Σακιδιο πλατης

jimp

Member
Μηνύματα
5.028
Likes
6.415
Να βαλουμε κανενα σημαδι να τα ξεχωριζουμε ομως!!

Μην τα μπλεξουμε πουθενα!!
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
jimp said:
Δηλαδη φουλ γεματο να ειναι δεν εχει προβλημα ε?

Εγω παντως με βλεπω για αυτο με τα ροδακια.
Με τα ροδακια θα εχει περισσοτερο βαρος. Οπως και το ποιο ωραιο της ιδιας εταιριας που ειναι ομως περιπου 1 ,5 κιλο.
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Παρελαβα σημερα το http://viewitem.eim.ebay.gr/Cabin-Max-Backpack-Flight-Approved-Bag-Hand-Luggage/220803835532/item.
Εκ πρωτης όψεως φαινεται αρκετα μεγάλο που σημαινει οτι χωραει και αρκετα πραγματα ,αρκει να ειμαστε κατω απο τα 10 κιλα. Εχει επένδυση στις λαβες καθως και στην πλατη. Θετικο αυτο. Ανοιγει στα 2 κυριολεκτικα οποτε κανει και ποιο ευκολο το φορτωμα. Θα δοκιμαστει και σε 15 μέρες στην ryanair και μου φαίνεται οτι θα παρω και αλλο ενα και θα ξεχασω την βαλιτσα.
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Μιά χαρά παιδιά συστήνεται ανεπιφύλακτα. Τωρα μου φαίνεται θα παρω και αλλη μια σε μοβ ή εαν εχει να προτείνει κάποιος για γυναίκα μία ελεύθερα. Με ροδακια θα ηταν ποιο βαριά αλλα απο οτι είδα λογο του μεγεθους δεν ασχολούνται και πολυ με τα κιλα εαν ειναι μεσα στις διαστάσεις. Σην επιστροφη η δικη μου ζύγιζε 9 κιλα και υπηρχαν και μεγαλυτερες και ποιο γεματες απο οτι ειδα. Βέβαια κάποιος που εχει περισσοτερες πτήσεις με ryanair θα ξερει καλυτερα.
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
mfish said:
Λογικα ειναι δεν τα κοιταξα αναλυτικά γιατι το μεγαλυτερο ειναι 32lt . Το δικο μου ειναι 44.

nikosx said:
Dakine Network back pack bag Laptop Herringbone 2011|eBay

Έχω αυτό και δεν το αποχωρίζομαι ποτέ, είναι το καλύτερο που είχα ποτέ!
Φαίνεται καλύτερης κατασκευής αλλα κανει κανα 70 ευρω πανω απο το cabinmax και ειναι επίσης μικροτερο σε χωριτικοτητα.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.209
Μιά χαρά παιδιά συστήνεται ανεπιφύλακτα. Τωρα μου φαίνεται θα παρω και αλλη μια σε μοβ ή εαν εχει να προτείνει κάποιος για γυναίκα μία ελεύθερα. Με ροδακια θα ηταν ποιο βαριά αλλα απο οτι είδα λογο του μεγεθους δεν ασχολούνται και πολυ με τα κιλα εαν ειναι μεσα στις διαστάσεις. Σην επιστροφη η δικη μου ζύγιζε 9 κιλα και υπηρχαν και μεγαλυτερες και ποιο γεματες απο οτι ειδα. Βέβαια κάποιος που εχει περισσοτερες πτήσεις με ryanair θα ξερει καλυτερα.
Σε μερικά αεροδρόμια(πχ. bergamo) έχει και ζυγαριά για τις χειραποσκευές η Ryanair και ζυγίζει κάποιες επιλεκτικά.
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ψάχνω για αγορά backpack και είμαι ανάμεσα σε δύο : Σακίδιο TERRA Breeze 75 και Σακίδιο TERRA Peak. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς κάποιο από αυτά?
Επίσης, ενδιαφέρομαι να είναι 75 λίτρων, χωρίς να προγραμματίζω ότι θα το γεμίζω στο φουλ, αλλά καλό είναι να υπάρχει και ελεύθερος χώρος μπορεί να χρειαστεί. Πιστεύετε ότι για γυναίκα 75 λίτρα είναι καλά?
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Ψάχνω για αγορά backpack και είμαι ανάμεσα σε δύο : Σακίδιο TERRA Breeze 75 και Σακίδιο TERRA Peak. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς κάποιο από αυτά?
Επίσης, ενδιαφέρομαι να είναι 75 λίτρων, χωρίς να προγραμματίζω ότι θα το γεμίζω στο φουλ, αλλά καλό είναι να υπάρχει και ελεύθερος χώρος μπορεί να χρειαστεί. Πιστεύετε ότι για γυναίκα 75 λίτρα είναι καλά?
αν το θες για 3-7 μερες παρε καλυτερα 55...αλλιως 65.....75 ειναι μεγαλο και αν το γεμισεις ασηκωτο....το terra peak μου ειχε φανει καλυτερο απο κοντα, δες τα και εσυ σε καποιο μαγαζι....προσωπικα χρησιμοποιω 45 ακομα και για 20 μερες
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
αν το θες για 3-7 μερες παρε καλυτερα 55...αλλιως 65.....75 ειναι μεγαλο και αν το γεμισεις ασηκωτο....το terra peak μου ειχε φανει καλυτερο απο κοντα, δες τα και εσυ σε καποιο μαγαζι....προσωπικα χρησιμοποιω 45 ακομα και για 20 μερες
Για 15 μέρες το θέλω περίπου, αλλά ναι η αλήθεια είναι ότι μου είχαν φανεί λίγο τεράστια τα 75άρια σε βιτρίνα που τα είχα δει. Οπότε θα αρχίζω να κοιτάω για 65άρια ή και μικρότερα. Εσύ πώς τα καταφέρνεις με 45 λίτρα? Μου φαίνονται λίγα για τόσες μέρες. Επίσης, έχεις καμιά εμπειρία από Terra προιόντα? Δηλαδή αντέχουν ή θα πηγαίνω για καινούριο κάθε χρόνο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.289
Μηνύματα
886.788
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom