Τι μας “χαλάει” στους συνταξιδιώτες μας?

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.427
Αφου αλλα συνεννοουμαστε κι αλλα κανουμε, που βοηθαει να ειναι πιο συνεννοημενο το ταξιδι; Για 'ξηγατο λιγο...

Η κακή συνενόηση είναι να αφήνεις κάποια πράγματα φλού και η σωστή είναι να γίνεται με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη λεπτομέρεια, με την καλύτερη δυνατή οργάνωση ταξιδιού και την καλύτερη αξιοποίηση του χρόνου. Εγώ μέχρι τώρα σε 4-5 ταξίδια που πήγα με φίλους, με αυτοκίνητο στο εξωτερικό είχα πρόβλημα εκτός από ένα που υπήρξε καλύτερη συνενόηση. Γενικά είναι δύσκολα τα ταξίδια έστω και με φίλους γιατί υπάρχουν διαφορετικά γούστα.
Μόνο σου (η με την γυναίκα σου) χόρευε λοιπόν και όσο θέλεις πήδα, εκεί κλίνω περισσότερο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Η κακή συνενόηση είναι να αφήνεις κάποια πράγματα φλού και η σωστή είναι να γίνεται με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη λεπτομέρεια, με την καλύτερη δυνατή οργάνωση ταξιδιού και την καλύτερη αξιοποίηση του χρόνου. Εγώ μέχρι τώρα σε 4-5 ταξίδια που πήγα με φίλους, με αυτοκίνητο στο εξωτερικό είχα πρόβλημα εκτός από ένα που υπήρξε καλύτερη συνενόηση. Γενικά είναι δύσκολα τα ταξίδια έστω και με φίλους γιατί υπάρχουν διαφορετικά γούστα.
Μόνο σου (η με την γυναίκα σου) χόρευε λοιπόν και όσο θέλεις πήδα, εκεί κλίνω περισσότερο.
Αρα δεν ειναι θεμα περισσοτερης ή λιγοτερης συνεννοησης αλλα καλης και κακης. Μ' αλλα λογια οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλους.
Και πανω που ημουν ετοιμος να συμφωνησω απολυτα μαζι σου. Ερχεσαι και μου αραδιαζεις : "Μόνο σου (η με την γυναίκα σου) χόρευε λοιπόν και όσο θέλεις πήδα, εκεί κλίνω περισσότερο."
Συγνωμη αλλα μ' αρεσει να χω παρεα στα ταξιδια μου... οσο μεγαλυτερη τοσο καλυτερα. Και μονος να ξεκινησω ενα ταξιδι αν δεν βρω παρεα στην πορεια θα περασω χαλια, οσο ωραιος κι αν ειναι ο προορισμος.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.427
Και μένα μου αρέσει με παρέα αλλά μέχρι τώρα δεν έχω βρει την κατάλληλη. Μπορεί να φταίω και γω που θέλω σχεδόν όλη μέρα να γυρίζω. Δεν φταίνε πάντα οι άλλοι φταίμε και μεις καμιά φορά. Μέχρι τώρα όσα ταξίδια έκανα με την γυναίκα μου πέρασα θαυμάσια αλλά όταν μπλέκαμε και με άλλους δεν .............
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Αρα δεν ειναι θεμα περισσοτερης ή λιγοτερης συνεννοησης αλλα καλης και κακης. Μ' αλλα λογια οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλους.
Και πανω που ημουν ετοιμος να συμφωνησω απολυτα μαζι σου. Ερχεσαι και μου αραδιαζεις : "Μόνο σου (η με την γυναίκα σου) χόρευε λοιπόν και όσο θέλεις πήδα, εκεί κλίνω περισσότερο."
Συγνωμη αλλα μ' αρεσει να χω παρεα στα ταξιδια μου... οσο μεγαλυτερη τοσο καλυτερα. Και μονος να ξεκινησω ενα ταξιδι αν δεν βρω παρεα στην πορεια θα περασω χαλια, οσο ωραιος κι αν ειναι ο προορισμος.

Και τι ήθελες δηλαδή να σου πεί ο άνθρωπος αφου είναι παντρεμένος ??
με ποιον να παει με γκόμενα ??
tripakias συγκεντρώσου :xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ωρες, ωρες δεν μπορω να σας καταλαβω εσας τους παντρεμενους...
 

mapi

Member
Μηνύματα
52
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Ταξίδι-Όνειρο
αφρική
Διάβασα όλες τις σελίδες άλλες φορές γέλασα και άλλες εκνευρίστηκα!!!
Τελικά εδώ και 3-4 χρόνια επιλέγω να φεύγω με ένα μόνο άτομο ακόμα γιατί όσες φορές έκανα το λάθος να ξεκινήσουμε μεγάλη παρέα εεε ήταν απο αρκετα άσχημα έως ενα τεράστιο δράμα.
Κάποτε με τον τότε φίλο μου αποφασίσαμε να πάμε στην Αλόννησο με άλλα 2 ζευγάρια με φουσκωτά, δυο στον αριθμό ένα απο αυτά το δικό του. Δεν φτάνει που το παίζανε τρελιάρες (ενω δεν ήταν έτσι στην πραγματικότητα) οι γυναίκες τις παρέας και θέλανε ξενύχτια μέχρι πρωίας, εννοείται οτι ξυπνούσανε στις 12 τομεσημέρι και φυσικά μια και ήμασταν παρέα κατά τα λεγόμενα του πρώην μου έπρεπε να τις περιμένουμε. Αφού λοιπόν ξεκινούσαμε κατά τις 2 για να βρούμε μια ωραία παραλία αυτές θέλανε να έχει οργανωμένο μπιτς μπαρ και ξαπλώστρες, τι να πω...κάναμε 2 ώρες βόλτες με τα σκάφη γιατί απλά δεν είχε τέτοιες παραλίες σ' αυτό το νησί!!!!
Καλά εκείνο το καλόκαίρι ήταν τραγικό, όπου και να πηγαίναμε οι γονείς του πρώην έπαιρναν τηλέφωνο για να μας ρωτήσουν μέχρι πότε θα κάτσουμε με τη δικαιολογία οτι θέλανε να έρθουνε να πάρουνε το σκάφος για να μην κάνουμε διπλές διαδρομές. Το κακό ήταν βέβαια οτι έρχονταν 2-3 ημέρες πριν και είχαν την απάιτηση να καθόμαστε ολοι μαζί να τρώμε. να πίνουμε καφέ και άλλα τέτοια ωραία....ούτε λόγος να αρνηθούμε αφού " μωρε ήρθανε και δεν θα τους χαιρετήσουμε? σιγά ενα φαί 2 ώρες θα κάτσουμε και μετά φύγαμε". Ξου ξου ξου μακρυά από μένα πια και φυσικά υπάρχουν και άλλες απίστευτες ιστορίες που μου χαλάσανε εύκολα τις διακοπές!!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ανεξάρτητα αν σε ενόχλησε, αυτό είναι κατά τη γνώμη μου το καλύτερο ωράριο για καλοκαιρινές ξάπλες (όχι για αξιοθέατα)... ξύπνημα κατά τις 2 το μεσημέρι, ξαπλώστρα και καφέ σε οργανωμένη για να μην ασχολείσαι με ομπρέλες και συμπράγκαλα, θάλασσα, κατά τις 9-10 φαγητό και μετά ποτάκι μέχρι 3-4...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Αφού λοιπόν ξεκινούσαμε κατά τις 2 για να βρούμε μια ωραία παραλία αυτές θέλανε να έχει οργανωμένο μπιτς μπαρ και ξαπλώστρες, τι να πω...κάναμε 2 ώρες βόλτες με τα σκάφη γιατί απλά δεν είχε τέτοιες παραλίες σ' αυτό το νησί!!!!
Είναι δυνατόν να είστε με φουσκωτά και να ψάχνετε οργανωμένες παραλίες ????????
εντελώς άκυρη παρέα
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Είναι δυνατόν να είστε με φουσκωτά και να ψάχνετε οργανωμένες παραλίες ????????
Πες τα ντε!!

Βέβαια, μην ξεχνάς ότι υπάρχουν δύο κατηγορίες ανθρώπων με φουσκωτά. Αυτοί που κάνουν διακοπές με φουσκωτό και το χρησιμοποιούν ως μέσο για να απολαύσουν καλύτερα τις διακοπές τους (πχ. να πάνε σε μέρη χωρίς οδική πρόσβαση, να ψαρέψουν κλπ.) και αυτοί που πάνε διακοπές με το φουσκωτό για να κάνουν εντύπωση.
Προφανώς τα κορίτσια που αναφέρει η φίλη μας ανήκαν στη 2η κατηγορία.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ε, οχι και εντυπωση με το φουσκωτο . Απο κοτερο και πανω...
Πίστεψέ με,αυτοί με τα φουσκωτά προσπαθούν να κάνουν περισσότερη εντύπωση από αυτούς με τα κότερα. :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.659
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom