Τι ξενες γλωσσες γνωριζετε (καλη γραφη και αναγνωση)?

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Σταματα να είσαι οφ τοπικ τριπακιας
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.163
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Στα Ελληνικά, υπάρχει κι ένα σύμβολο που λέγεται τόνος...
Και χρειαζεται να το βαζω για να με διαβασεις; Σαν να μην ξερεις πολυ καλα ελληνικα μου φαινεται...
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.965
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Μπορεί και να 'ναι κάτι το περαστικό, κάτι σαν ίωση, ας πούμε, μία κρίση ηλικίας ή ένα νεανικό καπρίτσιο (χα! καλό!) Τρέχα γύρευε. Γεγονός είναι ότι η επιθυμία μου να μάθω ιαπωνικά εξακολουθεί και είναι αυξανόμενη, τελευταίως μάλιστα, με ταχύτατους ρυθμούς!...
Kάποιος, κάποτε, κάπου σε αυτό το φόρουμ είχε γράψει ότι τη μάθαινε αυτή τη γλώσσα. Και αν θυμάμαι καλά, είχε γίνει και ολόκληρη συζήτηση. Θυμάται κανείς σε ποιο σημείο, γιατί δεν το βρίσκω; Ή, ακόμα καλύτερα, μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει; Δεκτές συμβουλές, προτροπές, παροτρύνσεις, αντιβιώσεις.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μπορεί και να 'ναι κάτι το περαστικό, κάτι σαν ίωση, ας πούμε, μία κρίση ηλικίας ή ένα νεανικό καπρίτσιο (χα! καλό!) Τρέχα γύρευε. Γεγονός είναι ότι η επιθυμία μου να μάθω ιαπωνικά εξακολουθεί και είναι αυξανόμενη, τελευταίως μάλιστα, με ταχύτατους ρυθμούς!...
Kάποιος, κάποτε, κάπου σε αυτό το φόρουμ είχε γράψει ότι τη μάθαινε αυτή τη γλώσσα. Και αν θυμάμαι καλά, είχε γίνει και ολόκληρη συζήτηση. Θυμάται κανείς σε ποιο σημείο, γιατί δεν το βρίσκω; Ή, ακόμα καλύτερα, μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει; Δεκτές συμβουλές, προτροπές, παροτρύνσεις, αντιβιώσεις.
Ρόζα μου μήπως ψάχνεις αυτό το νήμα;
http://www.travelstories.gr/community/threads/Ιαπωνική-γλώσσα.13819/
Επίσης μπορείς να συμβουλευτείς τον Ζουσι (@jousis ), θα σε μάθει όλα τα κόλπα :p
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Ο γιος μου γραφει,διαβαζει και φυσικα μιλαει τη γλωσσα.Εκανε πολλα χρονια μαθηματα με Γιαπωνεζα δασκαλα και εδινε τακτικα εξετασεις στον Ελληνοιαπωνικο συλλογο.Την Δευτερα μπορω αν θελεις να τον ρωτησω αν ξερει τι αλλοι τροποι υπαρχουν.Επειδη εχουμε προσωπικο Ιαπωνες ,οσους ξερω εχουν μαθει ετσι,με δασκαλους..Το αντιβιωτικο που δουλευει ειναι το Ζιθρομαξ..τελειο..μολις συνερχομαι κι εγω απο γριππη.Περαστικα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.891
Likes
26.948
Μπορεί και να 'ναι κάτι το περαστικό, κάτι σαν ίωση, ας πούμε, μία κρίση ηλικίας ή ένα νεανικό καπρίτσιο (χα! καλό!) Τρέχα γύρευε. Γεγονός είναι ότι η επιθυμία μου να μάθω ιαπωνικά εξακολουθεί και είναι αυξανόμενη, τελευταίως μάλιστα, με ταχύτατους ρυθμούς!...
Τι συμβαίνει με τις Ρόζες σήμερα και την Ιαπωνία; :shock::shock::shock:
Πριν λίγο η κόρη μου η Ρόζα μου είπε ότι έκλεισε εισιτήριο για Ιαπωνία.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.965
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Ρόζα μου μήπως ψάχνεις αυτό το νήμα;
http://www.travelstories.gr/community/threads/Ιαπωνική-γλώσσα.13819/
Επίσης μπορείς να συμβουλευτείς τον Ζουσι (@jousis ), θα σε μάθει όλα τα κόλπα :p
Ναι, βρε, Κανελίτσα μου, ο Τζούσις ήταν! Και έλεγα ποιος.... Ευχαριστώ!

Ο γιος μου γραφει,διαβαζει και φυσικα μιλαει τη γλωσσα.Εκανε πολλα χρονια μαθηματα με Γιαπωνεζα δασκαλα και εδινε τακτικα εξετασεις στον Ελληνοιαπωνικο συλλογο.Την Δευτερα μπορω αν θελεις να τον ρωτησω αν ξερει τι αλλοι τροποι υπαρχουν.Επειδη εχουμε προσωπικο Ιαπωνες ,οσους ξερω εχουν μαθει ετσι,με δασκαλους..Το αντιβιωτικο που δουλευει ειναι το Ζιθρομαξ..τελειο..μολις συνερχομαι κι εγω απο γριππη.Περαστικα.
Ωραία, Κόκο μου, σε ευχαριστώ πολύ! Ό,τι νέο έχεις....

Τι συμβαίνει με τις Ρόζες σήμερα και την Ιαπωνία; :shock::shock::shock:
Πριν λίγο η κόρη μου η Ρόζα μου είπε ότι έκλεισε εισιτήριο για Ιαπωνία.
Mε τις Ρόζες, ή με τις κόρες; Γιατί ενδέχεται να αρχίσω μαθήματα μαζί με την κόρη μου.... :)
 
Last edited by a moderator:

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Γεγονός είναι ότι η επιθυμία μου να μάθω ιαπωνικά εξακολουθεί και είναι αυξανόμενη, τελευταίως μάλιστα, με ταχύτατους ρυθμούς!...
なんでやねん*???
Δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις; :haha::haha::haha:


*wtf/τί στον κόρακα/μας δουλεύεις; στα Οσακάνικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.277
Μηνύματα
886.042
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom