Νορβηγία Ταξίδι στη Νορβηγία: Μπέργκεν - Τρόντχαϊμ

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
περνάω τις τελευταίες ώρες στη στοκχόλμη και αύριο στις 11:25 πετάω για μπέργκεν,έκλεισα το sognefjord in a nutshell μέσω internet και ευτυχώς το πρόλαβα στο τσάκ,διότι μέχρι και τις 9 του μηνός είναι sold out,γι'αυτό θα ήθελα να επισημάνω ότι όποιος ταξιδέψει ιούλιο ή αύγουστο και θέλει να κάνει την κρουαζιέρα αυτή θα πρέπει να κλείσει 5 μέρες νωρίτερα.(το λέω αυτό γιατί ειπώθηκε ότι μπορείς να το κλείσεις και εκεί.ίσως να μπορείς αλλά όχι τέτοια εποχή)ευτυχώς που το έκανα γιατί αλλιώς θα το έχανα.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
περνάω τις τελευταίες ώρες στη στοκχόλμη και αύριο στις 11:25 πετάω για μπέργκεν,έκλεισα το sognefjord in a nutshell μέσω internet και ευτυχώς το πρόλαβα στο τσάκ,διότι μέχρι και τις 9 του μηνός είναι sold out,γι'αυτό θα ήθελα να επισημάνω ότι όποιος ταξιδέψει ιούλιο ή αύγουστο και θέλει να κάνει την κρουαζιέρα αυτή θα πρέπει να κλείσει 5 μέρες νωρίτερα.(το λέω αυτό γιατί ειπώθηκε ότι μπορείς να το κλείσεις και εκεί.ίσως να μπορείς αλλά όχι τέτοια εποχή)ευτυχώς που το έκανα γιατί αλλιώς θα το έχανα.
αχ σε ζηλευω..να περασεις υπεροχα και να ερθεις με ομορφες εμπειριες που θα τις μοιραστεις μαζι μας;)
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Μακη ζηλευω αφανταστα. Θα ηθελα πολυ να κανω αυτο το ταξιδι. Να περασετε τελεια!!!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
σας ευχαριστώ πολύ ΑΝΝΑ-ΠΑΝΟΣ για τις ευχές σας.σε 25 λεπτα φθάνω στο μπέργκεν.άρχισε η κάθοδος για την προσγείωση.
το μήνυμα είναι σταλμένο απο το αεροπλάνο,διότι η norwegian έχει δωρεάν wi-fi στις πτήσεις της.φιλάκια
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Επιτελούς μια σωστή loco... να παίρνουν μαθήματα κι οι Ιρλανδοί!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Επιτελούς μια σωστή loco... να παίρνουν μαθήματα κι οι Ιρλανδοί!

πέστα βρε North.επείσης στο τσεκ-ιν σου δίνουν θέση δωρεάν.η πληρωμή της θέσης είναι μόνο γι'αυτούς που προεπιλέγουν τη θέση τους.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
σας ευχαριστώ πολύ ΑΝΝΑ-ΠΑΝΟΣ για τις ευχές σας.σε 25 λεπτα φθάνω στο μπέργκεν.άρχισε η κάθοδος για την προσγείωση.
το μήνυμα είναι σταλμένο απο το αεροπλάνο,διότι η norwegian έχει δωρεάν wi-fi στις πτήσεις της.φιλάκια
Τέλειο!
Βέβαια για μένα καλό είναι να μην υπάρχει Wi-Fi ΚΑΙ στο αεροπλάνο, μπας και αποτοξινωθώ! :)
Καλά να περνάς Μάκη!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου underwater.πρίν απο λίγες ώρες επιστρέψαμε απο τη κρουαζιέρα στα φιόρδ.οι εικόνες ήταν ανεπανάληπτες.αύριο το απόγευμα φεύγουμε με τρένο για όσλο.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
περνάω τις τελευταίες ώρες στη στοκχόλμη και αύριο στις 11:25 πετάω για μπέργκεν,έκλεισα το sognefjord in a nutshell μέσω internet και ευτυχώς το πρόλαβα στο τσάκ,διότι μέχρι και τις 9 του μηνός είναι sold out,γι'αυτό θα ήθελα να επισημάνω ότι όποιος ταξιδέψει ιούλιο ή αύγουστο και θέλει να κάνει την κρουαζιέρα αυτή θα πρέπει να κλείσει 5 μέρες νωρίτερα.(το λέω αυτό γιατί ειπώθηκε ότι μπορείς να το κλείσεις και εκεί.ίσως να μπορείς αλλά όχι τέτοια εποχή)ευτυχώς που το έκανα γιατί αλλιώς θα το έχανα.
Θέλω να κλείσω το Norway in a Nutshell day trip από Βergen και βλέπω πως τωρα για τον απρίλη κοστίζει 1145 nok (140 ευρώ) το άτομο.. Αυτή η τιμή είναι σταθερή όλο το χρόνο; ή να κλείσω από τώρα γιατί θα ανέβει;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
νομίζω πως η τιμή είναι στάνταρ. το μεσημέρι που θα είμαι σπίτι θα δω τα χαρτιά μου και θα σου απαντήσω πόσο το έκλεισα εγώ πέρσι.
από όσο θυμάμαι όμως επειδή το έψαχνα καιρό πριν, αλλά το έκλεισα λίγο πριν πάμε, η τιμή δεν άλλαζε.δεν είναι σαν τις τιμές των τρένων ή των αεροπλάνων που ανεβαίνουν.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
νομίζω πως η τιμή είναι στάνταρ. το μεσημέρι που θα είμαι σπίτι θα δω τα χαρτιά μου και θα σου απαντήσω πόσο το έκλεισα εγώ πέρσι.
από όσο θυμάμαι όμως επειδή το έψαχνα καιρό πριν, αλλά το έκλεισα λίγο πριν πάμε, η τιμή δεν άλλαζε.δεν είναι σαν τις τιμές των τρένων ή των αεροπλάνων που ανεβαίνουν.
Ευχαριστώ Μάκη! Αν βρεις τα εισητήριά σου plz πες μου.. Σκέφτομαι πως επειδή στην ουσία πρόκειται για συνδυασμό εισητηρίων τρένου, καραβιού κτλ. και αν τα κόψεις μεμονωμένα αλλάζει η τιμή, μήπως αλλάζει και στο Nutshell.. Δε θα τα αφήσω για τελευταία στιγμή πάντως επειδή θαναι Πάσχα και μπορεί να έχουν μεγάλη ζήτηση..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom