Χρησιμότητα & προσβασιμότητα των γκρουπ.

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Επ’ ευκαιρία των πρόσφατων συζητήσεων, θα ήθελα κι εγώ να εκφράσω ορισμένες προσωπικές απορίες, με βάση ορισμένα δημοσιεύματα που αλίευσα μόλις σήμερα στον τοπικό και διεθνή Τύπο.

Παρακαλώ οιοσδήποτε γνωρίζει, να μου δώσει απάντηση στα κάτωθι:

1) Αρση Βαρών-Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα-Σήμερα στο Βουκουρέστι το πρώτο γκρουπ της ελληνικής αποστολής.
Σε δύο γκρουπ αναχωρεί για το Βουκουρέστι η εθνική ομάδα Αρσης Βαρών Ανδρών - Γυναικών, όπου θα πάρει μέρος στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, 5 με 12 Απριλίου.Την Παρασκευή έφυγαν η Χαρίκλεια Καστρίτση (58κ.) και η Κωνσταντίνα Λάπου (58κ.) με τον αρχηγό της αποστολής και Ταμία της Ε.Ο.Α.Β., Σίμο Μαμτσαδέλη, καθώς και με τον ομοσπονδιακό τεχνικό, Βαλέριο Λεωνίδη.

Και ερωτώ: ποιος ο λόγος της ετεροχρονισμένης αναχώρησης των αρρένων αθλητών μας? Ποιος ο λόγος ύπαρξης δύο διαφορετικών γκρουπ με διαφορετική ημερομηνία άφιξης στο Βουκουρέστι?

2) Ένα νέο γκρουπ σχημάτισε ο JackWhiteτων WhiteStripesμαζί με την τραγουδίστρια των TheKills, την AlisonMosshart. Το επίμαχο δημοσίευμα του περιοδικού Billboard αποκάλυψε ότι το όνομα της μπάντας είναι The Dead Weather, ενώ πέρα από τον White που θα βρίσκεται πίσω από τα φωνητικά και τα ντραμς, συμμετέχει ακόμη ο μπασίστας Jack Lawrence των Raconteurs και ο κιθαρίστας Dean Fertita των Queens Of The Stoneage.

Ερώτηση: Τι κρύβεται πίσω από το καταχθόνιο όνομα της συγκεκριμένης μπάντας? Ποιους σκοτεινούς, αντι-οικολογικούς, σκοπούς εξυπηρετεί ο JackWhite, δημιουργώντας το εν λόγω γκρουπ?

Τέλος, ποιος είναι σε θέση να με ενημερώσει πόσους ακριβώς θαυμαστές αριθμεί το γκρουπ της Γωγούς Μαστροκώστα στο Facebook???
 
Last edited by a moderator:

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Ωχ.. άμα ήρθε και η Rosa στην παρέα.. δεν θα σταματήσουμε να γελάμε σήμερα :haha::haha:

ΥΓ> μπορείτε να ανοίξετε ένα γκρουπ travelstories στο facebook! :bleh:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
regina rosa-s amat! (να μην ειμαι και στο πνευμα της ημερας?)

respect! :)
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Θα σας παρακαλέσω, αγαπητέ, να μη ʽρίχνετεʼ το επίπεδο της συζήτησης, όπως επανειλημμένα έχετε πράξει σε πλείστα άλλα τόπικς! Το θέμα είναι σοβαρό και χρίζει της δέουσας προσοχής, καθότι ενεδρεύει ο κίνδυνος όχι μόνο της συνέχισης της υπάρξεως των αχρειάστων τούτων γκρουπ, αλλά και της δημιουργίας εισέτι περισσοτέρων! Θα μπορούσαν, φερʼ ειπείν, αυτοί που μπαίνουν σε ένα γκρουπ για να εκφράσουν τη γνώμη τους σε ένα συγκεκριμένο θέμα κι ύστερα βγαίνουν διότι το γκρουπ δεν τους εκφράζει, να θελήσουν όλως αυτοβούλως να δημιουργήσουν υποκατηγορία του συγκεκριμένου γκρουπ, με τίτλο ʽήμουν και δεν είμαι πια στο Χ γκρουπʼ. Ως εκεί καλά, αν όμως κάποιοι από την υποκατηγορία θελήσουν για δεύτερη φορά να εκφράσουν γνώμη σε άλλο τόπικ, του ίδιου γκρουπ, τότε θα πρέπει να δημιουργηθεί υπο-υποκατηγορία με τίτλο ʽήμουν και δεν ήμουν άλλο και ξαναείμαιʼ, με συνέπεια όσοι θα θέλουν να βγουν κι από αυτό, να δημιουργήσουν έτερον εκάτερον γκρουπ με τίτλο αυτή τη φορά ʽήμουν και δεν ήμουν άλλο και ξαναήμουν αλλά νισάφι πια το αποφάσισα και δεν πρόκειται να ξαναμπώʼ….Με αυτό το ρυθμό θα καταλήξουμε σε 2.400 τόσα γκρουπ του ενός ατόμου, με δημοφιλέστερο όλων το γκρουπ του ʽπαρά ένα δόντι φαφούτη που είναι πια φαφούτηςʼ!!! Καταλαβαίνετε τι μέλλεται να συμβεί…Χάος, πλήρης αναρχία και αναπόδραστη κατάλυση ολάκερου του φόρουμ!!! Ας αφήσουμε λοιπόν τη συζήτηση να εξελιχτεί ομαλά!

υ.γ. επίσης, μια και βλέπω πως είστε ήδη στο δεύτερο ποτηράκι, να ρωτήσω τι καλό πίνετε και σʼ εμάς δε δίνετε???? Είναι συμπεριφορά ανθρώπου ανήκοντος σε γκρουπ αυτή???
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
βασικά είμαι στο τρίτο και τελευταίο για απόψε ποτηράκι ενός syrah παλαιού αμπέλου (τυρνάβου) ενός οίνου που πρώτη φορά πίνω και με εκπληξη διαπιστώνω ότι είναι αρκετά ικανοποιητικό για να σας αντέξω. Ως οινόφιλος δοκιμάζω οίνους συχνά και απόψε αναγκάστηκα να πιω γιατί διαπίστωσα μεγάλη σύγχυση στο φόρουμ και δοκιμάστηκα σαν άνθρωπος, προβληματίστηκα και αναρωτήθηκα ποια σκοτεινά συμφέροντα εξυπηρετεί το κάθε γκρουπ και γιατί να μη μπορεί ο καθένας να γράψει την άποψη του χωρίς να γίνει μέλος και αν μιλάμε για το γερμανικό γκρουπ μήπως αυτό τελικά είναι και λίγο ναζιστικό?
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
αυτοί που μπαίνουν σε ένα γκρουπ για να εκφράσουν τη γνώμη τους σε ένα συγκεκριμένο θέμα κι ύστερα βγαίνουν διότι το γκρουπ δεν τους εκφράζει, να θελήσουν όλως αυτοβούλως να δημιουργήσουν υποκατηγορία του συγκεκριμένου γκρουπ, με τίτλο ‘ήμουν και δεν είμαι πια στο Χ γκρουπ’. Ως εκεί καλά, αν όμως κάποιοι από την υποκατηγορία θελήσουν για δεύτερη φορά να εκφράσουν γνώμη σε άλλο τόπικ, του ίδιου γκρουπ, τότε θα πρέπει να δημιουργηθεί υπο-υποκατηγορία με τίτλο ‘ήμουν και δεν ήμουν άλλο και ξαναείμαι’, με συνέπεια όσοι θα θέλουν να βγουν κι από αυτό, να δημιουργήσουν έτερον εκάτερον γκρουπ με τίτλο αυτή τη φορά ‘ήμουν και δεν ήμουν άλλο και ξαναήμουν αλλά νισάφι πια το αποφάσισα και δεν πρόκειται να ξαναμπώ’….Με αυτό το ρυθμό θα καταλήξουμε σε 2.400 τόσα γκρουπ του ενός ατόμου
ΤΕΛΕΙΑ...
Να βοηθήσω λίγο με την ορολογία
Oι υποκατηγορίες ονομάζονται ελληνιστί " γκρουπούσκουλα" ( σίγουρα κάτι θυμούνται οι παλιοί)
Οι ( μικρουλες ) θαυμάστριες των γκρουπ αποκαλούνται "γκρουπις"
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.108
βασικά είμαι στο τρίτο και τελευταίο για απόψε ποτηράκι ενός syrah παλαιού αμπέλου (τυρνάβου) ενός οίνου που πρώτη φορά πίνω και με εκπληξη διαπιστώνω ότι είναι αρκετά ικανοποιητικού για να σας αντέξω. Ως οινόφιλος δοκιμάζω οίνους συχνά και απόψε αναγκάστηκα να πιω γιατί διαπίστωσα μεγάλη σύγχυση στο φόρουμ και δοκιμάστηκα σαν άνθρωπος, προβληματίστηκα και αναρωτήθηκα ποια σκοτεινά συμφέροντα εξυπηρετεί το κάθε γκρουπ και γιατί να μη μπορεί ο καθένας να γράψει την άποψη του χωρίς να γίνει μέλος και αν μιλάμε για το γερμανικό γκρουπ μήπως αυτό τελικά είναι και λίγο ναζιστικό?
Προτείνω να ανοιχθεί ένα γκρούπ με τίτλο "Κίνδυνοι που κρύβει η Ρώμη":bleh:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
βασικά είμαι στο τρίτο και τελευταίο για απόψε ποτηράκι ενός syrah παλαιού αμπέλου (τυρνάβου) ενός οίνου που πρώτη φορά πίνω και με εκπληξη διαπιστώνω ότι είναι αρκετά ικανοποιητικού για να σας αντέξω. Ως οινόφιλος δοκιμάζω οίνους συχνά και απόψε αναγκάστηκα να πιω γιατί διαπίστωσα μεγάλη σύγχυση στο φόρουμ και δοκιμάστηκα σαν άνθρωπος, προβληματίστηκα και αναρωτήθηκα ποια σκοτεινά συμφέροντα εξυπηρετεί το κάθε γκρουπ και γιατί να μη μπορεί ο καθένας να γράψει την άποψη του χωρίς να γίνει μέλος και αν μιλάμε για το γερμανικό γκρουπ μήπως αυτό τελικά είναι και λίγο ναζιστικό?
Έξοχα!!! Προτείνω άμεσα τη δημιουργία γκρουπ με τίτλο 'Βάκχος και Syrah', το οποίο προβλέπω να κονταροχτυπηθεί μέχρις εσχάτων με το γκρουπ 'Viogner και Διόνυσος'!!! Προσωπικά, ως οινολάτρης, θα γραφτώ και στα δύο αλλά δε θα 'χαριστώ' σε κανένα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.373
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom