Ταξιδια που δεν μπορεσατε να κανετε ..και το μετανιωσατε...

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Πριν από τρία χρόνια τρεις φίλοι μου -2 γυναίκες και 1 άντρας-πήγαν στην Κίνα. Μόνοι τους, όχι με πρακτορείο, αλλά έχοντας κλείσει από εδώ τα πάντα, ξενοδοχεία, ξεναγήσεις ακόμα και αυτοκίνητο με οδηγό. Έμειναν τρεις βδομάδες. Φαντάζεστε που γύρισαν και τι είδαν. Εγώ δεν πήγα γιατί το ...έτερον ήμισυ δεν ήθελε ούτε να ακούσει ότι θα πάω μόνη μου. Το μετανιώνω κάθε στιγμή και το κακό είναι ότι τώρα δεν βρίσκω παρέα να πάω!!!
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
πριν κάποια χρόνια μια θεία μου θα πήγαινε αμερική (λος αντζελες) για 6 μήνες για δουλειά (είναι ο αδερφός της εκεί χρόνια). μόλις είχα τελειώσει το σχολείο και πρότεινε στους γονείς μου να πάω να κάτσω τους μήνες του καλοκαιριού, και ενώ τελικά συμφώνησαν εγώ .. το σκέφτηκα λίγο καλύτερα και είπα όχι!!!!
μία που τότε φοβόμουν τα αεροπλάνα, μία που είχα κανονίσει να πάω διακοπές στην κέρκυρα:)shock::shock:) αρνήθηκα να πάω στην άλλη άκρη της γης με τσάμπα φαγητό και ύπνο για τρεις μήνες!!! είπα θα πάω άλλη φορά και ακόμα πηγαίνω!! έλεος
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
τι κερκυρα τι αμερικη;:haha::haha::haha::haha:


πλακιτσα:bleh:

πω πω , οντως τετοιες ευκαιριες τις μετανιωνεις επειτα μια ζωη που τις χανεις:roll:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
πριν κάποια χρόνια μια θεία μου θα πήγαινε αμερική (λος αντζελες) για 6 μήνες για δουλειά (είναι ο αδερφός της εκεί χρόνια). μόλις είχα τελειώσει το σχολείο και πρότεινε στους γονείς μου να πάω να κάτσω τους μήνες του καλοκαιριού, και ενώ τελικά συμφώνησαν εγώ .. το σκέφτηκα λίγο καλύτερα και είπα όχι!!!!
μία που τότε φοβόμουν τα αεροπλάνα, μία που είχα κανονίσει να πάω διακοπές στην κέρκυρα:)shock::shock:) αρνήθηκα να πάω στην άλλη άκρη της γης με τσάμπα φαγητό και ύπνο για τρεις μήνες!!! είπα θα πάω άλλη φορά και ακόμα πηγαίνω!! έλεος
Καπως ετσι σκεφτομασταν οι περισσοτεροι στα 18 μας.
Δεν μας ενδιεφερε τοσο το εξωτερικο ..να παμε ..να δουμε πραγματα.Πιο πολυ θελαμε να παμε με παρεα,να κανουμε χαβαλε ,clubbing κλπ κλπ
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καπως ετσι σκεφτομασταν οι περισσοτεροι στα 18 μας.
Δεν μας ενδιεφερε τοσο το εξωτερικο ..να παμε ..να δουμε πραγματα.Πιο πολυ θελαμε να παμε με παρεα,να κανουμε χαβαλε ,clubbing κλπ κλπ
ναι έτσι σκεφτόμουν! θα πάει όλη η παρέα μου κέρκυρα και εγώ θα πάω με την θεία αμερική??? too boring... ακόμη μου το χτυπάει!
και το κορυφαίο είναι ότι όταν το φέρνει η συζήτηση κατηγορώ τους γονείς μου, εσεις φταίτε που δεν με πιέσατε και τέτοια!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ναι έτσι σκεφτόμουν! θα πάει όλη η παρέα μου κέρκυρα και εγώ θα πάω με την θεία αμερική??? too boring... ακόμη μου το χτυπάει!
και το κορυφαίο είναι ότι όταν το φέρνει η συζήτηση κατηγορώ τους γονείς μου, εσεις φταίτε που δεν με πιέσατε και τέτοια!


Κι αυτοί οι γονείς! Σε άλλα κι άλλα ξέρουν να πιέζουν και να πιπιλίζουν τα μυαλά μας!:bleh::bleh:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
πριν κάποια χρόνια μια θεία μου θα πήγαινε αμερική (λος αντζελες) για 6 μήνες για δουλειά (είναι ο αδερφός της εκεί χρόνια). μόλις είχα τελειώσει το σχολείο και πρότεινε στους γονείς μου να πάω να κάτσω τους μήνες του καλοκαιριού, και ενώ τελικά συμφώνησαν εγώ .. το σκέφτηκα λίγο καλύτερα και είπα όχι!!!!
μία που τότε φοβόμουν τα αεροπλάνα, μία που είχα κανονίσει να πάω διακοπές στην κέρκυρα:)shock::shock:) αρνήθηκα να πάω στην άλλη άκρη της γης με τσάμπα φαγητό και ύπνο για τρεις μήνες!!! είπα θα πάω άλλη φορά και ακόμα πηγαίνω!! έλεος
Πώ πώ...ασυγχόρητη!
Ξεκίνησα ταξίδια στο εξωτερικό κάπου στα 16, αλλά τσαντίζομαι που δε μπόρεσα νωρίτερα. Βέβαια τι να καταλάβαινα νωρίτερα...
Πάντως θα το κάνεις κάποια στιγμή το ταξίδι, απλά κάθε χαμένη ευκαιρία είναι και χαμένος χρόνος. Το χρήμα είναι το λιγότερο... (λέμε τώρα).
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
ασυγχώρητη δεν λες τίποτα!
τουλάχιστον πήγα κούβα (μεγάλο μεγάλο όνειρο)!

nenena έπρεπε να με στείλουν πακέτο τότε, δεν χάνονται τέτοιες ευκαιρίες! θα είχε ανοίξει κ το μυαλό μου νωρίτερα:haha:
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Καλοκαιρι 2007. Ειμαστε ενα βημα πριν φυγουμε για ταξιδι Βραζιλια-Αργεντινη-Ουρουγουαη-Παραγουαη. Εχουμε βρει τα χρηματα, το καταλληλο πρακτορειο, εχουμε κανονισει αδειες (ο αντρας μου δηλαδη, εγω ουτως η αλλως καθομαι το καλοκαιρι) και ετοιμαζομαστε να παμε να δωσουμε προκαταβολη οταν... μαθαινω οτι ειμαι εγκυος! Πρωτη εγκυμοσυνη και τοσο αγχος, που ουτε σκεφτηκα οτι ενδεχομενως δεν θα υπηρχε πορβλημα να κανω ενα μακρινο ταξιδι (τοσες και τοσες το κανουν). Τελικα μειναμε Ελλαδα, πηγαμε Πηλιο και μετα Πομακοχωρια. Αν και ο γιος μου με αποζημιωνει καθε μερα για το χαμενο ταξιδι, ακομα το σκεφτομαι και περιμενω να μεγαλωσει λιγο για να το πραγματοποιησουμε, ισως και μαζι.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
τουλάχιστον πήγα κούβα (μεγάλο μεγάλο όνειρο)!

:

αυτα ειναι :bounce:

παιδια ο καθενας απο εσας εχει κανει ταξιδια που δεν θα κανω σε ολη μου τη ζωη:(


να στε καλα παντως να ταξιδευετε παααντα:clap::clap::clap:;)
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Γιατί δε θα κάνεις σ'όλη σου τη ζωή;
STAY POSITIVE δεν υπογράφεις;
προσπαθω να μεινω θετικη οταν σκεφτομαι ποσα ταξιδια δεν μπορω να κανω:haha:

οχι ενταξει , η αληθεια ειναι πως περα απο το οικονομικο και τη παρεα ολα τα αλλα ειναι ευκολα !αρα απο δω και περα δεν θα αφηνω ευκαιρια!!οσο μπορω να θα πηγαινω παντου:clap::clap:

και για να μην ειμαι εκτος θεματος, αυτες τις μερες ακυρωσα ταξιδι σε καποιες περιοχες της Ιταλιας...

αλλα δεν το χω μετανιωσει πολυ αφου θα παω Μιλανακι για μια μικρη γευση:bleh:

και μετα θελω Κων/πολη, Λονδινο, Αμστερνταμ......και:shock:και:shock:και:shock:η λιστα δεν τελειωνειιι ποτε!!!;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.382
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom