Ολλανδία Στο Αμστελόδαμο όταν ανθίζουν οι τουλίπες!

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Εξαιρετική περιγραφή και άψογες φωτογραφίες!Είμαι ήδη στην μπρίζα και περιμένω τη συνέχεια!
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Ωραία αρχή. Αν και έχω το Άμστερνταμ σε πρώτο πλάνο τα τελευταία χρόνια για διάφορους λόγους δεν πηγαίνω. Να τώρα πήγε φίλος εκεί αλλά εγώ έχω κλείσει άλλο ταξίδι.
Πάντως, μπράβο σας για την τεράστια διάθεση που έχετε να δίνετε τέτοια βοήθεια στα μέλη του ιστοτοπου, γράφοντας αυτές τις ιστορίες που απαιτούν τόσο πολύ χρόνο. Πριν ένα μήνα διαβάζαμε για Μάλτα και τώρα Άμστερνταμ.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Ωραία αρχή. Αν και έχω το Άμστερνταμ σε πρώτο πλάνο τα τελευταία χρόνια για διάφορους λόγους δεν πηγαίνω. Να τώρα πήγε φίλος εκεί αλλά εγώ έχω κλείσει άλλο ταξίδι.
Πάντως, μπράβο σας για την τεράστια διάθεση που έχετε να δίνετε τέτοια βοήθεια στα μέλη του ιστοτοπου, γράφοντας αυτές τις ιστορίες που απαιτούν τόσο πολύ χρόνο. Πριν ένα μήνα διαβάζαμε για Μάλτα και τώρα Άμστερνταμ.
Θα ερθει και η ωρα του Αμστρενταμ και για σενα. :)Οι πολεις ειναι στη θεση τους και μας περιμενουν. Εγω δεν το ειχα πρωτο πλανο αλλα χαρηκα που το γνωρισα κι αυτο.

Οντως εχεις δικιο οι ιστοριες που γραφω απαιτουν χρονο αλλα οπως εχω ξαναπει με κανουν δημιουργικο και χαιρομαι να βοηθαω αλλους στα μελλοντικα τους ταξιδια. Δεν ειχα σκοπο να γραψω για το ταξιδι αυτο αλλα μετα την ιστορια της Μαλτας ζεσταθηκα!:p

Ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον. Σχεδον την εχω τελειωσει την ιστορια οποτε δεν θα αργω να ανεβαζω τα κεφαλαια.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Γύρισα σχεδόν παράλυτος από τον ποδαρόδρομο! Από την πρώτη κιόλας μέρα άρχισαν να διαλύονται τα πόδια μου
Παραπονέθηκαν τα ποδαράκια;;;;....Αν δεν ρίξεις ποδαρόδρομο πόλεις δεν βλέπεις.-
'Ασε που κάνει και καλό στην υγεία !!!
Οι φωτογραφίες πολύ καλές !
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Παραπονέθηκαν τα ποδαράκια;;;;....Αν δεν ρίξεις ποδαρόδρομο πόλεις δεν βλέπεις.-
'Ασε που κάνει και καλό στην υγεία !!!
Οι φωτογραφίες πολύ καλές !
Thanks!
Άσε για να το λέω και να το τονίζω σημαίνει πως όντως πονούσα υπερβολικά. Εγώ είμαι ατρόμητος με το περπάτημα και κάνω χιλιόμετρα σε κάθε ταξίδι. Αυτό στο Άμστερνταμ ήταν ακραίο.
Άλλο πονάνε τα πόδια και άλλο νιώθω σαν παράλυτος!
Να μην ακούω τέτοια γιατί θα γίνω έξαλλη! :icon_evil::icon_evil::icon_evil:
Ε όχι μη γίνεις έξαλλη. Μια κουβέντα είπα:D:D
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Άσε για να το λέω και να το τονίζω σημαίνει πως όντως πονούσα υπερβολικά. Εγώ είμαι ατρόμητος με το περπάτημα και κάνω χιλιόμετρα σε κάθε ταξίδι. Αυτό στο Άμστερνταμ ήταν ακραίο.
Άλλο πονάνε τα πόδια και άλλο νιώθω σαν παράλυτος!
Ξέρω πολύ καλά τη διαφορά μεταξύ "πονώ" και του "φτάνω σε σημείο αναπηρίας".....Απο τότε που κόντεψα να χτυπήσω πέφτοντας στο ξενοδοχείο γιατί δεν μπορούσα να σταθώ όρθια απο έλλειψη αίσθησης στα πόδια μου, άρχισα να το μελετώ το θέμα ! Τότε είχα γυρίσει Ελλάδα και τα πόδια μου έκαναν να συνέλθουν 10 μέρες...ούτε να οδηγήσω δεν μπορούσα !
Το να κόψω το περπάτημα δεν παίζει ούτε με σφαίρες !!!
Καταρχήν επένδυσα σε καλά παπούτσια για περπάτημα ( πολύ βασικό ). Δεν μειώνουν την κούραση, αλλά βοηθούν στο να μην φτάνεις στο σημείο παράλυσης ! Να τονίσω οτι, τα ίσια παπούτσια ή τα αθλητικά δεν σημαίνει οτι είναι και βολικά στο περπάτημα....έτσι την πάτησα εγώ !
Κατα δεύτερον, "υιοθέτησα" τις πολλές και μικρές στάσεις ! Απο τότε έχω μάθει να ξαπλώνω σε παγκάκια, πεζούλια, δρόμους, μουσεία, κήπους, καφέ και οτι άλλο με βολέψει κάθε φορά :D:D:D
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Μεγάλη και ωραία αυτή η συζήτηση @Sassenach77
Όπως ανέφερα λίγες μέρες πριν το ταξίδι είχα αρχίσει τρέξιμο τρομάρα μου και ήδη τα πόδια είχαν καταπονηθεί. επίσης είχα καινούρια αθλητικά που όπως αποδείχτηκαν δεν ήταν ιδανικά για περπάτημα. Αυτά σε συνδυασμό με τα αφύσικα χιλιόμετρα με διέλυσαν. Εννοείται πως εδώ και χρόνια οι μικρές συχνές στάσεις σε παγκάκια, πεζούλια, καφέ κτλ. είναι στο πρόγραμμα διαφορετικά δεν βγαίνει! Δεν είμαστε και υπεράνθρωποι! Κι εγώ όταν επέστρεψα από Άμστερνταμ ακριβώς 10 μέρες έκανα να συνέλθω. Αφού ανησύχησα για τι δεν περνάει ο πόνος!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Μεγάλη και ωραία αυτή η συζήτηση @Sassenach77
Όπως ανέφερα λίγες μέρες πριν το ταξίδι είχα αρχίσει τρέξιμο τρομάρα μου και ήδη τα πόδια είχαν καταπονηθεί. επίσης είχα καινούρια αθλητικά που όπως αποδείχτηκαν δεν ήταν ιδανικά για περπάτημα. Αυτά σε συνδυασμό με τα αφύσικα χιλιόμετρα με διέλυσαν. Εννοείται πως εδώ και χρόνια οι μικρές συχνές στάσεις σε παγκάκια, πεζούλια, καφέ κτλ. είναι στο πρόγραμμα διαφορετικά δεν βγαίνει! Δεν είμαστε και υπεράνθρωποι! Κι εγώ όταν επέστρεψα από Άμστερνταμ ακριβώς 10 μέρες έκανα να συνέλθω. Αφού ανησύχησα για τι δεν περνάει ο πόνος!
Λοιπόν ας αφήσουμε τα ποδαράκια και ας πάμε στις τουλίπες :p
Τι εποχή πήγες στο 'Αμστερνταμ ; Το γράφεις κάπου και δεν το θυμάμαι ;;;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Λοιπόν ας αφήσουμε τα ποδαράκια και ας πάμε στις τουλίπες :p
Τι εποχή πήγες στο 'Αμστερνταμ ; Το γράφεις κάπου και δεν το θυμάμαι ;;;
Όταν ανθίζουν οι τουλίπες:D
Τις τέσσερις τελευταίες μέρες του Μαρτίου.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
πολύ όμορφο το ξεκίνημα της ιστορίας σου Γιάννη και φυσικά υπέροχες οι φωτογραφίες. έρχεται την κατάλληλη στιγμή που και εγώ προγραμματίζω ενα ανάλογο ταξίδι αλλά τόν Μάϊο τις τελευταίες μέρες πριν κλείσει το κουκενχοφ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom