Γερμανία Ελβετία Ιταλία Τι μου προτείνετε για τέλη Οκτωβρίου – αρχές Νοεμβρίου ??

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Κάθε χρόνο πάω Βασιλεία για την έκθεση ρολογιών ένα πενθήμερο και πάντα ξέκλεβα μία ημέρα για μία ημερήσια.
Όπως ξέρεις η γεωγραφική θέση της Βασιλείας΄(στο τριεθνές Γερμανίας-Γαλλίας-Ελβετίας) βολεύει σαν ορμητήριο για υπέροχες αποδράσεις οπότε προσωπικά απόλαυσα με τραίνο απίθανες ημερήσιες
α)Στο Στρασβούργο 90 λεπτά μακριά
β)Στη Λουκέρνη 70 λεπτά απόσταση
γ)Στη Ζυρίχη 60 λεπτά μακριά
δ)Στο Φράιμπουργκ, μόλις στα 45 λεπτά
Όλα τους μαγικά, παραμυθένια και πανέμορφα, συνυπολογίζοντας βέβαια και την κουκλίστικη Βασιλεία που όμως έχεις επισκεφτεί
Η επιλογή δική σου καλά να περάσεις...
Δεν θα τα αφήσω έτσι και αυτά τα μέρη, απλώς επειδή θέλουν πιο πολλές ημέρες τα άφησα για τώρα και ίσως προς άνοιξη να πάω εκεί για καμιά εβδομάδα.
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...

human

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερική
Για ξενοδοχείο στο Βερολίνο το Melia πως σας φένεται ?
Booking.com: ξενοδοχείο Melia Berlin, Berlin, Γερμανία - 956 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Για Δρέσδη δεν έχω ιδέα, αν κάποιος έχει καμιά πρόταση ας βοηθήσει(11 Δεκ. κεντρικό μέχρι 150 ευρώ)
Για Δρέσδη θα σου πρότεινα το Steigenberger Hotel de Saxe καθώς είναι κεντρικότατο και θεωρώ ότι βρίσκεται στο πιο όμορφο σημείο της πόλης στην πλατεία Neumarkt !!!Δεν ξέρω όμως τι τιμές παίζουν!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Για ξενοδοχείο στο Βερολίνο το Melia πως σας φένεται ?
Booking.com: ξενοδοχείο Melia Berlin, Berlin, Γερμανία - 956 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Για Δρέσδη δεν έχω ιδέα, αν κάποιος έχει καμιά πρόταση ας βοηθήσει(11 Δεκ. κεντρικό μέχρι 150 ευρώ)
Steigenberger ή καλύτερα το Hilton (η πλέον άπαιχτη τοποθεσία). Αν θες σώνει και καλά κάτι κοντά στο σταθμό, δοκίμασε την τύχη σου στο Pullman Dresden Newa (από τα λίγα Pullman που ήταν πρώην Mercure - κι όχι πρώην Sofitel, χρειάζεται ανακαίνιση...)
 

karlitos761

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα σας!! θελω την γνωμη σας για παρισι 5 μερες τον νοεμβριο..εγκρινετε?? παρακαλω αν μπορειτε να μου δωσετε μερικες συμβουλες και πληροφοριες σχετικα με τιμες παρισιου :rolleyes:. ευχαριστω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom