Σιγκαπούρη Στάση στο αεροδρόμιο της Σινγκαπούρης...

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
κούνα που σας κούναγε!!!!
καλά πηγαίνετε στην χλύδα εσείς και στις νούσες ντούες!!!!!
δεν ξέρετε τι χανετε μορέ!!!!
 

Atomsk

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Σε διαβεβαιώνω πως και diving έχουμε κλείσει για 3 μέρες και σε ζούγκλες θα πάμε και σε ναούς, και σε ηφαίστια. Σιγά μη κάτσω στο ξενοδοχείο :cool:
 

NEJI

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Τα χεις κλείσει απο δώ αυτα? Εγώ λέω να πάω μπαλί και να τα κανονίσω όλα απο κεί. Λένε πως και ο ταξιτζής μια χαρά οδηγός είναι και χωρίς να σκάσεις ένα σωρό λεφτά σε οδηγούς. (ταξιδιωτικούς εννοώ)
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Σας ευχομαι και στις δυο παρεες να περασετε καλα. Ειτε Nusa Dua ειτε Kuta ειναι υπεροχες. Να πατε και στα βορεια στο Ubud - αξιζει. Καλους αστακους και καρταβιδες και τσεκαρετε τη παλοιρια (θα καταλαβετε τιεννοω).

Υ.Γ. Θα ειμαστε κοντα σχετικα. Φευγουμε τελος του μηνα για Σιγκαπουρη (4 ημ), Λανγκαουι (6 ημ) και Ντοχα (1 ημ)- ολα κλεισμενα απο εμας σε απιστευτες τιμες. Λεπτομεριες για το ποσο μας κλεβουν τα πρακτορεια οταν γυρισουμε.
 

Atomsk

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Τα χεις κλείσει απο δώ αυτα? Εγώ λέω να πάω μπαλί και να τα κανονίσω όλα απο κεί. Λένε πως και ο ταξιτζής μια χαρά οδηγός είναι και χωρίς να σκάσεις ένα σωρό λεφτά σε οδηγούς. (ταξιδιωτικούς εννοώ)
κοίτα για diving επειδή θέλει μια προετιμασία έχουμε κλείσει απο εδώ για να είμαστε σίγουροι, για τα άλλα είτε απο τον τύπο που θα μας παραλάβει στο αεροδρόμιο είτε απο το ξενοδοχίο. Αν και έχω ακούσει ότι μπορεί να είναι λίγο τσιμπιμένα τα tour του ξενοδοχείου. Πάντως έχω κάνει μια λίστα με μέρη που θέλω να πάω και έχω διαβάσει σχετικές πληροφορίες. Το μόνο που με έχει προβληματίσει είναι το φαγητό :p

joss ..τις λεπτομέριες για το πόσο μας κλέβουν τα πρακτορεία θα ήθελα να τις μάθω και εγώ :p μιας και λεώ απο φέτος να αρχίσω τακτικά τα ταξίδια γιατί έχω πίξει στην Ελλάδα και στους greekoules.:rolleyes:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Το μόνο που με έχει προβληματίσει είναι το φαγητό :p

joss ..τις λεπτομέριες για το πόσο μας κλέβουν τα πρακτορεία θα ήθελα να τις μάθω και εγώ :p μιας και λεώ απο φέτος να αρχίσω τακτικά τα ταξίδια γιατί έχω πίξει στην Ελλάδα και στους greekoules.:rolleyes:

πάρε μαζί σου παξιμάδια!!!! εκεί η αλήθεια είναι οτι δεν υπάρχει τίποτα και άν υπάρχει είναι χάλια!!!:D


μην το λέτε έτσι ρε παιδιά!!!ακούγεται φοβερά άκομψο!!
δεν ειναι σωστό να αποκαλούμε κλέφτες τα πρακτορεία!! τις υπηρεσίες τους προσφέρουν και βγάζουν και εκείνα ενα κέρδος!!! δεν πουλάνε πατάτες,μακρυνά ταξίδια πουλάνε....
 

Constadina

Member
Μηνύματα
50
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί - Κουάλα Λουμπούρ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εμεις κλεισαμε στο 'Τhe Laguna spa & resort' στην Νusa Dua.οσων αφορα τα πρακτορεια δεν μας κλεβουν απλα κανουν την δουλεια τους...το σιγουρο ομως ειναι οτι αν το οργανωσεις μονος σου βγαινεις κερδισμενος κ εχεις διαμονη σε καλυτερα ξενοδοχεια,σε καλυτερα δωματια κ περισσοτερες complimentary παροχες.καναμε ερευνα αγορας κ πηρα προσφορα απο αρκετα πρακτορεια κ σαν πακετο εισητηριων + διαμονης, αλλα κ προσφορα μονο διαμονης.τελικα καταληξαμε να τα κλεισουμε ολα μονοι μας κ δεν χασαμε!τωρα τις εκδρομες εκει στο Μπαλί θα τις κλεισουμε οταν φτασουμε.εγω παλι δεν ανησυχω καθολου για το φαγητο γιατι ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι πολυ καλο!ελπιζω κ ο καιρος...
 

Atomsk

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
πάρε μαζί σου παξιμάδια!!!! εκεί η αλήθεια είναι οτι δεν υπάρχει τίποτα και άν υπάρχει είναι χάλια!!!:D.
παξιμάδια και κονσέρβες στάνταρ...κονσέρβα ΖΑΝΑΕ, ντολμαδάκια, εγγύηση! Στη χειρότερη ψαρεύουμε κάνα αχινό.




:haha:
 

Constadina

Member
Μηνύματα
50
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί - Κουάλα Λουμπούρ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
κούνα που σας κούναγε!!!!
καλά πηγαίνετε στην χλύδα εσείς και στις νούσες ντούες!!!!!
δεν ξέρετε τι χανετε μορέ!!!!
Αυτό λεω και εγω...
Ας τα ακυρωσουμε ολα και ας παμε να κλεισουμε καμια καλυβα απο μπαμπου στην ζουγκλα...:D:D:D
Θα τα γυρισουμε ολα (τουλαχιστον οσα προλαβουμε) αλλα ας γευτουμε και εμεις λιγο την χλιδη, μιας και εδω στην Ελλαδα δεν εχουμε αυτην την δυνατοτητα με τις τιμες που δινουν τα 5στερα ξενοδοχεια...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Μου φαίνεται οτι δεν έχετε καταλάβει κανένας σας τι εννοώ.
Τα ξενοδοχεία που μένω έξω είναι πάντοτε 7 αστέρων και άνω...όμως!
δεν με ενδιαφέρει να βρεθώ σε χλυδάτο ξενοδοχείο σε τουριστική ζώνη,οπου το πρωί θα φάω πρωινό με 600 παπάρες ..σύν τα καπή.δεν θέλω να ξυπνάω το πρωί και να βρίσκομαι σε αυτή την κατάσταση!!! χαλιεμαι βγαίνω απο το κλίμα πως το λένε!!
οταν έλεγα ubud,ενοούσα μακρυά απο τα πλήθη,σίγουρα σε καλύτερα δωμάτια απο τα καρμπόν που κλείσατε ξένων συμφερόντων,και με ατμόσφαιρα ονειρική,ανάμεσα σε γκλίν γκλόν,φιλόξενες φάτσες,και γνήσιες καταστάσεις!!!
στην myanmar και στο νεπάλ έμεινα σε χώρους που ούτε τους είχα ονειρευτεί,αλλα περιείχαν ολη αυτή την μαγεία....άν τους ψάξεις τους βρίσκεις ...και είναι δίπλα σου!!
αυτά παιδες να περάσετε καλά,και μην αγχώνεστε!!!
 

Constadina

Member
Μηνύματα
50
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί - Κουάλα Λουμπούρ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μου φαίνεται οτι δεν έχετε καταλάβει κανένας σας τι εννοώ.
Τα ξενοδοχεία που μένω έξω είναι πάντοτε 7 αστέρων και άνω...όμως!
δεν με ενδιαφέρει να βρεθώ σε χλυδάτο ξενοδοχείο σε τουριστική ζώνη,οπου το πρωί θα φάω πρωινό με 600 παπάρες ..σύν τα καπή.δεν θέλω να ξυπνάω το πρωί και να βρίσκομαι σε αυτή την κατάσταση!!! χαλιεμαι βγαίνω απο το κλίμα πως το λένε!!
οταν έλεγα ubud,ενοούσα μακρυά απο τα πλήθη,σίγουρα σε καλύτερα δωμάτια απο τα καρμπόν που κλείσατε ξένων συμφερόντων,και με ατμόσφαιρα ονειρική,ανάμεσα σε γκλίν γκλόν,φιλόξενες φάτσες,και γνήσιες καταστάσεις!!!
στην myanmar και στο νεπάλ έμεινα σε χώρους που ούτε τους είχα ονειρευτεί,αλλα περιείχαν ολη αυτή την μαγεία....άν τους ψάξεις τους βρίσκεις ...και είναι δίπλα σου!!
αυτά παιδες να περάσετε καλά,και μην αγχώνεστε!!!
Σε ευχαριστουμε!!!
Μα φυσικα και καταλαβαμε τι εννοεις! Αρα ας χαρουμε ολοι την χλιδη και ας εξερευνησουμε και την πραγματικη εικονα των προορισμων μας.
Γεγονος ειναι οτι σε αυτα τα μερη που επικρατει η φτωχεια τα 5στερα ξενοδοχεια ειναι σε πολυ καλες τιμες συγκριτικα με αλλα μερη...Τωρα η επιλογη ειναι του καθενα εαν μεινει σε πολυσυχναστη ή οχι περιοχη.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Σε ευχαριστουμε!!!
Μα φυσικα και καταλαβαμε τι εννοεις! Αρα ας χαρουμε ολοι την χλιδη και ας εξερευνησουμε
εξαρτάται τι νόημα δίνει ο καθένας στην λέξη χλιδή...μάλον εγώ το εννοώ διαφορετικά...αστο τους κουράσαμε!!
φιλάκια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom