Φολέγανδρος Φολέγανδρος

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
πυρ κ μανία με αυτό το νησί γιατί δε τους άφησαν να βάλουν ομπρέλες
Δε θυμάμαι να μας συμβαίνει κάτι τέτοιο, είχαμε πάρει από εκεί 1-2 ομπρέλες γιατί χρειαζόντουσαν. Τώρα αν πήγαν ν' απλώσουν ολόκληρο καταυλυσμό ιδίως μπροστά από κανένα μαγαζί δε ξέρω..

Πάντως θα το πω κ ας με εκτελέσει ο @psilos3
:haha: :haha:
Εσύ το τερμάτισες εντάξει, όχι και να βαρεθείς σε 2 μέρες, αλλά οκ, είναι πως έχει μάθει καθένας να κάνει διακοπές και τι ψάχνει απ' αυτό.
Αν με ρωτούσε πάντως κάποιος που ήθελε να πάρει καλή γεύση από το νησί αλλά και να δει κάτι άλλο επίσης, θα έλεγα ότι τέσσερις μέρες είναι ένα ιδανικό νούμερο.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.753
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Πάντως θα το πω κ ας με εκτελέσει ο @psilos3 χαρά στο κουράγιο σας να μείνετε κει τόσες μέρες, εγώ πήγα τριήμερο ήταν να φύγω απόγευμα κ έψαχνα να αλλάξω εισιτήριο να φύγω πρωί, τόσο πολύ βαρέθηκα
Τι να πω κι εγώ που έχει μείνει βδομάδα ολόκληρη στην Σίκινο; Και άργησε επιπλέον και το καράβι κάπου 10 ώρες να έρθει...
 
Last edited:

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.753
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Για πες πως το βίωσες για να πάρω θάρρος :p
Τι να πω; Ήμουν νέος, ήταν τον πρώτο καιρό που είχα σχέση με την νυν σύζυγο, κάναμε γνωριμίες με ενδιαφέροντες άλλους που έκαναν κι αυτοί τις διακοπές τους και κυρίως είχε ένα ωραίο μπαράκι με ροκιές. Κοινώς έπνιξα τον πόνο μου στο πιοτό.
Πέρα από την πλάκα ήταν οι πιο ξεκούραστες και χαλαρές διακοπές στη ζωή μου.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
@TJERRYS Όρκο δε παίρνω ότι ισχύει αυτό που άκουσα αλλά ένας συνάδελφος πριν λίγα χρόνια ήταν πυρ κ μανία με αυτό το νησί γιατί δε τους άφησαν να βάλουν ομπρέλες, ξαπλώστρες κ λοιπά συμπραγκαλα στη παραλία...κ οντως κ γω που πηγα τον ιουνιο του 21 δε θυμάμαι να ειδα κανεναν σε παραλια με ολα αυτα που λετε θα κουβαλατε μαζι...το λέω γιατι σας βλέπω "ετοιμοπόλεμους" χαχα
Εκπλήσσομαι πολύ που το διαβάζω αυτό. 4 καλοκαίρια έχω περάσει στο νησί, ούτε το έχω ακούσει ούτε το έχω δει να συμβαίνει. Αντιθέτως, επειδή ακριβώς δεν υπάρχουν οργανωμένες παραλίες, είναι αρκετός ο κόσμος που κουβαλαει δικη του ομπρέλα/καρεκλάκι κλπ. Ρακέτες όντως δεν βλέπεις και πολύ, γιατί απλά δεν ευνοεί το μεγεθος των παραλιών γι αυτή τη δραστηριότητα.

Σχετικά με τις μέρες που θέλει το νησί...περί ορέξεως κολοκυθόπιτα! Αν έλεγα μια αντικειμενική άποψη πάντως, 3-4 μέρες είναι καλά, όπως είπε κι ο ψηλός.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ρακέτες όντως δεν βλέπεις και πολύ, γιατί απλά δεν ευνοεί το μεγεθος των παραλιών γι αυτή τη δραστηριότητα.
Αυτό δεν είναι δραστηριότητα αλλά αιτία φυτέματος στην άμμο... Πάλι καλά! :haha:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Αυτό δεν είναι δραστηριότητα αλλά αιτία φυτέματος στην άμμο... Πάλι καλά! :haha:
Είπα να μην το πω γιατί η φίλη που ρωτάει τις χρησιμοποιεί πολύ απ ό,τι λέει :haha:
 

TJERRYS

Member
Μηνύματα
12
Likes
4
Είπα να μην το πω γιατί η φίλη που ρωτάει τις χρησιμοποιεί πολύ απ ό,τι λέει :haha:
οχι οχι . οπου και αν μπορώ . Μην ανησυχείτε. Περισσότερο το ειπα για να δώσω έμφαση στο ότι πηγαίνω στην παραλία με το μισό μου σπίτι.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
πάντως στο Κάτεργο, θυμάμαι ότι είχα πετύχει τακατουκηδες!:haha:
 

TJERRYS

Member
Μηνύματα
12
Likes
4
πάντως στο Κάτεργο, θυμάμαι ότι είχα πετύχει τακατουκηδες!:haha:
Επειδή αποφάσισα να μην πάρω αυτοκίνητο (με την βοήθεια σας) , αυτομάτως, οι ρακέτες θα μείνουν Αθήνα. ήθελα να ρωτήσω επίσης αν για φαγητό κινούμαστε κυρίως στην Χώρα
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Επειδή αποφάσισα να μην πάρω αυτοκίνητο (με την βοήθεια σας) , αυτομάτως, οι ρακέτες θα μείνουν Αθήνα. ήθελα να ρωτήσω επίσης αν για φαγητό κινούμαστε κυρίως στην Χώρα
Σχεδόν τα πάντα είναι στην Χώρα. Έχει κάποια μαγαζιά στον Καραβοστάση & στην Ανω Μέρα, αλλά η ζωή είναι συγκεντρωμένη στην Χώρα, οπότε μια χαρά θα τα βολέψετε χωρίς αυτοκίνητο,
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
ήθελα να ρωτήσω επίσης αν για φαγητό κινούμαστε κυρίως στην Χώρα
Θα φάτε κι ένα απόγευμα στην Άνω Μεριά, κυρίως για παραδοσιακη Ματσάτα, μαζί με επίσκεψη στο χωριό. Να το βάλετε οπωσδήποτε στο πρόγραμμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.809
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom