Νορβηγία Ταξίδι στη Νορβηγία: Μπέργκεν - Τρόντχαϊμ

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εμείς επιλέξαμε το: Sognefjord in a nutshell-Round trip from Bergen (starting with boat) και πληρώσαμε 1250 nok το άτομο.
ξεκινήσαμε στις 8 το πρωί από το Μπέργκεν με καταμαράν και φθάσαμε στο Flam. από εκεί με τραίνο πήγαμε στο Myrdal και εκεί αλλάξαμε τρένο και επιστρέψαμε στο Μπέργκεν.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
εμείς επιλέξαμε το: Sognefjord in a nutshell-Round trip from Bergen (starting with boat) και πληρώσαμε 1250 nok το άτομο.
ξεκινήσαμε στις 8 το πρωί από το Μπέργκεν με καταμαράν και φθάσαμε στο Flam. από εκεί με τραίνο πήγαμε στο Myrdal και εκεί αλλάξαμε τρένο και επιστρέψαμε στο Μπέργκεν.
Απότι βλέπω δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά απ'το Norway in a nutshell, στα ίδια πας αν κάνεις round trip από Βergen αλλά το δικό σου είναι διαθέσιμο από 1η μαϊου, τον απρίλιο που πάμε εμείς δε το δίνει.. Πάντως τώρα αυτό που πήγατε κοστίζει 1340 nok όχι 1250..
 

jenny V

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Και εγω στις 28-30 απριλιου θα εμαι στο bergen και θελω να παω σ αυτη την κρουαζιερα Norway in a Nutshell day trip αλλα λογω κοστους 140 ευρω φοβαμαι εαν αξιζει και αν ο απριλιος δεν ειναι καταλληλος μηνας
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Και εγω στις 28-30 απριλιου θα εμαι στο bergen και θελω να παω σ αυτη την κρουαζιερα Norway in a Nutshell day trip αλλα λογω κοστους 140 ευρω φοβαμαι εαν αξιζει και αν ο απριλιος δεν ειναι καταλληλος μηνας
Έχω κλείσει τη κρουαζιέρα και θα πάμε στις 21 απριλίου..Θα γράψω εδώ πως μας φάνηκε..
Διάβασε σχόλια και στο tripadvisor έχει και photos από όλες τις εποχές
 

jenny V

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Πιστευα οτι θα εχουν καλυτερο καιρο το διαστημα που θα ειμαι δηλ 26- 3 Μαιου και ειμαι ψιλοαπογοτευμενη. Θα μεινουμε 2 οσλο 2 bergen και3 κοπεχγαγη. Την εκδρομη θα την κανω στις 29. Να θελει κλεισιμο απο τωρα??. Αποφασισμενη σε βρίσκω εσενα
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.910
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πιστευα οτι θα εχουν καλυτερο καιρο το διαστημα που θα ειμαι δηλ 26- 3 Μαιου και ειμαι ψιλοαπογοτευμενη. Θα μεινουμε 2 οσλο 2 bergen και3 κοπεχγαγη. Την εκδρομη θα την κανω στις 29. Να θελει κλεισιμο απο τωρα??. Αποφασισμενη σε βρίσκω εσενα
Με τον καιρό δεν μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρη. Εμείς είχαμε κάνει κρουαζιέρα στο φιόρδ τον Ιούλιο και όλη την ημέρα έβρεχε. (Ήταν πάντως πανέμορφα).
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
και εγώ Ιούλιο την έκανα με σχετική συνεφιά και ήταν υπέροχα.
 

jenny V

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Μ αρεσει η φωτογραφια και με τη βροχή ειναι θεμα!!! Τακτικη σε βλεπω προς τα εκει! Εχεις τιποτα προτασεις για φαγητο bergen Oslo?
 

gantemosaura

Member
Μηνύματα
9
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού!
Μ αρεσει η φωτογραφια και με τη βροχή ειναι θεμα!!! Τακτικη σε βλεπω προς τα εκει! Εχεις τιποτα προτασεις για φαγητο bergen Oslo?
Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα να επισκεφθείς το Pingvinen στο Bergen. Άψογο φρέσκο φαγητό και ζεστή ατμόσφαιρα!
 

jenny V

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Ωραια το κατεγραψα!! τιποτα για οσλο και Κοπεγχάγη θα μεινω και εκει μηπως γνωριζουμε κατι?
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
που να το εβλεπες όπως εμεις, συννεφιά, ψιλόβροχο, κρύο, Ιούνιο μήνα. Το βραδακι νέκρα. Ούτε κατα διάνοια να πάμε στο λόφο για να το δούμε πανοραμικά. Σύννεφα θα βλέπαμε. Πλήξαμε αφάνταστα σε σημείο που κατάντησε ανεκδοτο : "Κατσε καλά, θα σε στείλω να μείνεις στο Bergen". Κατά τη ταπεινή μου γνώμη υπερεκτιμημένο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.325
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom