Ταξίδια στην Ελλάδα και περιορισμοί covid.

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Αυτό με τις 30 μέρες ισχύει σίγουρα;
Δεν μπορώ να το βρω κάπου, πχ και στο site της Blue Star που κοιτάω για να βγάλω άκρη τι χρειάζεται για να ταξιδέψουμε, δεν βλέπω να γίνεται καμία διάκριση μεταξύ εμβολίων.
Έτσι είχα διαβάσει σε έγκυρη εφημερίδα στις αρχές Ιουλίου. Πάντως για να σιγουρευτείς αν θεωρείται έγκυρο το πιστοποιητικό που ήδη έχεις μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή Covid Free GR και να τσεκάρεις μόνος σου αν περνάει πριν τις 30 μέρες.
 
Μηνύματα
11
Likes
6
Καλή σου μέρα

Από φίλη που πέταξε μόλις χθες με τη συγκεκριμένη εταιρεία, δέχτηκαν κανονικότατα και με το νόμο το δωρεάν ραπιντ που είχε κάνει σε νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης. Επίσημο είναι, δε θα μπορούσε να μη το δεχτεί.

Από νησιά προς ενδοχώρα self test.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Θα επιχειρήσω να το κάνω δωρεάν απο κάποιο περίπτερο του ΕΟΔΥ!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
παιδια καλησπέρα .. ξερουμε γιατι η blue star ζηταει πιστοποιητικο νοσησης 30 μέρες μετά το πρώτο θετικό δείγμα? απο όσο ξέρω το πιστοποιητικό βγαίνει μετά απο 20 μερες στο gov.gr.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
παιδια καλησπέρα .. ξερουμε γιατι η blue star ζηταει πιστοποιητικο νοσησης 30 μέρες μετά το πρώτο θετικό δείγμα? απο όσο ξέρω το πιστοποιητικό βγαίνει μετά απο 20 μερες στο gov.gr.
Το λέει ο νόμος
"Να επιδεικνύουν πιστοποιητικό νόσησης που εκδίδεται 30 ημέρες μετά από τον πρώτο θετικό έλεγχο και η ισχύς του διαρκεί έως 180 ημέρες μετά από αυτόν"
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Το λέει ο νόμος
"Να επιδεικνύουν πιστοποιητικό νόσησης που εκδίδεται 30 ημέρες μετά από τον πρώτο θετικό έλεγχο και η ισχύς του διαρκεί έως 180 ημέρες μετά από αυτόν"
και τοτε γιατι εκδιδεται το πιστοποιητικο εντος 20 ημερων?? ρητορική ερώτηση.
 

Alpha14

Member
Μηνύματα
119
Likes
203
Έτσι είχα διαβάσει σε έγκυρη εφημερίδα στις αρχές Ιουλίου. Πάντως για να σιγουρευτείς αν θεωρείται έγκυρο το πιστοποιητικό που ήδη έχεις μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή Covid Free GR και να τσεκάρεις μόνος σου αν περνάει πριν τις 30 μέρες.
Καλησπέρα, τώρα είδα το μήνυμα και συμπλήρωσα χθες 30 μέρες.
Πάντως την Τρίτη που πήρα καράβι από Πειραιά δεν είχα κάποιο θέμα (το κοίταξαν και δε μου είπαν τίποτα).
Έχω την εντύπωση ότι είχε ειπωθεί αρχικά αυτό για το μονοδοσικο, αλλά τελικά άλλαξε ή δεν εφαρμόστηκε.
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Λόγω του ότι τα πράγματα στην Ευρώπη δεν πάνε πολύ καλά με τον covid οπότε έχω ξεχάσει τέτοιους προορισμούς. Αν κοιτάξω μέρη εντός της χώρας για μέσα Δεκέμβρη και γιορτές πιστεύετε ότι θα αυξηθούν τα μέτρα και οι περιορισμοί που έχουμε μέχρι τώρα? Πιστεύεται στο ενδεχόμενο του λοκνταουν?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.760
Λόγω του ότι τα πράγματα στην Ευρώπη δεν πάνε πολύ καλά με τον covid οπότε έχω ξεχάσει τέτοιους προορισμούς. Αν κοιτάξω μέρη εντός της χώρας για μέσα Δεκέμβρη και γιορτές πιστεύετε ότι θα αυξηθούν τα μέτρα και οι περιορισμοί που έχουμε μέχρι τώρα? Πιστεύεται στο ενδεχόμενο του λοκνταουν?
Το ΙHME Greece προβλεπει μηδενισμο κινητικοτητας απο αρχες Δεκεμβρη. Περιμενε ως τοτε λιγο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom