τελικα τα ταξιδια δεν ειναι πολυτελεια για λιγους..

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Καλώς ήρθες καί από μένα.
τήν αμαρτία μου την λέω. Κυνηγώ τις ταξιδιωτικές ευκαιρίες. Γενικά ταξιδεύω με χαμηλό κόστος.
Γιά παράδειγμα, το Πάσχα τού 2007, πήγα πέντε μέρες στο Κάϊρο καί το βασικό πακέτο (αεροπορικά, φόροι καί ξενοδοχείο με πρωϊνό) στοίχισε 190 ευρώ. Το μυστικό είναι να ψάχνεις καί να κλείνεις νωρίς (μήνες πρίν)
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τα ταξίδια είναι πολυτέλεια για τους "φτωχούς" στο μυαλό και για αυτούς που ζούνε στο μικρόκοσμό τους και δεν είναι ανοιχτοί σε νέες εμπειρίες! Κάθε ταξίδι, κάθε προορισμός για μένα προσωπικά είναι εμπειρία ζωής!
 

vasilaki

Member
Μηνύματα
93
Likes
26
Καλώς ήρθες καί από μένα.
τήν αμαρτία μου την λέω. Κυνηγώ τις ταξιδιωτικές ευκαιρίες. Γενικά ταξιδεύω με χαμηλό κόστος.
Γιά παράδειγμα, το Πάσχα τού 2007, πήγα πέντε μέρες στο Κάϊρο καί το βασικό πακέτο (αεροπορικά, φόροι καί ξενοδοχείο με πρωϊνό) στοίχισε 190 ευρώ. Το μυστικό είναι να ψάχνεις καί να κλείνεις νωρίς (μήνες πρίν)
Να πώ κι εγώ την αμαρτία μου μια που καταλαβαινόμαστε. Εγω αφήνω και το χαμηλό κόστος και τις προσφορές να καθορίσει τον προορισμό. Δηλαδή πάω οπουδήποτε βρω φτηνά εισιτήρια (γιατί αυτό είναι το πιο ακριβό στα ταξίδια, τα έξοδα διαμονής και το τι θα ξοδέψεις εκεί μπορείς να το συμπιέσεις όσο δεν πάει, πιστέψτε με). Για παράδειγμα, Κωνσταντινούπολη αποφάσισα να πάω όταν είδα την προσφορά της Aegean, δεν ήταν στο top των επιθυμητών μου προορισμών. Τώρα βέβαια ομολογώ ότι έπεσα τρελά έξω. Πραγματικά υπέροχη πόλη με μοναδική ατμόσφαιρα. Έχει αυτό το κάτι...
 

vasilaki

Member
Μηνύματα
93
Likes
26
Τα ταξίδια είναι πολυτέλεια για τους "φτωχούς" στο μυαλό και για αυτούς που ζούνε στο μικρόκοσμό τους και δεν είναι ανοιχτοί σε νέες εμπειρίες! Κάθε ταξίδι, κάθε προορισμός για μένα προσωπικά είναι εμπειρία ζωής!
Πέστα χρυσόστομη!!!! Εγώ εκεί που τρελαίνομαι είναι με όσους βγάζουν τα ίδια και πολύ περισσότερα από μένα και με κοιτάνε με ένα παράπονο όταν λέω για ταξίδια. Ναι ρε κοπελιά με τα 700 ευρώ που πήρες το must φωτιστικό και τα 300 ευρώ που έδωσες για τα παπούτσια εγώ πάω τρία ταξίδια στην Ευρώπη...και κάτσε εσύ να θαυμάζεις το φωτιστικό σου και τα παπούτσια σου! Μπορεί να σου πούνε και καμιά ιστορία από τη χώρα καταγωγής τους!:bleh:
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πέστα χρυσόστομη!!!! Εγώ εκεί που τρελαίνομαι είναι με όσους βγάζουν τα ίδια και πολύ περισσότερα από μένα και με κοιτάνε με ένα παράπονο όταν λέω για ταξίδια. Ναι ρε κοπελιά με τα 700 ευρώ που πήρες το must φωτιστικό και τα 300 ευρώ που έδωσες για τα παπούτσια εγώ πάω τρία ταξίδια στην Ευρώπη...και κάτσε εσύ να θαυμάζεις το φωτιστικό σου και τα παπούτσια σου! Μπορεί να σου πούνε και καμιά ιστορία από τη χώρα καταγωγής τους!:bleh:


Κοίτα ο καθένας κάνει τις επιλογές του! Εμείς επιλέγουμε να κάνουμε ταξίδια, άλλοι επιλέγουν να αγοράζουν φωτιστικά και άλλοι πάλι να κάθονται σπιτάκι τους!


Παρεπιπτόντως πας Βαρκελώνη, ε? Τι εισήτηρια βρήκες γιατί εγώ ψάχνω και φθηνότερα από 400 ευρώ (μιλάω πάντα για 2 άτομα) δεν βρίσκω!:(
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.883
Likes
26.818
Κοίτα ο καθένας κάνει τις επιλογές του! Εμείς επιλέγουμε να κάνουμε ταξίδια, άλλοι επιλέγουν να αγοράζουν φωτιστικά και άλλοι πάλι να κάθονται σπιτάκι τους!


Παρεπιπτόντως πας Βαρκελώνη, ε? Τι εισήτηρια βρήκες γιατί εγώ ψάχνω και φθηνότερα από 400 ευρώ (μιλάω πάντα για 2 άτομα) δεν βρίσκω!:(
ποιες ειναι οι ημερομηνιες?:)
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
με swiss μου εβγαλε 159.09 συν 12.35 το ατομο απο Αθηνα


Δεν το ανέφερα, συγνώμη, αλλά μιλάω αναχώρηση από Θεσσαλονίκη. Ξέρω ζητάω πολλά αλλά τι να κάνω, πέφτει λιγάκι μακριά η Αθήνα! Τελοσπάντων κάτι θα γίνει, δεν πτοούμαι!;)
 

vasilaki

Member
Μηνύματα
93
Likes
26
Δεν το ανέφερα, συγνώμη, αλλά μιλάω αναχώρηση από Θεσσαλονίκη. Ξέρω ζητάω πολλά αλλά τι να κάνω, πέφτει λιγάκι μακριά η Αθήνα! Τελοσπάντων κάτι θα γίνει, δεν πτοούμαι!;)[/quo
Συγνώμη για την καθυστέρηση. Αν πάντως έχεις μια ελαστικότητα στις ημερομηνίες, δηλαδή με αναχώρηση 21/4 και επιστροφή 28/4 η Aegean βγάζει 213,26 ευρώ Θεσσαλονίκη-Βαρκελώνη μέσω Αθήνας, με saver θέσεις βέβαια. Και έχουν μείνει 2 θέσεις! Εγώ ήμουν εξαιρετικά τυχερή και βρήκα με Aegean 63 ευρώ το άτομο για 21-24/3. Βέβαια τα είχα κλείσει από το Δεκέμβριο όταν είχε βγάλει κάτι προσφορές. Καλή τύχη!
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
λετε να διαβασαν το θεματακι μου οι ''ολιγοι'' και βαλθηκαν να μας πεισουν οτι τα ταξιδια θα πρεπει να ειναι τελικα πολυτελεια για λιγους;;;;;;
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Ακομα δεν εχουμε δει τιποτα.Παντως,για το ταξιδι που εκλεισα για το καλοκαιρι,δε λεω τιποτα στον περιγυρο μου,μη δινω και πατημα για κουβεντουλες και σχολια του τυπου,¨¨ταξιδακι παλι,ε?¨¨Κι ας εχω να παω απο περισυ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.251
Μέλη
38.916
Νεότερο μέλος
NioviG

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom