Σιγκαπούρη Στάση στο αεροδρόμιο της Σινγκαπούρης...

Μηνύματα
2
Likes
0
Θα ταξιδέψω στο μπαλι και έχω αλλαγή στην Σιγκαπούρη με αναμονή 6 ωρών.. μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα μπορώ να βγω έξω από το αεροδρόμιο να παω στην πόλη? Αξίζει??
 

NO BORDER

Member
Μηνύματα
12
Likes
16
Καλησπέρα Παιδια ! Πεταω με scoot 04-12 για Μανιλα μεδω Σιγκαπουρης . Στην Σιγκαπουρη έχω 6 ώρες ( 04:30 Άφιξη& 1030 αναχωρηση ) Προλαβαίνω να βγω για κανενα καφεδακι ? ¨Εχει κανεις εμπειρια απο Σιγκαπουρη ?
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ματσου Πιτσου
No border ας μας πει καποιος γνωστης τι παιζει με την μεταμεσονυχτια σιγκαπουρη γιατι και εμεις που παμε πουκετ εχουμε ενα 4ωρο μέσα στα μεσανυχτα στην σιγκαπουρη ! Έστω να κανουμε καμια βραδυνη βολτα ισα ισα !
 

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Ναι έχει διάφορα.καλό θα είναι να μας έγραφε κάποιος που πήγε πρόσφατα .Εγώ το 2006 Δεκέμβριο είχα 10 ώρες αναμονή και πήρα το πούλμαν που κάνει δωρεάν ξενάγηση της πόλης αλλά είχε τόσο βροχή που δε έβλεπες τίποτα ατυχία .........
 

sinos

Member
Μηνύματα
54
Likes
79
No border ας μας πει καποιος γνωστης τι παιζει με την μεταμεσονυχτια σιγκαπουρη γιατι και εμεις που παμε πουκετ εχουμε ενα 4ωρο μέσα στα μεσανυχτα στην σιγκαπουρη ! Έστω να κανουμε καμια βραδυνη βολτα ισα ισα !
Για να βγεις από το αεροδρόμιο έξω έστω και 5 λεπτά θα πρέπει να συμπλήρωσης την αίτηση και να πας για έλεγχο και είσοδο στη χωρά, όπου συνήθως έχει πολύ κόσμο όταν φτάνουν πολλές πτήσεις μαζί. Και μετά ξανά διαδικασία για μπεις στο αεροδρόμιο. Είχα πάει Σιγκαπούρη 5 μέρες και 6 Πουκέτ, στην επιστροφή από Πουκέτ μέσο Σιγκαπούρης άλλαζα πτήση χωρίς ενιαίο εισιτήριο και έπρεπε για να παραλάβω τις αποσκευές να κάνω την άνω διαδικασία.(ενώ την είχα κάνει πριν 6 μέρες που ήμουν Σιγκαπούρη )
 

NO BORDER

Member
Μηνύματα
12
Likes
16
Για να βγεις από το αεροδρόμιο έξω έστω και 5 λεπτά θα πρέπει να συμπλήρωσης την αίτηση και να πας για έλεγχο και είσοδο στη χωρά, όπου συνήθως έχει πολύ κόσμο όταν φτάνουν πολλές πτήσεις μαζί. Και μετά ξανά διαδικασία για μπεις στο αεροδρόμιο. Είχα πάει Σιγκαπούρη 5 μέρες και 6 Πουκέτ, στην επιστροφή από Πουκέτ μέσο Σιγκαπούρης άλλαζα πτήση χωρίς ενιαίο εισιτήριο και έπρεπε για να παραλάβω τις αποσκευές να κάνω την άνω διαδικασία.(ενώ την είχα κάνει πριν 6 μέρες που ήμουν Σιγκαπούρη )
Ευχαριστω Sinos ! Αυτη ειναι μια λεπττομερεια που δεν ειχα προβλεψει . Μαλλον με βλεπω να μενω μεσα στο αεροδρομιο .
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.003
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Για να βγεις από το αεροδρόμιο έξω έστω και 5 λεπτά θα πρέπει να συμπλήρωσης την αίτηση και να πας για έλεγχο και είσοδο στη χωρά, όπου συνήθως έχει πολύ κόσμο όταν φτάνουν πολλές πτήσεις μαζί. Και μετά ξανά διαδικασία για μπεις στο αεροδρόμιο. Είχα πάει Σιγκαπούρη 5 μέρες και 6 Πουκέτ, στην επιστροφή από Πουκέτ μέσο Σιγκαπούρης άλλαζα πτήση χωρίς ενιαίο εισιτήριο και έπρεπε για να παραλάβω τις αποσκευές να κάνω την άνω διαδικασία.(ενώ την είχα κάνει πριν 6 μέρες που ήμουν Σιγκαπούρη )
20 λεπτά στη χειρότερη που έχω δει ή ακούσει παίρνει η έξοδος. Στις 4 τα χαράματα κάτι μου λέει ότι θα περάσει σφάίρα.

Τη Σιγκαπούρη έχω αλλάξει πτήσεις με χωριστά εισιτήρια 3-4 φορές, ούτε μία δε χρειάστηκε να βγω για να πάρω τη βαλίτσα μου (σχεδόν όλοι κάνουν interline με σχεδόν όλους).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.678
Likes
50.532
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
20 λεπτά στη χειρότερη που έχω δει ή ακούσει παίρνει η έξοδος. Στις 4 τα χαράματα κάτι μου λέει ότι θα περάσει σφάίρα.

Τη Σιγκαπούρη έχω αλλάξει πτήσεις με χωριστά εισιτήρια 3-4 φορές, ούτε μία δε χρειάστηκε να βγω για να πάρω τη βαλίτσα μου (σχεδόν όλοι κάνουν interline με σχεδόν όλους).
Τι προτείνεις να κάνει κάποιος που εχει 6 ώρες στην πόλη; Τροπος μετάβασης, που να παει για περπάτημα και κάποιο memorable φαγητακι;
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Κι εμείς θα έχουμε μια στάση 4 ώρες στην Σιγκαπούρη και στην επιστροφή 12 ώρες.Άρα σκέφτομαι να αξιοποιήσω τον χρόνο μου στην Σιγκαπούρη μόνο στην επιστροφή..Οι 4 ώρες περνάνε γρήγορα και θα είμαστε με το άγχος αν φύγουμε απο το αεροδρόμιο.Μέχρι να την αράξουμε λίγο,να συνέλθουμε κάπως απο το τζέτ λάκ,να τσιμπήσουμε κάτι,να περιηγηθούμε στο τέλειο αυτό αεροδρόμιο πέρασε η ώρα..Το θέμα είναι άν πρέπει και εμείς που θα είμαστε μόνο με χειραποσκευή να μπούμε στην διαδικασία να συμπληρώσουμε αίτηση..Όσο για την μεταφορά για μας υπάρχουν πολλές επιλογές καθώς θα είναι μεσημέρι.Για τα μεσάνυχτα δεν ξέρω πως έχουν τα πράγματα.Στην ανάγκη παίρνεις ταξί..Το must είναι να κατέβεις στο Marina bay..Εκεί κάτω έχει τα βασικά αξιοθέατα..Απο κει κ πέρα άλλη μια ωραία βόλτα είναι little china,little india...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.003
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τι προτείνεις να κάνει κάποιος που εχει 6 ώρες στην πόλη; Τροπος μετάβασης, που να παει για περπάτημα και κάποιο memorable φαγητακι;
6 ώρες μες στη μαυρη νύκτα; Να βρει ένα μέρος να κοιμηθεί, είτε εντός είτε εκτός αεροδρομίου.
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ματσου Πιτσου
Αρα ξεχναω εντελως το θέμα βολτα στην σιγκαπουρη βραδυ μεσανυχτα??
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.678
Likes
50.532
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
6 ώρες μες στη μαυρη νύκτα; Να βρει ένα μέρος να κοιμηθεί, είτε εντός είτε εκτός αεροδρομίου.
Για μένα ρωτάω που δε θα είμαι στη μαύρη νύχτα. Έχω να πάω 20 χρόνια στη Σιγκαπούρη, αν βοηθάει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom