Βέλγιο Ολλανδία ολλανδια η βελγιο

KALTSILAS

Banned
Μηνύματα
15
Likes
2
Τι σε εχει πιασει με τη Jetairfly? Αντικειμενικα, ειναι μια απο τις χειροτερες εταιριες στην Ευρωπη (και στο Βελγιο).
Οταν μπορεις να πας και να γυρισεις με 140 ευρω και μια χαρα γιατι να μη θελω να γλυτωσω καποιον απο πεταμα χρηματων.Εγω ξερω οτι πηγα μια χαρα στο Βελγιο,Εκτος αν εισαι απο αυτους που ειναι large και δε πετανε πχ με easyjet γιατι το θεωρουν μπαναλ.
A φιλε και ασε τα Μπρουχε και τα δηθεν....ΜΠΡΥΖ (μεταξυ μας μιλαμε)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
A φιλε και ασε τα Μπρουχε και τα δηθεν....ΜΠΡΥΖ (μεταξυ μας μιλαμε)
Και τα δύο είναι σωστά.

Μάλιστα, επειδή η Bruges ανήκει στο φλαμανδικό κομμάτι της χώρας, το ορθότερο είναι το Μπρύχε. Μπρυζ την προφέρουν οι γαλλόφωνοι.
Bruges - Wikipedia, the free encyclopedia
 

KALTSILAS

Banned
Μηνύματα
15
Likes
2
Και τα δύο είναι σωστά.

Μάλιστα, επειδή η Bruges ανήκει στο φλαμανδικό κομμάτι της χώρας, το ορθότερο είναι το Μπρύχε. Μπρυζ την προφέρουν οι γαλλόφωνοι.
Bruges - Wikipedia, the free encyclopedia
Δε καταλαβες...συμφωνω και ειναι σιγουρο απλα τι να κανουμε αφου ολη η Ελλαδα Μπρυζ το ξερει.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.306
Likes
5.054
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
KALTSILAS said:
Οταν μπορεις να πας και να γυρισεις με 140 ευρω και μια χαρα γιατι να μη θελω να γλυτωσω καποιον απο πεταμα χρηματων.Εγω ξερω οτι πηγα μια χαρα στο Βελγιο,Εκτος αν εισαι απο αυτους που ειναι large και δε πετανε πχ με easyjet γιατι το θεωρουν μπαναλ.
Με τις συχνές προσφορές της Α3 πετάς με ?120-130. Είναι μπανάλ να δίνεις περισσότερα για μια λόκο.

Sent from my iPod using Travel stories
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.126
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
KALTSILAS said:
Οταν μπορεις να πας και να γυρισεις με 140 ευρω και μια χαρα γιατι να μη θελω να γλυτωσω καποιον απο πεταμα χρηματων.Εγω ξερω οτι πηγα μια χαρα στο Βελγιο,Εκτος αν εισαι απο αυτους που ειναι large και δε πετανε πχ με easyjet γιατι το θεωρουν μπαναλ.
A φιλε και ασε τα Μπρουχε και τα δηθεν....ΜΠΡΥΖ (μεταξυ μας μιλαμε)
Και με γη Βελγικη brussels (SN) και με την Aegean μπορεις να βρεις καλυτερη τιμη απο αυτη, με βαλιτσα, φαγητο, check-in κλπ να συμπεριλαμβανονται, με αεροπλανα που εχουν ανθρωπινο seat pitch κλπ.

Περαν αυτων, σαφως και η easyjet είναι καλύτερη απο τη jetairfly. Αν δεν τη χρησιμοποιώ, ειναι επειδή δε με βολεύουν τα ωράριά της.

Κατά τα άλλα, οταν κάποτε είπα την πόλη "Μπρυζ" σε ένα ντόπιο, μου έκανε παρατήρηση (δε θυμάμαι αν ήταν την πρώτη φορά που πήγα στη Μπρούχε ή σε μεταγενέστερη, αλλα λιγη σημασια εχει...). Από τότε προσέχω πως την αποκαλώ...
 

KALTSILAS

Banned
Μηνύματα
15
Likes
2
Και με γη Βελγικη brussels (SN) και με την Aegean μπορεις να βρεις καλυτερη τιμη απο αυτη, με βαλιτσα, φαγητο, check-in κλπ να συμπεριλαμβανονται, με αεροπλανα που εχουν ανθρωπινο seat pitch κλπ.

Περαν αυτων, σαφως και η easyjet είναι καλύτερη απο τη jetairfly. Αν δεν τη χρησιμοποιώ, ειναι επειδή δε με βολεύουν τα ωράριά της.

Κατά τα άλλα, οταν κάποτε είπα την πόλη "Μπρυζ" σε ένα ντόπιο, μου έκανε παρατήρηση (δε θυμάμαι αν ήταν την πρώτη φορά που πήγα στη Μπρούχε ή σε μεταγενέστερη, αλλα λιγη σημασια εχει...). Από τότε προσέχω πως την αποκαλώ...
Eγω παντως εκλεισα για Βελγιο 20 μερες πριν παω και ειχε 150 me jetair και 250 με agean.Kαι η προταση μου εχει να κανει με αυτους που δε τους νοιαζει να φανε το κορατσοφαι του αεροπλανου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.054
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom