Σουηδία Στοκχόλμη – Τέσσερις ημέρες, τέσσερις εποχές

underwater

Member
Μηνύματα
2.695
Likes
11.090
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Πολύ ωραία η ιστορία σου Άννυ! Έκανα μια νοερή βόλτα μαζί σου στον Βορρά και τη διασκέδασα πολύ. :D

Γενικότερα πρέπει να παρατηρήσω ότι οι ιστορίες που έχω διαβάσει εδώ για Στοκχόλμη έχουν αρχίσει να με ψήνουν επικίνδυνα να την επισκεφτώ. Μάλλον είναι πιο γοητευτική από άλλες σκανδιναβικές πρωτεύουσες (at least Όσλο και Κοπεγχάγη που έχω πάει).

Τώρα που θα έχουμε και δικό μας άνθρωπο εκεί θα πρέπει να το εκμεταλλευτούμε (ακούς pattyyy; :haha: ).
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Πολύ ωραία η ιστορία σου Άννυ! Έκανα μια νοερή βόλτα μαζί σου στον Βορρά και τη διασκέδασα πολύ. :D

Γενικότερα πρέπει να παρατηρήσω ότι οι ιστορίες που έχω διαβάσει εδώ για Στοκχόλμη έχουν αρχίσει να με ψήνουν επικίνδυνα να την επισκεφτώ. Μάλλον είναι πιο γοητευτική από άλλες σκανδιναβικές πρωτεύουσες (at least Όσλο και Κοπεγχάγη που έχω πάει).

Τώρα που θα έχουμε και δικό μας άνθρωπο εκεί θα πρέπει να το εκμεταλλευτούμε (ακούς pattyyy; :haha: ).
Άλλο που δε θέλω!!! Πάντα ευπρόσδεκτοι! Επί σουηδικού εδάφους θα φτιάξω topic με hot, updeted infos!:)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.695
Likes
11.090
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
μην με ξεχάσεις και εμένα pattyyy,έρχομαι.....
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
anny απο συνάλλαγμα τι έκανες???,πήρες απο εδώ ή απο στοκχόλμη?????
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Τραβήξαμε μερικές κορώνες από ATM εκεί. Οι περισσότερες συναλλαγές μας έγιναν με πιστωτική.

Με πιστωτική και χρεωστική, μπορείς να πληρώσεις παντού. Όλοι έχουν μηχανάκι μπροστά στα ταμεία. Όσο μικρή και να είναι η επιχείρηση.

Από ψιλικατζίδικο και καντίνα, μέχρι εστιατόρια, καταστήματα κλπ.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
ο.κ. anny σ'ευχαριστώ πολύ.
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Πολύ ωραία η ιστορία... και όπως ειπώθηκε και παραπάνω με ψήνεις για Σουηδία. Για διαμονή είναι καλά κοντά στο κεντρικό σταθμό τρένων? Απ' την μια βρίσκω τιμές αρκετά προσιτές, απ την άλλη δεν γνωρίζω το θέμα των αποστάσεων μεταξύ των αξιοθεάτων.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Η περιοχή του σταθμού είναι πράγματι μια χαρά και πολύ βολική.
Οι αποστάσεις γενικά δεν είναι πολύ μεγάλες και βέβαια σε συνδυασμό με το μετρό σου λύνονται εύκολα τα χέρια. (ή μάλλον τα πόδια :D).
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Η περιοχή του σταθμού είναι πράγματι μια χαρά και πολύ βολική.
Οι αποστάσεις γενικά δεν είναι πολύ μεγάλες και βέβαια σε συνδυασμό με το μετρό σου λύνονται εύκολα τα χέρια. (ή μάλλον τα πόδια :D).
Καλό αυτό. Αν τελικα γίνει αυτό το ταξίδι για ιούλιο το σκέφτομαι. Είναι καλή εποχή? Και δεύτερον, 4 μέρες φτάνουν για να δω την πόλη?
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Καλό αυτό. Αν τελικα γίνει αυτό το ταξίδι για ιούλιο το σκέφτομαι. Είναι καλή εποχή? Και δεύτερον, 4 μέρες φτάνουν για να δω την πόλη?
Με δεδομενο οτι πας την καλυτερη εποχη, νομιζω οτι 4 μερες ειναι λιγες. Καλοκαιρι ειναι υπεροχη η κρουαζιερα στο αρχιπελαγος, αλλα και μια μερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom