τελικα τα ταξιδια δεν ειναι πολυτελεια για λιγους..

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Είναι ικανοί να λένε "ταξιδάκι πάλι ε;" και το τελευταίο ταξιδάκι που έχεις να πας ήταν προ πενταετίας. Συνήθως το πρώτο ταξίδι τρώγεται, το δεύτερο όμως είναι μια υπερβολή που δεν είναι ανεκτή στον περίγυρο!
 

daskalitsa

Member
Μηνύματα
35
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αχ, πότε με το καλό;
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού εκτός Ευρώπης
Με τη νυν οικονομική κατάσταση πού να σου συγχωρήσει ο περίγυρος το ...εντελώς μα εντελώς περιττό πράγμα που λέγεται ταξίδι;; Κι εγώ, παιδιά, μεταξύ μας... μούγκα για το επόμενό μου ταξιδι. Ρε, πού καταντήσαμε!!! Να θεωρείσαι προκλητικός κάνοντας ένα ταξίδι, που το χεις σχεδιάσει όσο πιο οικονομικά γίνεται! κι έχεις και δυο χρόνια να ταξιδέψεις! Αλλά, είπαμε, για κάποιους θεωρείται πολυτέλεια!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Καλα,εγω εχω παθει ανοσια πια,ακουγοντας ενα σωρω απο τους γυρω μου......:bleh:
Το τελευταιο ηταν το καλυτερο..."πηγαινε τωρα ,αμα μεγαλωσει η μικρη θα σου πω εγω...":D:D:D (γελιο ολο κακια)
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
α εγω το λεω σε ολους για το ταξιδι και ας σκασουν και ας βγαλουν και καντηλες.Μαζι δουλεψαμε και τα βγαλαμε τα λεφτα?εχω κοψει φραπεδες ,φαγητο στη μαμα μονο το τσιγαρο δεν εχω κοψη.
Το καλυτερο ειναι οταν τους λεω την τιμη ,κοβουν φλεβα 0)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Όταν ακούω την ατάκα "Όλο ταξιδάκια είσαι...Τι ανάγκη έχεις εσύ..." σε συνδυασμό με επικριτικό βλέμμα και υποβόσκουσα απορία "μα που τα βρίσκει αυτή τα φράγκα για ταξίδια" μου κάνει το νεύρο κοκορέτσι... ειδικά δε όταν προέρχεται από καμία τύπισσα φορτωμένη burburry, luis vuitton, gucci κ.λ.π. εξοργίζομαι 10 φορές περισσότερο!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Με τη νυν οικονομική κατάσταση πού να σου συγχωρήσει ο περίγυρος το ...εντελώς μα εντελώς περιττό πράγμα που λέγεται ταξίδι;; Κι εγώ, παιδιά, μεταξύ μας... μούγκα για το επόμενό μου ταξιδι. Ρε, πού καταντήσαμε!!! Να θεωρείσαι προκλητικός κάνοντας ένα ταξίδι, που το χεις σχεδιάσει όσο πιο οικονομικά γίνεται! κι έχεις και δυο χρόνια να ταξιδέψεις! Αλλά, είπαμε, για κάποιους θεωρείται πολυτέλεια!

Είδες καταντήσαμε προκλητικοί και θα συμπληρώσω, και προοληπτικόι! Κι εγώ δεν έχω πει τίποτα για το ταξίδι μου, παρά μόνο σε σας! Αλλά από την άλλη εσείς δεν θα πείτε, "πάλι ταξίδι?", "δουλείες δεν έχετε?", "μαζέψτε κανένα φράγκο!".
 

Loca Corazon

Member
Μηνύματα
106
Likes
41
Καλημέρα σας,

τελικά εγώ μάλλον είμαι πολύ τυχερή σε αυτό το θέμα διότι ο δικός μου περίγυρος δεν "ζηλεύει" ή τουλάχιστον δεν το δείχνει. Μάλιστα, μετά την επιστροφή μου, τρελαίνονται να με ρωτάνε για πληροφορίες και εμπειρίες. Άσε, που οι φωτογραφίες μου παύουν να είναι μόνο .... μου!!!

παρόλα αυτά, νομίζω ότι δεν θα έμπαινα ποτέ στην διαδικασία να καταπιέζομαι, να κρύβομαι ή να λέω ψέματα για τους προορισμούς μου διότι αυτό θα μου χάλαγε αρκετή από την μαγεία του ταξιδιού μου. Το τι θα κάνω και που θα διαθέσω τα χρήματα μου είναι δική μου υπόθεση και κανενός άλλου!!!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
"Όλο ταξιδάκια είσαι...Τι ανάγκη έχεις εσύ..."

:clap::clap::clap:

πόσο συχνά ακούω αυτήν την ατάκα.....
φαντάσου όμως να στην λέει ΚΑΙ το αφεντικό σου!!!!!!!!!:haha:

πολυτέλεια ξεπολυτέλεια την οφείλω στον εαυτό μου,
εγώ περισσότερο ακούω μπράβο παρά αποδοκιμασίες..
Η απορία ωστόσο υπάρχει ακόμα, μα που βρίσκεις τα λεφτα?
ο καθένας τα διαθέτει αλλιώς, εγώ σίγουρα όχι στα Hontos:cool:
(που κι αυτό κακό δεν είναι..)
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Η απορία ωστόσο υπάρχει ακόμα, μα που βρίσκεις τα λεφτα?
ο καθένας τα διαθέτει αλλιώς, εγώ σίγουρα όχι στα Hontos:cool:
(που κι αυτό κακό δεν είναι..)[/quote]

Ναι αλλά με τη μόνη διαφορά ότι εγώ ρε κοπελιά δεν σε ρώτησα τι την θέλεις την κρέμα 150 ευρώ! Αισθάνεσαι καλύτερα όταν την φοράς με γεια σου με χαρά σου! Είναι δυνατόν να βρίσκουμε όλοι ευχαρίστηση στα ίδια πράγματα?
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Η απορία ωστόσο υπάρχει ακόμα, μα που βρίσκεις τα λεφτα?
ο καθένας τα διαθέτει αλλιώς, εγώ σίγουρα όχι στα Hontos:cool:
(που κι αυτό κακό δεν είναι..)
Ναι αλλά με τη μόνη διαφορά ότι εγώ ρε κοπελιά δεν σε ρώτησα τι την θέλεις την κρέμα 150 ευρώ! Αισθάνεσαι καλύτερα όταν την φοράς με γεια σου με χαρά σου! Είναι δυνατόν να βρίσκουμε όλοι ευχαρίστηση στα ίδια πράγματα?[/quote]


α γεια σου!:lol:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ανηκω και γω στο club ολων αυτων που τηρουν σιγη ιχθυος για το επομενο ταξιδι.
Προσωπικα πιστευω οτι τα ατομα που επιλεγουν να διαθεσουν τα ιδια χρηματα για μια τσαντα η ενα φωτιστικο ..πολυ απλα δεν ενδιαφερονται για τα ταξιδια ..γιατι αν τα γουσταραν θα ειχαν διαθεσει τα λεφτα εκει.Οποτε τους ειναι παντελως αδιαφορο το να ταξιδεψουν.
Τωρα αν υπαρχουν και καποιοι που μπορουν να τα διαθετουν και για το ενα και για το αλλο ...αυτοι ειναι αρχοντες!
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
Πέρα όμως από τους "δίνω 600ε για τσάντα λουί βιτόν και μετά απορώ που βρίσκει ο άλλος τα λεφτά για το ταξίδι", υπάρχουν και αυτοί που ΟΝΤΩΣ δεν μπορούν εύκολα να προγραμματίσουν ένα άνετο και φτηνό ταξίδι στο εξωτερικό.
Και εξηγούμαι... σημαντικός παράγοντας στο θέμα της τιμής του ταξιδιού είναι η προετοιμασία του από νωρίς. Το θέμα είναι όμως ότι υπάρχει ένα σωρό κόσμος ο οποίος δεν έχει την πολυτέλεια (ναι, πολυτέλεια) να γνωρίζει από νωρίς αν και πότε θα πάρει άδεια. Οι περισσότεροι το μαθαίνουν το νωρίτερο έναν μήνα πριν (μερικοί το μαθαίνουν μία βδομάδα πριν :().

Αυτό που θα ήθελα εγώ να ακούσω από τα πιο έμπειρα μέλη, είναι tips για safe προετοιμασία ταξιδιού. Δηλαδή εάν το πράγμα "στραβώσει" να μην χάσω μία μικρή περιουσία σε not refundable κρατήσεις. Υπάρχει καμία τέτοια πληροφορία;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.105
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom