τελικα τα ταξιδια δεν ειναι πολυτελεια για λιγους..

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
+1000 κι από εμένα! Τελικά όλα είναι φιλοσοφία ζωής και θέμα προτεραιοτήτων! Αλλοι επιλέγουν να ξοδέψουν όσα θα ξόδευαν σ' ένα ταξίδι στα μπουζούκια και άλλοι απλά μπαίνουν στο αεροπλάνο! Να σας ζήσει το μπεμπέ και κολλήστε του νωρίς νωρίς το "μικρόβιο"!!
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
ευχαριστω πολυ ολους σας που με καλωσορισατε τοσο θερμα....χαιρομαι που συμφωνουμε...βρηκα επιτελους ατομα να με καταλαβαινουν..γιατι στην παρεα μου φοβαμαι να μιλαω για τα ταξιδια μου...δεν εχουν παει πουθενα και θεωρουν οτι δεν μπορουν (ενω ειμαστε συναδελφοι και στην ιδια οικονομικη κατασταση) κι ετσι νομιζουν οτι περηφανευομαι!!!εγω το μονο που θελω ειναι να μοιραστω τις απιθανες εμπειριες που σου προσφερει ενα ταξιδι.....!!!!!;)
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Σαν κι εσένα έτσι πίστευα (ότι τα ταξίδια είναι πολυτέλεια) ώσπου μπήκα στην παρέα! τώρα πλέον είμαι ενήμερος για προσφορές και .. έτοιμος για καινούρια ταξίδια! πάντα!
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Μέχρι το πρώτο internetικό μου ταξίδι το 2007 είχα πάει σε δυο χώρες.Θεωρούσα και εγώ οτι είναι για τους λίγους "ματσωμένους".Από τότε έχω επισκεφθεί 9 προορισμούς...και όχι από μια φορά.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.785
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
.. καλως ηλθες στη παρεα... καμμια πολυτελεια σε οτι εχει η αναγκη η ψυχη να ταξιδευει..
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Καλώς ήρθες και καλή διαμονή στο φόρουμ!Εννοείται πως τα ταξίδια, η αλλαγή παραστάσεων είναι απαραίτητη στους εθισμένους οργανισμούς, όπως είμαστε όλοι εμείς!Το πόσο θα κοστίσει το κάθε ταξίδι εξαρτάται από τα θέλω του καθενός!Βεβαίως θα είναι πιο ακριβό κάποιο που η διαμονή θα γίνει σε πεντάστερο ξενοδοχείο ή η μετακίνηση εντός κάποιας πόλης αποκλειστικά με ταξί. Βεβαίως θα ξεπαραδιαστεί κάποιος που θα αγοράσει από όλα τα καταστήματα της περιοχής που έχει επισκεφτεί. Το θέμα είναι, για μένα προσωπικά, να γεμίσω τα μάτια μου και την ψυχή μου με νέες εικόνες, να ανανεώσω τη διάθεσή μου και να γυρίσω πλουσιότερη από εμπειρίες. Δεν εστιάζω ούτε στην πολυτέλεια, ούτε στα ψώνια!
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
ποσο πολυ συμφωνω μαζι σου!!!!!το παν ειναι η εμπειρια,οταν γνωριζεις αλλους πολιτισμους και νοοτροπιες,οταν βλεπεις τοσο διαφορετικες εικονες και οταν μυριζεις την αλλιωτικη ατμοσφαιρα και εχεις πρωτογνωρες γευστικες εμειριες τοτε σιγουρα σταματας να σκεφτεσαι μιζερα,δεν σ'απασχολει πλεον το'' τι εκανε η γειτονισσα στο κρεβατι της''...γινεσαι πιο ανοιχτομυαλος και χαρουμενος,απελευθερομενος απο στερεωτυπα,γινεσαι απλα.....καλυτερος ανθρωπος!!!!
πολλα ειπα ε;;;:rolleyes:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.037
Καλωσόρισες rrrrr!!! :)
Εννοείται πώς δεν είναι πολυτέλεια για λίγους τα ταξίδια... απλά θέλει ψάξιμο και καλή οργάνωση...και ένα φόρουμ σαν κι αυτό...:)
Να σου ζήσει η "ζουζούνα"!!!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
rrrrr, Καλώς όρισες στο travelstories.

Όλοι εμείς καταλαβαίνουμε πολύ καλά ότι το ταξίδι είναι ανάγκη και όχι πολυτέλεια.

Εύχομαι πολλά πολλά μελλοντικά μακρινά και εξωτικά ταξίδια σαν και εκείνο το πρώτο που κάνατε και αυτό γιατί την Ευρώπη είναι δεδομένο ότι θα την κάνετε άνω κάτω.

 

MarilenaAth

Member
Μηνύματα
121
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...
Καλώς όρισες.

Θαθελα κι εγώ κάποια στιγμή να εξηγήσω στους γύρω μου, με πόσα λίγα χρήματα μπορείς να ταξιδέψεις αν πραγματικά το θέλεις..
Θα το εκτιμούσαμε πολύ αν μας βοηθούσες λιγάκι... :shock:
Εγω δεν ξερω πως τα καταφέρνουμε παντα και μενουμε ταπι..
Δεν ξέρω πότε θα καταφέρω (οικονομικά) να ξαναταξιδέψω.. :(
 

htz_markos

Member
Μηνύματα
39
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο-Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κέιπ Τάουν
Μεχρι περισυ είχα κανει 3 ταξίδια στο εξωτερικό κι αυτα μονο με γκρουπ πραγμα που με εκανε να πιστευω πως είναι πολυτελεια. Από τοτε που ήρθα να σπουδασω Αθηνα και αρχισα να ψάχνομαι σχετικά με τα ταξίδια πράγμα που εξελίχθηκε σε πάθος και εξάρτηση εχώ κάνει άλλα 4 σε διαστημα ενάμιση χρόνου κι όλα αυτά κάνοντας αποταμίευση από το μηνιατικο μου. Οικονομικά εισιτηρια από νωρίς (έστω με ενδιάμεσους σταθμούς- γιατί όχι-), αξιοπρεπή ξενοδοχεία μέσω booking, σωστη επιλογή εποχής ανάλογα με τον προορισμό και όλα είναι τέλεια!! Παρέα με συμφοιτητές, κοινή οργνάνωση και πολύ κέφι. Συνειδητοποίησα ότι η καλή παρεα και η σωστή οργάνωση είναι μακράν σημαντικότερα απο οποιαδήποτε περιττή πολυτέλεια (βλ. 5 αστέρων ξενοδοχεία, ακριβές αεροπορικές, πολλά ψώνια κτλ)
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
πολυ ωραια τα λες...μπραβο!!!μ'αρεσουν οι ανθρωποι που βλεπουν την ζωη καταματα,ετσι απλα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.302
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom