Χρησιμότητα & προσβασιμότητα των γκρουπ.

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Έξοχα!!! Προτείνω άμεσα τη δημιουργία γκρουπ με τίτλο 'Βάκχος και Syrah', το οποίο προβλέπω να κονταροχτυπηθεί μέχρις εσχάτων με το γκρουπ 'Viogner και Διόνυσος'!!! Προσωπικά, ως οινολάτρης, θα γραφτώ και στα δύο αλλά δε θα 'χαριστώ' σε κανένα!!!
διόνυσος? τι μου θύμισες τώρα.. τα διονύσια 2009 που έχασα, άντε πάλι σε 2 χρόνια. να το ανοίξω στο social forum θέμα για κρασιά αλλά δε το βγάζει στα αδιάβαστα μηνύματα και είναι σπαστικό αυτό.. ακούς admin? ξέχασα να σας πω ότι η περιοχή μου (περιμετρικά του παγγαίου όρους και σε ακτίνα 30 χλμ) παράγει τους καλύτερους οίνους;) τι ακριβώς συζητάμε εδώ? ωχ...;)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Επ’ ευκαιρία των πρόσφατων συζητήσεων, θα ήθελα κι εγώ να εκφράσω ορισμένες προσωπικές απορίες, με βάση ορισμένα δημοσιεύματα που αλίευσα μόλις σήμερα στον τοπικό και διεθνή Τύπο.

Παρακαλώ οιοσδήποτε γνωρίζει, να μου δώσει απάντηση στα κάτωθι:

1) Αρση Βαρών-Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα-Σήμερα στο Βουκουρέστι το πρώτο γκρουπ της ελληνικής αποστολής.
Σε δύο γκρουπ αναχωρεί για το Βουκουρέστι η εθνική ομάδα Αρσης Βαρών Ανδρών - Γυναικών, όπου θα πάρει μέρος στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, 5 με 12 Απριλίου.Την Παρασκευή έφυγαν η Χαρίκλεια Καστρίτση (58κ.) και η Κωνσταντίνα Λάπου (58κ.) με τον αρχηγό της αποστολής και Ταμία της Ε.Ο.Α.Β., Σίμο Μαμτσαδέλη, καθώς και με τον ομοσπονδιακό τεχνικό, Βαλέριο Λεωνίδη.

Και ερωτώ: ποιος ο λόγος της ετεροχρονισμένης αναχώρησης των αρρένων αθλητών μας? Ποιος ο λόγος ύπαρξης δύο διαφορετικών γκρουπ με διαφορετική ημερομηνία άφιξης στο Βουκουρέστι?

2) Ένα νέο γκρουπ σχημάτισε ο JackWhiteτων WhiteStripesμαζί με την τραγουδίστρια των TheKills, την AlisonMosshart. Το επίμαχο δημοσίευμα του περιοδικού Billboard αποκάλυψε ότι το όνομα της μπάντας είναι The Dead Weather, ενώ πέρα από τον White που θα βρίσκεται πίσω από τα φωνητικά και τα ντραμς, συμμετέχει ακόμη ο μπασίστας Jack Lawrence των Raconteurs και ο κιθαρίστας Dean Fertita των Queens Of The Stoneage.

Ερώτηση: Τι κρύβεται πίσω από το καταχθόνιο όνομα της συγκεκριμένης μπάντας? Ποιους σκοτεινούς, αντι-οικολογικούς, σκοπούς εξυπηρετεί ο JackWhite, δημιουργώντας το εν λόγω γκρουπ?

Τέλος, ποιος είναι σε θέση να με ενημερώσει πόσους ακριβώς θαυμαστές αριθμεί το γκρουπ της Γωγούς Μαστροκώστα στο Facebook???
χαχαχα!!!:haha::haha::haha:!!πανω που διαβαζα τις αναλυσεις των παιδιων για την γκρουπολογία(ναι ναι, εμεις την καναμε επιστημη..!!) και ειχε αρχισει να κλεινει το ματι, τσουπ διαβαζω το ποστ σου και ξυπναω αμεσως!!!respect!!!
 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ενδιαφερουσες οι αποψεις..καποιοι θεωρουν οτι ενω μπορουν να διαβασουν , δεν εχουν τη δυνατοτητα να γραψουν. :roll: απορω πως γραφω εγω και καποιοι αλλοι τοσο καιρο..Καποιοι ειπαν οτι τους αποτρεπει απο το να γραψουν η ιδεα συμμετοχης σε γκρουπ. Κατανοητο..ειναι φοβερος ο στιγματισμος απο μια τετοια πραξη..
Καποιοι το εριξαν στο κρασι (κατανοητο) και το διασκεδασαν οπως αρμοζει σε ενα τετοιο θεμα.
Οπως και να'χει ας γινει το θελημα της πλειοψηφιας αφου το θεμα των γκρουπ το εχουμε αναγαγει σε μειζον θεμα. Αν δε λεγεται γκρουπ και λεγεται υποφορουμ , αν δεν πατας κουμπακι αλλα κλικαρεις βελακι, και κυριως αν στο προφιλ μου δε γραφει συμμετοχη σε γκρουπ ,δεν αλλαζει τιποτα για μενα. Αν για καποιους ειναι σημαντικο ας τους κανουμε το χατηρι..
Αληθεια εχετε σκεφτει να φιαξετε ενα γκρουπ με την εμπνευσμενη ονομασια "Μισω τα γκρουπ"?:bleh: Εγω αν και δε μισω τα γκρουπ , θα γινω μελος αψηφωντας τον κοινωνικο στιγματισμο που επιφερει μια τετοια πραξη και θα γραφω τη γνωμη μου οπως κανω παντα..
Εξαλλου στον δικο μου μεγαλο προβληματισμο δοθηκε απαντηση απο την BloodyMary:lol:
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Αχ μου φτιάξατε τη μέρα βρε παιδιά έχω ξεκατινιαστεί από τα γέλια.

Εγώ θα επανέλθω στο θέμα γιατί είμαι πολύ μικρή να απαντήσω στο χιούμορ σας.

Προτείνω να μην καταργηθούν τα γκρουπ, να μπορούν όλοι να ποστάρουν σε αυτά αλλά να αποκτήσουν άλλη χρήση όπως μια συντόμευση για τα αδιάβαστα μυνήματα στα γκρουπ που είσαστε μέλη, έτσι ώστε φορουμίτες όπως η υποφαινόμενη που έχει σελίδες, σελίδων αδιάβαστα μυνήματα να μπορούν να έχουν σύντομη πρόσβαση στα θέματα που τους ενδιαφέρουν ακόμα και αν δεν έχουν ποστάρει ακόμα σε αυτά (σε προλαβαίνω Δεφ να μη μου πεις για τα θέματα που παρακολουθείτε).
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Θα μπορούσε ο δημιουργός του group να επιλέγει ανάμεσα σε 2-3 κατηγορίες privacy για το group που φτιάχνει. 1ον το διαβάζουν όλοι και postάρουν όλοι. 2ον το διαβάζουν όλοι και postάρουν μόνο τα μέλη (όπως γίνεται). 3ον (προαιρετικό) το διαβάζουν και postάρουν μόνο τα μέλη οπότε και η συμμετοχή στο group θα γίνεται μόνο με πρόσκληση του creator του group (για πολύ prive καταστάσεις...)
Από την άλλη εγώ λέω να τα αφήσουμε όπως είναι.
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Πω πω, ελειψα μερικες μερες και εγινε χαμος! Εγω προτεινω να ακολουθησουμε τη γνωμη της πλειοψηφιας, οπως προταθηκε, μετα απο ψηφοφορια! Ομως σκεφτειτε κατι: Σε ολοκληρο το σαιτ μπορει να διαβαζει ο καθενας αυτα που γραφουμε, αλλα για να σχολιασει κατι (θετικα η αρνητικα), πρεπει να γινει μελος του Τραβελστορις, ασχετα αν του αρεσει η οχι. Ετσι καπως ειναι και με τα γκρουπ....
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Έχω παρατηρήσει ότι αρκετά νέα μέλη απευθύνουν τις ερωτήσεις τους για πληροφορίες μέσω των γκρουπ αντί του σωστού «Αναζήτηση Πληροφοριών» με αποτέλεσμα να χάνονται μέσα σε κυκεώνα ετερόκλητων θεμάτων. Προτείνω τα νέα μέλη να έχουν δυνατότητα ποσταρίσματος στα γκρουπ μετά από 10 - 15 π.χ. ποσταρίσματα όταν δηλ. θα έχουν αποκτήσει κάποια εξοικείωση με τις λειτουργίες του φόρουμ.
Επίσης, θέλω να προτείνω να έχουν δικαίωμα να γράφουν στα θέματα του κάθε γκρουπ μόνο τα μέλη του όπως γινόταν αρχικά.
Παλαιότερα, ήξερα ότι μπορώ να "προσπερνάω" τα θέματα ενός γκρουπ που δεν με ενδιέφερε. Τώρα πια πρέπει να τους ρίξω μια ματιά γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι θέμα θα συζητιέται εκεί!
Επιπλέον, προσωπικά με ενοχλεί ν' ανοίγει ένα θέμα ενός γκρουπ και να γράφονται καμιά δεκαριά απαντήσεις που κάτα κάποιον τρόπο "κρίνουν" αρνητικά το γκρουπ.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Επίσης, θέλω να προτείνω να έχουν δικαίωμα να γράφουν στα θέματα του κάθε γκρουπ μόνο τα μέλη του όπως γινόταν αρχικά.
Παλαιότερα, ήξερα ότι μπορώ να "προσπερνάω" τα θέματα ενός γκρουπ που δεν με ενδιέφερε. Τώρα πια πρέπει να τους ρίξω μια ματιά γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι θέμα θα συζητιέται εκεί!
Επιπλέον, προσωπικά με ενοχλεί ν' ανοίγει ένα θέμα ενός γκρουπ και να γράφονται καμιά δεκαριά απαντήσεις που κάτα κάποιον τρόπο "κρίνουν" αρνητικά το γκρουπ.
Συμφωνώ και εγώ. Δεν μπορεί κάποιος που δεν του αρέσει η Ιταλία, να μπαίνει στο γκρουπ Ιταλόφιλοι, που είναι μόνο για όσους τους αρέσει η Ιταλία, και να γράφει π.χ εμένα δε μου αρέσει η Ρώμη. Κατά αυτό τον τρόπο χάνουν τον χαρακτήρα τους τα γκρουπ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.671
Likes
50.522
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Να κάνουμε ένα γκρουπ γκρινιάρηδων, να μπαίνουν εκεί, να γκρινιάζουν για όποιον προορισμό θέλουν και να ξεθυμαίνουν.
 
Μηνύματα
159
Likes
43
Επίσης, θέλω να προτείνω να έχουν δικαίωμα να γράφουν στα θέματα του κάθε γκρουπ μόνο τα μέλη του όπως γινόταν αρχικά.
Παλαιότερα, ήξερα ότι μπορώ να "προσπερνάω" τα θέματα ενός γκρουπ που δεν με ενδιέφερε. Τώρα πια πρέπει να τους ρίξω μια ματιά γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι θέμα θα συζητιέται εκεί!
Επιπλέον, προσωπικά με ενοχλεί ν' ανοίγει ένα θέμα ενός γκρουπ και να γράφονται καμιά δεκαριά απαντήσεις που κάτα κάποιον τρόπο "κρίνουν" αρνητικά το γκρουπ.
Συμφωνώ απόλυτα με τα ανωτέρω, γιατί είναι και δική μου γνώμη να γράφουν στα γκρουπ μόνο τα μέλη τους. Φοβάμαι ότι αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση στα γκρουπ, αυτά θα ατονήσουν και θα αυτοαναιρεθούν. Ας μη ξεχνάμε ότι σκοπός της δημιουργίας τους ήταν να μπορεί μία ομάδα μελών με κοινά ενδιαφέροντα, να ανταλλάσει σχετικές πληροφορίες και εμπειρίες που την αφορούν. Εάν υπάρχει η δυνατότητα να γράφουν όλοι, δεν βλέπω το λόγο υπάρξεως των γκρουπ. Θα ήταν αρκετές όλες οι υπόλοιπες ενότητες του Forum.
 
Μηνύματα
159
Likes
43
Σας παρακαλώ θερμά όχι συζήτηση εδώ για αυτό το πράγμα ξανά.

Εάν θέλετε μπορείτε να γράψετε τις απόψεις σας στο παλιότερο θέμα ΕΔΩ, που έγινε τεράστια κουβέντα γι'αυτό το ζήτημα ακριβώς, μην ξαναγράφουμε τα ίδια πράγματα.

Γράψτε τις απόψεις σας εκεί, και βλέπουμε, έχουμε ξαναπεί ότι το σάιτ θα αλλάζει πάντα προς όφελος των χρηστών του. :)
Αγαπητέ αρχηγέ κατ’ αρχάς ζητώ συγνώμη για το ότι έγραψα σχετικά με τη δυνατότητα πρόσβασης στα γκρουπ σε λάθος σημείο και κυρίως γιατί είμαι αναγκασμένος να ξαναγράψω στο ίδιο, αφού δεν γνωρίζω με ποιο τρόπο μπορώ να απαντήσω γράφοντας σε άλλο μέρος.
Ίσως θα έπρεπε, όταν ξανααναφέρθηκε το συγκεκριμένο ζήτημα από τον McElk, να διακοπεί η συνέχισή του με την ανωτέρω σχετική παραίνεση, ή καλύτερα να μεταφερθεί στο σωστό τμήμα, γιατί διαφορετικά είναι επόμενο τα σχετικά μηνύματα και οι απαντήσεις, να γράφονται στο λάθος μέρος.
Άσχετα πάντως με την επιλογή αυτή, έχω την εξής απορία. Γιατί οι απόψεις που έχουν σχέση καθαρά με τις αρχές και τον τρόπο λειτουργίας των γκρουπ, να θεωρούνται εκτός θέματος όταν γράφονται στο θέμα «Δημόσια Γκρουπ» και να πρέπει να γραφούν στο θέμα «Με χαλάνε τα γκρουπ», που τουλάχιστον στον τίτλο του εκφράζει συναισθηματική άποψη, ενώ η θέση των υπολοίπων θεωρείται σωστή.
Φυσικά όλες οι γνώμες και οι απόψεις είναι δεκτές, αλλά ίσως θα πρέπει να γίνεται ποιο προσεκτική επιλογή του θέματος, γιατί πολλές φορές ο τίτλος του παραπέμπει αλλού.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.203
Μηνύματα
883.667
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom