παραλίες στο νότιο ρέθυμνο

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
την ίδια διαδρομή την έχω κάνει και εγώ, με την διαφορα ότι πέρασα από την μονη και αυτό που αντίκρισα είναι να μου ζητήσουν είσοδο για να μπω μέσα στην μονη!! που στην μονη!!!!!

φυσικά και δεν τους έδωσα τίποτα και όχι για τo χρηματικό ποσο.
έτσι συνέχισα για τo parking που αναγκαστικά πληρώνεις για να παρκάρεις. κλαιν όμως...

εγω αυτό που θέλω να μάθω δεν είναι η διαδρομή με το καραβάκι αλλα με το αυτοκίνητο... (όπως το ίδιο έκανα και με τον Μπάλο... με τΟ αυτοκίνητο πήγα)
Hola Jose

Pues Εκεί που είναι το παλιό γεφυράκι με τα νερά θα στρίψεις αριστερά, θα πάρεις το χωματόδρομο και θα σε βγάλει στην παραλία. Ο δρόμος σε ορισμένα σημεία είναι πολύ κακός και στενός.
Μια ωραία πεζοπορία με τον ορειβατικό πριν δυο χρόνια κάναμε από το Κρουταλιώτικο, μέσω του φαραγιού, φθάσαμε στη γέφυρα και περπατώντας μέσα στα νερά φθάσαμε παραλία. Καλώς να μας έλθεις
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
Hola Jose

Pues Εκεί που είναι το παλιό γεφυράκι με τα νερά θα στρίψεις αριστερά, θα πάρεις το χωματόδρομο και θα σε βγάλει στην παραλία. Ο δρόμος σε ορισμένα σημεία είναι πολύ κακός και στενός.
Μια ωραία πεζοπορία με τον ορειβατικό πριν δυο χρόνια κάναμε από το Κρουταλιώτικο, μέσω του φαραγιού, φθάσαμε στη γέφυρα και περπατώντας μέσα στα νερά φθάσαμε παραλία. Καλώς να μας έλθεις

στα σημεία που είναι κακός είναι σαν την διαδρομή για μπάλο? τόσο χαλια?
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη + Αρκτικη
τι αμαξι εχεις σκοπο να παρεις μαζι σου?
 

greekbastard

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Ταυλάνδη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία - Σιβηρία
Γεια σας παιδιά, για ακόμα ένα καλοκαίρι θα κατεβω κρήτη για τις καλοκαιρινές μου διακοπές.
θέλω να ξανά επισκεφτώ την παραλια της Πρέβελης αλλα δεν θέλω να κατεβω όλο το βουνό με τα πόδια για να φτάσω
θέλω να φτάσω σε ένα σημείο με το αυτοκίνητο και να περπατήσω λίγο
ξέρω για έναν δρόμο που πάει από πίσω και φτάνει σε κάτι σπίτια κοντά στην παραλια...
ξέρει κανεις κάτι? τι δρόμος είναι?

ευχαριστώ
Έχω πάει Πρέβελη δύο φορές και τις δύο μάλλον από τον δρόμο που λες jose. Είναι ένας χωματόδρομος (πολύ καλύτερος από αυτόν του Μπάλου - και πολύ μικρότερη απόσταση) ο οποίος καταλήγει σε μια παραλία με μερικά σπιτάκια. Παρκάρεις εκεί και μετά στα δεξιά (όπως βλέπεις τη θάλασσα) ανεβαίνεις κάτι σκαλάκια, περπατάς το μονοπάτι, και ξαφνικά βλέπεις τους φοίνικες, το ποτάμι, την παραλία....Ωραία η Πρέβελη αλλά καλοκαίρι έχει αρκετό κόσμο. Το περπάτημα είναι κανά 10 λεπτό.

p.s. είχα πάει με ένα seat cordoba...και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα...όπως και όλοι οι τουρίστες άλλοστε που πηγαίναν με κάτι hyundai!!
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
τι αμαξι εχεις σκοπο να παρεις μαζι σου?
αυτό που έχω στην φωτογραφία αλλα και με αυτό διάνυσα όλο τον χωματόδρομο για τον μπάλο... αργα και χαλαρά... xaxaxa

αν βεβαια είναι παρόμοιος ο δρόμος δεν θα παω !!!!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
στα σημεία που είναι κακός είναι σαν την διαδρομή για μπάλο? τόσο χαλια?

Τη διαδρομή του Μπάλου τη έχω κάνει, αλλά του Πρέβελη μόνο από πληροφορίες που έχω
και δεν μπορώ να συγκρίνω. Αλλά αφού βλέπομε εκεί κι΄αλλα ΙΧ, σιγά-σιγά θα περάσει και το δικό σου
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
Έχω πάει Πρέβελη δύο φορές και τις δύο μάλλον από τον δρόμο που λες jose. Είναι ένας χωματόδρομος (πολύ καλύτερος από αυτόν του Μπάλου) ο οποίος καταλήγει σε μια παραλία με μερικά σπιτάκια. Παρκάρεις εκεί και μετά στα δεξιά (όπως βλέπεις τη θάλασσα) ανεβαίνεις κάτι σκαλάκια, περπατάς το μονοπάτι, και ξαφνικά βλέπεις τους φοίνικες, το ποτάμι, την παραλία....Ωραία η Πρέβελη αλλά καλοκαίρι έχει αρκετό κόσμο. Το περπάτημα είναι κανά 10 λεπτό.

το 10 λεπτο σε μονοπάτι είναι ευχάριστω... τα σκαλάκια όμως δεν παλεύονται... ειδικά στην επιστροφή...

σε ευχαριστώ
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη + Αρκτικη
χαχχαχα μηπως να νοικιαζες κανενα σαμουραι να κανεις την δουλεια σου στα σιγουρα????
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
χαχχαχα μηπως να νοικιαζες κανενα σαμουραι να κανεις την δουλεια σου στα σιγουρα????

να νοικιάσω? ε όχι ρε συ εδώ δεν νοίκιασα αλλου και αλλου, θα νοικιάσω στην πρέβελη... με αυτό που μου είπε και ο greekbastard με ενθάρρυνε
όταν πας και εσύ θα μου πεις τα πιο πρόσφατα νέα....
μην έρθω από θεσσαλονίκη και σπάσω πάλι το αυτοκίνητο....
:haha::haha::haha:
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη + Αρκτικη
χαχαχαχ οκ!
θα παω εγω να σπασω το δικο μου που δεν με νοιαζει!!!
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
χαχαχαχ οκ!
θα παω εγω να σπασω το δικο μου που δεν με νοιαζει!!!
ε δεν νομίζω να σπάσει.... αφού αντέχουν στον Μπάλο (βαρέθηκα να το λέω) δεν μασάνε πουθενά.... με τι θα πας εσύ?
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη + Αρκτικη
με το οκταβιακι μου!!!
αλλα εχει μαθει σε κακες διαδρομες μετα απο τοσα χρονια!
εσυ,που θα μενεις?ρεθυμνο?
και ποσο θα καθησεις?εχεις βγαλει αλλο προγραμμα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom