Τιμές για disneyland;

Revi

Member
Μηνύματα
59
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Γαλλία - Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Ξέχασα να πω ότι θα πάω στις 2 Ιουλίου και θα μείνουμε 2 βράδια στην Euro Disney. έχω ήδη κλεισει ξενοδοχείο. Πετάμε στις 4 η ώρα 830 περίπου άρα σκεφτήκαμε ότι δεν μας συμφέρει να κλείσουμε για Δευτέρα και Τρίτη τα εισητήρια για τα πάρκα αλλά Κυριακή - Δευτέρα. Είμαστε 5 άτομα τα 4 θα "χρεωθούν" ως ενήλικες και ο ένας παιδί. ΜΙλάμε για 720 ευρώ για 2 μέρες για 2 πάρκα. Δεν βρίσκω πιο φθηνά .....
Εάν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει να βοηθήσει θα το εκτιμήσω γιατί είμαι πελαγωμένη. Ευχαριστωωωω
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Ξέχασα να πω ότι θα πάω στις 2 Ιουλίου και θα μείνουμε 2 βράδια στην Euro Disney. έχω ήδη κλεισει ξενοδοχείο. Πετάμε στις 4 η ώρα 830 περίπου άρα σκεφτήκαμε ότι δεν μας συμφέρει να κλείσουμε για Δευτέρα και Τρίτη τα εισητήρια για τα πάρκα αλλά Κυριακή - Δευτέρα. Είμαστε 5 άτομα τα 4 θα "χρεωθούν" ως ενήλικες και ο ένας παιδί. ΜΙλάμε για 720 ευρώ για 2 μέρες για 2 πάρκα. Δεν βρίσκω πιο φθηνά .....
Εάν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει να βοηθήσει θα το εκτιμήσω γιατί είμαι πελαγωμένη. Ευχαριστωωωω
718 Euro τα βρίσκω και εγώ από το site της Disneyland αλλά δεν έχω ψάξει ποτέ για εναλλακτικούς παρόχους εισιτηρίων.
Αν σας φαίνονται πολλά γιατί δεν πάτε μια μέρα σε ένα πάρκο με κόστος 387 ?
Οι ενήλικες είναι σίγουρο πως όλοι θα διασκεδάσουν στην disneyland ή την δεύτερη μέρα θα είναι κουρασμένοι από το περπάτημα?
Επίσης να προσθέσω πως οτιδήποτε αγοράσεις εκεί μέσα σε φαγητό είναι πανάκριβο.
Για το μέγεθος των πάρκων και τις attractions μπορείς να πληροφορηθείς από εδώ.
Αν πάντως κάποιος πάει μόνο μια μέρα σε ένα πάρκο θεωρώ πως θα πρέπει να πάει στο Disneyland park, είναι πιο αυθεντικό και έχει ορισμένα παιχνίδια ίδια με αυτά της πρώτης disneyland που έφτιαξε ο Walt Disney στο Anaheim της California.
 

Revi

Member
Μηνύματα
59
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Γαλλία - Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
718 Euro τα βρίσκω και εγώ από το site της Disneyland αλλά δεν έχω ψάξει ποτέ για εναλλακτικούς παρόχους εισιτηρίων.
Αν σας φαίνονται πολλά γιατί δεν πάτε μια μέρα σε ένα πάρκο με κόστος 387 ?
Οι ενήλικες είναι σίγουρο πως όλοι θα διασκεδάσουν στην disneyland ή την δεύτερη μέρα θα είναι κουρασμένοι από το περπάτημα?
Επίσης να προσθέσω πως οτιδήποτε αγοράσεις εκεί μέσα σε φαγητό είναι πανάκριβο.
Για το μέγεθος των πάρκων και τις attractions μπορείς να πληροφορηθείς από εδώ.
Αν πάντως κάποιος πάει μόνο μια μέρα σε ένα πάρκο θεωρώ πως θα πρέπει να πάει στο Disneyland park, είναι πιο αυθεντικό και έχει ορισμένα παιχνίδια ίδια με αυτά της πρώτης disneyland που έφτιαξε ο Walt Disney στο Anaheim της California.
Σε ευχαριστώ πολύ. Έπρεπε να υπήρχε κάτι σαν οικογενειακό πακέτο που θα μπορουσε κάποιος να αγοράσει. Αλλά δεν υπάρχει. θα δοκιμάσω και από ένα travel agent να δούμε πόσα θα μου πεί ... έτσι από περιέργεια. πάντως και από FNAC που μπήκα και είδα τις τιμές (μετά από διαβασμα το travelstrories) δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά.
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Εγώ που κοιτάω στα διάφορα site fnac, go Paris, Disneyland page κλπ. ακομα και που ορίζω ημερομηνια και η ημερομηνία αντιστοιχεί στο οικονομικό εισητηριο που ονομάζεται mini μου εμφανίζει σ ολες τις σελίδες 73 ευρω τα δύο πάρκα
Γιατί τόσο ακριβα ενω βλεπω ότι εσείς βρίσκετε γύρω στα 50 τα δύο παρκα; υπαρχει περίπτωση να βρω με καποιον τροπο κάτι πιο οικονομικό και εγώ;
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Γεια και πάλι σας έχω πρίξει και με το παραπάνω κάθε μέρα και από μία ερώτηση έχω .
Κάποιος να με βοηθήσει που ξέρει με τις τίμες μήπως κάτι ψάχνω λάθος
Υπάρχει περίπτωση κάπως με κάποιο τρόπο να βρώ και για τα δύο πάρκα κάτω από 73 ευρώ;
Σήμερα αύριο θα κλέισω αναγκαστικά με βλέπω να κλείνω στο ένα πάρκο με τα 50 ευρώ.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Γεια και πάλι σας έχω πρίξει και με το παραπάνω κάθε μέρα και από μία ερώτηση έχω .
Κάποιος να με βοηθήσει που ξέρει με τις τίμες μήπως κάτι ψάχνω λάθος
Υπάρχει περίπτωση κάπως με κάποιο τρόπο να βρώ και για τα δύο πάρκα κάτω από 73 ευρώ;
Σήμερα αύριο θα κλέισω αναγκαστικά με βλέπω να κλείνω στο ένα πάρκο με τα 50 ευρώ.
θα απολαύσεις πιο καλά ένα πάρκο σε μια μέρα παρά δύο πάρκα σε μια μέρα.
 

JChris

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Από ποιο site κλεινετε τα εισιτήρια για την Disneyland? Γιατι απο το επισημο site μου τα βγάζει πάνω από 100 ευρώ! Θέλω για μια ημέρα για ένα πάρκο
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη

Triplover

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
4.033
Από ποιο site κλεινετε τα εισιτήρια για την Disneyland? Γιατι απο το επισημο site μου τα βγάζει πάνω από 100 ευρώ! Θέλω για μια ημέρα για ένα πάρκο
Το 2014 είχα κλεισει από fnac ή κάπως έτσι σε τιμή 30-40€ χαμηλότερα από τηβ ιστοσελίδα της Disney
 

chrysa23

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Καλησπέρα! Διαβάζω πολύ προσεχτικά τις συμβουλές σας εδώ αλλά μιας και πάνε τρία χρόνια από τις τελευταίες απαντήσεις θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει πάει πρόσφατα κ πως έχουν τώρα τα πράγματα με τις τιμές-προσφορές κτλ. Θα ταξιδέψουμε στο Παρίσι αρχές Σεπτέμβρη, Τρίτη με Δευτέρα! Να επιλέξουμε μια καθημερινή για Disneyland μέχρι τις 18.00 όμως προλαβαίνεις? Επίσης θα θελαμε να δούμε κ τα δυο πάρκα. Συμφέρει σε μια μέρα; Ή να βγάζαμε εισιτήρια για δυο μέρες ξεχωριστές; Μήπως απλά το ένα πάρκο αρκεί και αν πάμε δυο μέρες χάσουμε χρόνο από όλα τα υπέροχα αλλα πράγματα που εχουμε να δούμε στο Παρίσι;
Σας ευχαριστώ πολύ!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom