Ιταλία Ταξίδι στην Ιταλία με Αυτοκίνητο

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Ναι 15 μερες ειναι καλα. Το ποσο θα στοιχισει ειναι καθαρα επιλογη σας. Δηλαδη που θελετε να μεινετε , αν θελετε να πατε σε μουσεια, που και τι θα τρωτε.
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
σκοπός μας είναι να δούμε την Ιταλία. Φυσικά και μας ενδιαφέρουν τα μουσεία. Το φαγητό και η διαμονή είναι δευτερεύοντα. Δεν λέω πως θέλουμε να μείνουμε σε τελευταίας κατηγορίας καταλύματα αλλά ούτε και σε πρώτης.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Δεν ειναι και φτηνο ταξιδι. Υπολογιζω με φτηνα ξενοδοχεια και φτηνο φαγητο, μουσεια , βενζινες, διοδια, παρκιν, γυρω στα 100 € την ημερα το ατομο. Τωρα θα εχετε εισιτηρια και αυτοκινητο επιπλεον
 

angeliki wupp.

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Χαιρομαι που βρηκα μια ομαδα με εκδρομοφαγους!Μενω Γερμανια και την αλλη βδομαδα ξεκιναμε οδικως με τον αντρα μου κ την 4μηνων κορουλα μας για Ελλαδα μεσω Ιταλιας.Εχουμε επισκεφθει στην Ιταλια μεχρι στιγμης τη βερονα(τη λατρεψα)το Τορινο(το καλυτερο φαγητο),το Μιλανο(ποτε ξανα),τη Βενετια(ομορφα γενικα) κ τωρα σκεφτομαστε να αφιερωσουμε 2 μερες στην Ρωμη.Η φλωρεντια ειναι επισης στο δρομο μας αλλα δεν ξερω αν αξιζει.θα ηθελα αν μπορειτε να συστησετε κατι για διαμονη..ασφαλη μερη..κ σν γνωριζει κανεις πως ειναι το παρκινκ;
 

lera

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια χαρά σας!
είμαι η ερατώ, είμαι νέο μέλος και στο φόρουμ και πρωτάρα και στα ταξίδια ''ον δε ρόουντ'' :haha:
αποφασίσαμε φέτος με τη φίλη μου να πάμε οδικώς ιταλία και να φτάσουμε μέχρι παράλια γαλλίας (αν κάναμε και μία στάση βαρκελώνη, δε νομίζω να μας χαλούσε καθόλου τη διάθεση) ...και θα ήμασταν ευγνώμονες αν μας βοηθούσατε..
στο τι πρέπει σίγουρα να δούμε, το αν συμφέρει να διασχίσουμε τη διαδρομή μέσα από πόλεις και χωριά, το τι παίζει με τα διόδια
σκεφτόμαστε να φύγουμε με πλοίο για βενετία, ξέχασα να σας πω.
και..
όποιος έχει κάνει το ταξίδι πολύ πάνω-κάτω η φάση με τις βενζίνες πόσο πάει?
ευχαριστώ και καλά ταξίδια σε όλους μας!:xalara:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ρίξε πρώτα μια ματιά εδώ:
http://www.viamichelin.com/
Σίγουρα κάποιες χρήσιμες πληροφορίες θα αντλήσεις...

Και... καλώς ήρθες! :)
 

atari4

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Καλημέρα σας, σκεφτομαι και εγω διακοπες με αυτοκινητο και κοιταζω ιταλια.

Βρισκω καλες τιμες για ενοικιαση με καποια εταιρια "locauto". Την εχεις κανεις υποψιν;

Ευχαριστω.
 

christian1435

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
γεια σας θα ηθελα να παω ιταλια με πλοιο και πιο συγκεκριμενα με σουπερφαστ απο ηγουμενιτσα για ανκονα θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει κανει προσφατα αυτο το ταξιδι επειδη το διαβατηριο μου τελειωσε και δεν προλαβαινω να βγαλω καινουργιο μπορω να ταξιδεψω με ταυτοτητα?
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
αν ειναι νεου τυπου με λατινικους χαρακτηρες,κανενα προβλημα,το εχω κανει παρα πολλες φορες και προσφατα τον ιουλιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.622
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom