Ηνωμένο Βασίλειο ταξίδι στο λονδινο

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Ηδη 2 post σου και ακομα ουτε μια συμβουλή-πρόταση. Αν δεν ξέρεις δεν πειράζει. Ασε να με βοηθήσουν αυτοί που έχουν κάτι να πουν!
ευχαριστω!
Δεν πόσταρα για να σε βοηθησω αλλα για να σε κανω να καταλαβεις οτι η αναζητηση ειναι προτιμοτερη απο το ετοιμο φαγητο, αν βαριεσαι να ψαχνεις δε φταινε αλλοι για να επαναλαμβανουν αυτα που ηδη εγραψαν. Προσωπικα, για οσα ταξιδια εχω κανει ξεστραβωνομαι στο διαβασμα και μονο οταν δεν βρισκω κατι που με ενδιαφερει ρωταω.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Δεν πόσταρα για να σε βοηθησω αλλα για να σε κανω να καταλαβεις οτι η αναζητηση ειναι προτιμοτερη απο το ετοιμο φαγητο, αν βαριεσαι να ψαχνεις δε φταινε αλλοι για να επαναλαμβανουν αυτα που ηδη εγραψαν. Προσωπικα, για οσα ταξιδια εχω κανει ξεστραβωνομαι στο διαβασμα και μονο οταν δεν βρισκω κατι που με ενδιαφερει ρωταω.
Λοιπόν εγώ λέω άσε τη χαζοαντιπαράθεση και πες μου και τις δικές σου προτάσεις. Οσες περισσότερες γνώμες τόσο το καλυτερο!!!
Για μια μικρή βόλτα προς το Γκρίνουιτς τι λέει η παρέα; Αξίζει; (μη ξεχνάτε έχω μόνο 3 μέρες-για την ακρίβεια 68 ώρες:roll:)
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
χμμ.. τι να πω? μαλλον οχι αλλα κι απ την αλλη η θεα απ το αστεροσκοπιο αξιζει... λοιπον αν αποφασισεις τελικα να το κανεις, παρε ενα clipper απο westminster πχ να σε παει μεσω Ταμεση. ετσι θα το συνδυασεις και με μια βολτα στο ποταμι και θα δεις και cutty sark, trinity college, marine museum, greenwich market πριν ανεβεις το λοφο. Επισης μπορεις απο bank να παρεις DLR προς Lewisham και να σταματησιες cutty sark. Ετσι θα κανεις και το απολυτο joyride της πολης μεσο canary wharf . actually καντα και τα δυο αλλλα καλυτερα ελα με dlr και φυγε με clipper
ps για λεξεις που δεν ξερεις ή δε καταλαβαινεις (πχ dlr), google it!
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Για μια μικρή βόλτα προς το Γκρίνουιτς τι λέει η παρέα; Αξίζει; (μη ξεχνάτε έχω μόνο 3 μέρες-για την ακρίβεια 68 ώρες:roll:)
Για 3 μέρες μόνο στο Λονδίνο δε θα πήγαινα, θα το άφηνα για την επόμενη...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.041
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Λοιπόν εγώ λέω άσε τη χαζοαντιπαράθεση και πες μου και τις δικές σου προτάσεις. Οσες περισσότερες γνώμες τόσο το καλυτερο!!!
Για μια μικρή βόλτα προς το Γκρίνουιτς τι λέει η παρέα; Αξίζει; (μη ξεχνάτε έχω μόνο 3 μέρες-για την ακρίβεια 68 ώρες:roll:)
Και αυτός, και όλοι οι υπόλοιποι που δε ΣΟΥ απαντάμε, είναι επειδή τις προτάσεις μας τις έχουμε γράψει, ξαναγράψει, και ξαναγράψει. Αν τις θες, το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να τις αναζητήσεις. Αλλιώς αρκέσου στις προτάσεις όποιου τυχόν σου απαντάει (που μάλλον έχει πάει μισή φορά στο Λονδίνο και ίσως να ξέρει τι λέει, αλλά ίσως και όχι).
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Και αυτός, και όλοι οι υπόλοιποι που δε ΣΟΥ απαντάμε, είναι επειδή τις προτάσεις μας τις έχουμε γράψει, ξαναγράψει, και ξαναγράψει. Αν τις θες, το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να τις αναζητήσεις. Αλλιώς αρκέσου στις προτάσεις όποιου τυχόν σου απαντάει (που μάλλον έχει πάει μισή φορά στο Λονδίνο και ίσως να ξέρει τι λέει, αλλά ίσως και όχι).
Οκ το να μη μου απαντάει κάποιος είναι σεβαστό! Με γεια του με χαρά του! Η ειρωνία όμως είναι εκνευριστική...
Τώρα αν εσυ φιλε μου(κι οποιοσδηποτε άλλος) νομίζει ότι τα χει γράψει τόσες κ τόσες φορές, απλά μην ασχολείσαι! Εκτός κι αν δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις...
Ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες συμβουλές.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Οκ το να μη μου απαντάει κάποιος είναι σεβαστό! Με γεια του με χαρά του! Η ειρωνία όμως είναι εκνευριστική...
Τώρα αν εσυ φιλε μου(κι οποιοσδηποτε άλλος) νομίζει ότι τα χει γράψει τόσες κ τόσες φορές, απλά μην ασχολείσαι! Εκτός κι αν δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις...
Ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες συμβουλές.
Με αυτά που γράφεις θα μου εκνευρίσεις τον Μέγιστο και θα μου είναι ντεφορμέ το βράδυ στο party :D.


Διάβασε ξανά τι σου έγραψε ο taver και ξανασκέψου την απάντηση σου :rolleyes:
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Με αυτά που γράφεις θα μου εκνευρίσεις τον Μέγιστο και θα μου είναι ντεφορμέ το βράδυ στο party :D.


Διάβασε ξανά τι σου έγραψε ο taver και ξανασκέψου την απάντηση σου :rolleyes:
Η "ειρωνία" δεν πήγαινε στον taver... Διαβασε ολες τις συνομιλιες απο την αρχη και θα καταλάβεις...
Πάντως μερικές πληροφορίες ζήτησα και καποιοι μου τις βγαζουν απο τη μύτη!
Συγνώμη για το εγκλημα ρε παιδιά!
υ.γ. ευχαριστω για τη βοηθεια!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
pavlos1985 said:
Η "ειρωνία" δεν πήγαινε στον taver... Διαβασε ολες τις συνομιλιες απο την αρχη και θα καταλάβεις...
Πάντως μερικές πληροφορίες ζήτησα και καποιοι μου τις βγαζουν απο τη μύτη!
Συγνώμη για το εγκλημα ρε παιδιά!
υ.γ. ευχαριστω για τη βοηθεια!
Παύλο μάλλον δεν θες να καταλάβεις !
Ο taver σου έγραψε πανω κατω ότι και ο Σωκρατης με εξαίρεση αν θες "το ντεπον " (Χιούμορ )

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσα θέματα αντίστοιχα "σκουπιζονται " καθημερινά απο τους mods γιατι είναι ακριβώς ίδια .
Ίδιες απορίες ίδιες απαντήσεις

Μέσω της αναζήτησης θα βρεις δεκάδες ειδικά για το Λονδίνο θέματα και ετσι θα σου λυθούν όλες οι απορίες.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
αξίζει δηλ να χρυσοπληρώσω 2 εισιτηριάκια σε καλη θεσούλα;
και κάτι ακόμα...τα αγγλικά μας δεν είναι σε τόοοσο καλό επίπεδο, επομένως μήπως να το αποφύγω; ή επειδή είναι μιούζικαλ κ οχι θεατρικο να το επιχειρήσουμε και ότι πιάσουμε;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.994
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom