Χρησιμότητα & προσβασιμότητα των γκρουπ.

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Γιατι θα πρεπει ο μη γερμανοφιλος να ενταχθει σε γκρουπ γερμανόφιλων
και εγω ο μη ιταλοφιλος πχ για να σχολιασω κατι απο Ιταλία να εγγραφω σε ενα γκρουπ που ισως να μην ξαναχρειαστει να ποστάρω.
Αυτό ακριβώς λέω.

Αν ανακαλύψω ένα ολοκαίνουριο ιταλικό εστιατόριο στην Ελλάδα, να μπορώ να το ποστάρω χωρίς να πρέπει να γίνω μέλος.

Ούτως ή αλλως, αφού δεν είμαι ιταλόφιλος, δεν θα ξαναποστάρω μάλλον.

Μια χρήσιμη πληροφορία όμως θα την έχω δώσει. Άσε πόσες θα έχω πάρει.

Αυτό, τπτ άλλο! Γνώμη μου πάντα! :D
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.036
Likes
1.605
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Δεν θα με πείραζε να υπάρχουν και να γράφουν μόνο τα μέλη τους. Θα πρέπει όμως να γίνει ένα κοσκίνισμα και να παραμείνουν όσα παρουσιάζουν ενδιαφέρον που φαίνεται από την θεματολογία τους : Ιταλόφιλοι, Γερμανόφιλοι, ταξιδευτές με Ι.Χ. κλπ, ενώ άλλα που έχουν περιορισμένο αριθμό θεμάτων, αν και υπάρχουν εδώ και καιρό, να καταργηθούν και να μεταφερθούν σε απλά τόπικς. (θεματικά πάρκα, προγρ. εθελοντικής εργασίας)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Προτεινω καποιος που δεν ειναι γραμμενος να μπορει να μπαινει σαν φιλοξενουμενος μιας μερας αφου ζητησει την αδεια απο μελος του γκρουπ η καπως ετσι τελος παντων,και να γραφει προσωρινα.
Δεν ξερω αν γινεται απλα μια ιδεα εριξα:!:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.115
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
:haha::haha::haha: ζητώ και πάλι συγνώμη σας παρακολουθώ και έχει πλάκα το θέμα πάω να βάλω και δεύτερο ποτήρι κρασί σας παρακαλώ μη φύγετε, α κι αν είναι να υπάρχει διακριτικό για τα μέλη για μένα δε θέλω κάτι διακριτικό βάλτε με leftris b και τα μη μέλη με μικρά γράμματα που θέλουν να μας ποστάρουν στο γκρούπ μας..
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
:haha::haha::haha: ζητώ και πάλι συγνώμη σας παρακολουθώ και έχει πλάκα το θέμα πάω να βάλω και δεύτερο ποτήρι κρασί σας παρακαλώ μη φύγετε, α κι αν είναι να υπάρχει διακριτικό για τα μέλη για μένα δε θέλω κάτι διακριτικό βάλτε με leftris b και τα μη μέλη με μικρά γράμματα που θέλουν να μας ποστάρουν στο γκρούπ μας..



:haha::haha::haha::haha:

σε λίγο θα κόβουμε και εισιτήρια!
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.036
Likes
1.605
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Ή να μπορεί να γράφει ο οποιοσδήποτε αλλά να γίνεται μέλος μετά από 10 π.χ. ποσταρίσματα.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
:haha::haha::haha::haha:

σε λίγο θα κόβουμε και εισιτήρια!
οριστε (και δεν το χαμε σκεφτει τοση ωρα)

τα μη μελη θα μπορουν να ποσταρουν, αλλα θα καταθετουν για καθε ποστ 0.20€ για το φουκαριαρικο το travelstories :bleh::bleh::bleh:


(σορι για την πλακα, αλλα ετσι οπως εξελισσεται το θεμα, νομιζω χρειαζεται λιγακι.. :cool:)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θάνο δεν καταλαβαίνω και πάλι τι γράφεις. Τι σημαίνει να γράφουν τα μέλη αφού κάνουν log in? Στο site υπάρχει ένα log in και είναι αυτό που μπαίνεις αν είσαι μέλος, και που σου δίνει το δικαίωμα να συμμετέχεις στην κοινότητα, σε σχέση με τον απλό επισκέπτη που δεν είναι logged in. Αυτό που λες εσύ τι ακριβώς εννοείς;

Δάφνη κατάλαβα τι θες να πεις, αλλά εννοώ αν σκέφτεσαι κάτι που αυτή η πρόταση θα δώσει ως πρακτικό αποτέλεσμα. Τι σημασία έχει αν θα φαίνεται ποιος ανήκει στο γκρουπ και ποιος όχι;

Όσον αφορά τη χρησιμότητα ξεχωριστών ενοτήτων όπως τα γκρουπ, νομίζω ότι το περιεχόμενό τους έχει απαντήσει μόνο του. Δεν πιστεύω ότι θα άνοιγαν τόσα θέματα για κάποιους προορισμούς αν δεν υπήρχαν ξεχωριστοί χώροι γι'αυτούς. Η τρίτη λύση λοιπόν που μπορώ να σκεφτώ, είναι να καταργηθούν εντελώς τα γκρουπ, και απλά τα φόρουμ για συγκεκριμένους προορισμούς να μπαίνουν σαν υπο-φόρουμ στην "αναζήτηση πληροφοριών" στην ήπειρο που ανήκουν.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.914
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
εννοούσα να μπορούν να τα διαβάσουν τα τοπικ των γκρουπ οσοι εχουν κάνει λογκ ιν.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Δάφνη κατάλαβα τι θες να πεις, αλλά εννοώ αν σκέφτεσαι κάτι που αυτή η πρόταση θα δώσει ως πρακτικό αποτέλεσμα. Τι σημασία έχει αν θα φαίνεται ποιος ανήκει στο γκρουπ και ποιος όχι;
Το πρακτικό αποτέλεσμα θα ήταν να μπορούν όλοι να γράψουν χωρίς να εξαναγκαστουν να προσχωρήσουν σε ένα γκρουπ που δεν τους αντιπροσωπεύει...αυτό κατάλαβα ότι είναι το θέμα που έθεσε εξαρχής ο Vagantos.Tέλος πάντων μια σκέψη είπα ........
Πάντως θα λυπηθώ αν καταργηθούν τα γκρουπ.:(
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
με την τριτη λυση του Δευκαλιωνα, φοβαμαι μη χαθουνε η χασουνε το χαρακτηρα τους.. εξαλλου τι σχεση εχουν με την αναζητηση πληροφοριων?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.499
Likes
29.137
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η τρίτη λύση λοιπόν που μπορώ να σκεφτώ, είναι να καταργηθούν εντελώς τα γκρουπ, και απλά τα φόρουμ για συγκεκριμένους προορισμούς να μπαίνουν σαν υπο-φόρουμ στην "αναζήτηση πληροφοριών" στην ήπειρο που ανήκουν.
Έχουμε μπλεχτεί λίγο, γιατί έχουμε 2 ειδών groups.

Όσον αφορά τα γκρούπ που αφορούν προορισμούς (π.χ. Ερωτευμένοι με τη Νέα Υόρκη, Ιταλόφιλοι, Οι Γερμανοί είναι φίλοι μας κλπ), μάλλον απλά υποκαθστούν μια τέτοια λειτουργικότητα. Γιατί τι σημασία έχει να είναι κανείς "μέλος" σε ένα γκρουπ που λέγεται "αυτοκρατορικό λονδίνο" ? Καλύτερα υπο-φόρουμ, για να οργανώνεται και καλύτερα η πληροφορία.

Από την άλλη, ίσως έχουν νόημα τα γκρούπ εκείνα που έχουν φτιαχτεί για να φιλοξενούν (ταξιδιωτικές πάντα) συζητήσεις που δεν αφορούν ούτε συγκεκριμένο προορισμό, ούτε όλο τον κόσμο (π.χ. φωτο-ταξιδιώτες, Κρουαζιέρες κλπ). Αλλά γι αυτά, μάλλον θα ήταν πιο "χρήσιμο" να συνεχίσουν να υφίστανται, όπως και τώρα, και να μη μπλέκονται με το υπόλοιπο forum. Ίσως μάλιστα θα βοηθούσε και η εξαίρεσή τους από τα "αδιάβαστα μηνύματα".
Νομίζω ότι το κριτήριο "θα έχει ποτέ να μας πει κάτι κάποιος που δεν είναι μέλος?" είναι καλό και για να κρίνουμε αν πρέπει ή όχι να φτιαχτεί ένα group.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.271
Μηνύματα
885.865
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom