Βέλγιο Ολλανδία ολλανδια η βελγιο

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.126
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Άμστερνταμ -Μπριζ δε ξέρω αν έχει απευθείας (ΙC), πάντως Αμστερνταμ - Βρυξέλλες είναι 3 ώρες και κάτι και μετά Βρυξέλλες - Μπριζ είναι άλλη μια ώρα. Δε ξέρω τις τιμές στο Άμστερνταμ πάντως εμείς που κλείσαμε τα εισητήρια από Βέλγιο ήταν πολύ οικονομικά, έχουν διάφορες προσφορές..
Δεν υπάρχει λόγος να κατέβεις Βρυξέλλες, μπορείς να κάνεις την αλλαγή στην Antwerp.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Απευθείας ναι δεν έχει κανένα,κάνεις αλλαγή στην Αμβέρσα όπως είπε και ο taver!
 

debb

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
μοναχο-σαλτσμπουργκ
Ταξίδι-Όνειρο
island
ευχαριστω πολυ θα ξαναρωτησω αν χρειαστω καποια πληροφορια :)))
 

melli

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
χρήσιμο ταξιδιωτικό site για μετακινησεις στην ολλανδία

και εγω για το μπρυζ εχω ακουσει στο φορουμ τα καλυτερα.5 η 6 βραδια θα μεινουμε μαλλον.αλλη πολη εκει κοντα που να αξιζει?και ξερετε μηπως η διαδρομη με τρενο αμστερνταμ μπρυζ ποση ωρα διαρκεί ποσο κοστιζει ποσο συχνη ειναι?
Καλησπέρα σε όλους,
είμαι πολύ καινουργια στο forum, και χαίρομαι αν μπορώ να βοηθησω με καποιες πληροφοριες. :)

Δεν ξέρω αν έχετε ήδη οργανώσει το ταξίδι σε βελγιο ή ολλανδία, αλλά σίγουρα μπορείς να παρείς πληροφορίες για τιμες και δρομολογια στα παρακάτω site:

9292 reist met je mee
εδώ θέτεις το σημείο αναχώρησης, τον προορισμό και την ώρα (αναχώρηση ή αφιξης) και βλέπεις αμέσως τι επιλογές έχεις.

Το επομενο είναι αυτο του αντίστοιχου ΟΣΕ:
NS
Εδώ μπορείς να δείς όχι μόνο δρομολογια, αλλα και τις τιμες, ή ακόμη να κλείσεις εισιτηρια.

Ελπιζω να περάσετε καλά!

ΥΓ: θα πρότεινα να μείνετε 2-3 μερες στο amsterdam, 1-2 μέρα στη brugge (γραφική πόλη, με υπέροχες σοκολάτες) και 1-2 μέρα στη Gent.
Βέβαια ετοιμαστείτε για βροχή τον σεπτεμβριο ;)
 

KALTSILAS

Banned
Μηνύματα
15
Likes
2
Δε ξερω τι επελεξες τελικα αλλα αν δε πας στο Μπρυζ θα κανεις εγκλημα .
Πηγα φετος τον Ιουνιο 4 μερες (3ολοκληρες) και λιγες ηταν.Πηγαινε και ρωτα οτι θες γιατι τα εχω προσφατα και για το φαι επισης οτι θες.(μην ακους για πατατες κτλ ειναι μουφα)
 

inik

Member
Μηνύματα
72
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Καλησπέρα! Εμείς θα πάμε Σεπτέμβριο Μπρυζ και θα ήθελα να σε ρωτήσω την Κυριακή γίνεται η βόλτα με το καραβάκι; Επειδή μου είπαν ότι αξίζει. Ξέρεις πόσο κοστίζει;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.126
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
inik said:
Καλησπέρα! Εμείς θα πάμε Σεπτέμβριο Μπρυζ και θα ήθελα να σε ρωτήσω την Κυριακή γίνεται η βόλτα με το καραβάκι; Επειδή μου είπαν ότι αξίζει. Ξέρεις πόσο κοστίζει;
Το αν αξιζει η βαρκαδα ειναι θεμα γουστου, παντως εγω θα απεφευγα να παω Σαββατοκυριακο στη Μπρουχε. Πλακωνει η μιση Αγγλια και οχι μονο...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλησπέρα! Εμείς θα πάμε Σεπτέμβριο Μπρυζ και θα ήθελα να σε ρωτήσω την Κυριακή γίνεται η βόλτα με το καραβάκι; Επειδή μου είπαν ότι αξίζει. Ξέρεις πόσο κοστίζει;
Λογικά θα' χει κανονικά τα Σαββατοκύριακα που η πόλη έχει και περισσότερους τουρίστες. Γύρω στα 7 ευρώ το άτομο δώσαμε εμείς και άξιζε κυρίως για τις φωτογραφίες που θα βγάλεις ;)
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
και εγω για το μπρυζ εχω ακουσει στο φορουμ τα καλυτερα.5 η 6 βραδια θα μεινουμε μαλλον.αλλη πολη εκει κοντα που να αξιζει?και ξερετε μηπως η διαδρομη με τρενο αμστερνταμ μπρυζ ποση ωρα διαρκεί ποσο κοστιζει ποσο συχνη ειναι?
H Γανδη ειναι κοντα στην Μπρυζ. Προσωπικα, θεωρω οτι η Γανδη ειναι πιο ωραια απο Μπρυζ..
 

KALTSILAS

Banned
Μηνύματα
15
Likes
2
Φυσικα εχει και τη Κυριακη καραβακι που οντως αξιζει.Παντως ολη η πολη ειναι ασυλληπτη,Δε ξερω με τι εταιρεια θα πας αλλα η jetair fly αξιζει
 

inik

Member
Μηνύματα
72
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Φυσικα εχει και τη Κυριακη καραβακι που οντως αξιζει.Παντως ολη η πολη ειναι ασυλληπτη,Δε ξερω με τι εταιρεια θα πας αλλα η jetair fly αξιζει
Όταν λες εταιρεία τι εννοείς; υπάρχουν διάφορες εταιρείες για βόλτα με καραβάκι; Αναχωρούν όλες από το ίδιο σημείο; Κάνουν το ίδιο δρομολόγιο; Σε περίπτωση βροχής (γιατί από ότι ξέρω βρέχει συνέχεια, και ειδικά τέλη Σεπτέμβρη που θα πάμε εμείς..) το καραβάκι κάνει δρομολόγιο ή όχι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.034
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom