέι ποτε ώς τώρα, πάντα παράγγελνα απο e-bay, γι'αυτό δεν ξέρω το σύστημα...
Στο άλλο λινκ που το βρήκα φτηνότερα είναι λέει out of stock, θα ξαναδώ σε 4-5 μέρες...
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
462
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
οπως τα βλέπω και τα τρία είναι ωραία, απλά το Caribee μου μοιάζει πιο πολύ σαν βαλίτσα με ιμάντες ενω τα Carrimor και Berghaus πιο πολύ με σακκιδιο με ρόδες (μιας και οι δυο εταιρειες ειδικεύονται στα σακκίδια εδω και χρόνια).
το καλό στο Caribee είναι οτι οι ιμάντες μαζεύονται και κρύβονται καθως και το χερουλι είναι τηλεσκοπικό ,(γι αυτό μοιαζει πιο πολύ με βαλίτσα)
ενω στα αλλά ειναι υφασματινο το χερούλι αλλά έχουν πολύ καλούς ιμάντες στήριξης πλατης-μέσης.
αδιαβροχο κάλυμμα βρίσκεις και σκέτο το οποιο εφαρμόζει με λάστιχο πανω απο το σακκίδιο
Τωρα ανάλογα με τις ανάγκες σου διάλεξε, εαν το θες πιο πολύ να το σέρνεις παρε το caribee εαν θέλεις πιο πολύ στην πλάτη πάρε τα άλλα.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Μόλις παρέλαβα το Caribee μου!!!

Εντυπώσεις μόλις το επεξεργαστώ λιγάκι, γιατί δεν πρόλαβα ακόμη!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Λοιπόν, το caribee που παρέλαβα σήμερα φαίνεται πολύ ωραίο και αρκετά βολικό (άδειο-αν γεμίσει θα δούμε). Είναι γεμάτο θήκες, έχει την τσάντα ημέρας που ευτυχώς κουμπώνει μπροστά για ισορροπία όταν θές και έχει και την χειρολαβή με καλές ρόδες για να το τσουλάς (μεγάλες/ιδανικές για τσούλισμα, αλλά όχι ενοχλητικές για αυτόν που το φοράει). Επίσης, οι ιμάντες κουμπώνουν-ξεκουμπώνουν πανεύκολα, πολύ καλό αυτό. Επίσης, εσωτερικά στην πλάτη, έχει ένα ''σκληρό'' πλαστικό που βολεύει όταν είσαι στο ξενοδοχείο για παράδειγμα να μοιάζει με βαλίτσα όταν το ανοίγεις και να μπορείς να βάλεις/βγάλεις/ελέγξεις έτσι τα πράγματά σου.

Μειωνέκτημα βρίσκω το ότι δεν μπορεί να μαζεέψει με ιμάντες γιατί έχει την χειρολαβή για να την τσουλάς, όπως και η τιμή.

Εμένα μου το έκαναν δώρο, αλλιώς δεν ξέρω αν θα το αγόραζα...
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
και με τις κλοπές τελικά τι γίνεται; δεν ανησυχούμε; έχουν κανένα κλείδωμα αυτά τα σακίδια;
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τι κλείδωμα δηλαδή; Φαντάζομαι λουκέτο... Υπάρχουν βέβαια και ''καλύμματα'' που είναι σαν πλέγμα μεταλλικό-ελαστικό-δεν ξέρω τι και είναι για προστασία απο κλοπές. Κάπου το είχα βρεί, ίσως στο e-bay, πρέπει να το ψάξω πάλι. Αλλά πάει ακριβά, δηλαδή κανένα 40άρ ευρώ. Πρέπει να το βρώ πάλι αν είναι, μη γράφω και μπαρούφες...
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
και με τις κλοπές τελικά τι γίνεται; δεν ανησυχούμε; έχουν κανένα κλείδωμα αυτά τα σακίδια;
Ρε παιδιά αν ταξιδεύεις ως backpacker τι κλοπή να φοβάσαι δηλαδή; Μη σου κλέψουν τα εσώρουχα;
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
Μια καλή φωτογραφική μηχανή για παράδειγμα.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Μια καλή φωτογραφική μηχανή για παράδειγμα.
Θα την άφηνες στο σακίδιο ή στη βαλίτσα σου ας πούμε;
Εγώ φωτ/κές-κάμερες-νετμπουκ ούτως η άλλως τα κρατάω μαζί μου, ειδικά στις μετακινήσεις μου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.044
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom