Ισλανδία H Iσλανδία, ένα campervan και η αφήγηση μιας saga…

jimkGR

Member
Μηνύματα
58
Likes
96
πληρέστατη ιστορία, νομίζω μπαίνει στο πάνθεον των ιστοριών στο φόρουμ και με πολύ ωραίες φωτογραφίες. Σίγουρα θα είναι το πρώτο πράγμα που θα ξαναδιαβάσω αν με το καλό κλείσω ποτέ ταξίδι για Ισλανδία. Μπράβο!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
πληρέστατη ιστορία, νομίζω μπαίνει στο πάνθεον των ιστοριών στο φόρουμ και με πολύ ωραίες φωτογραφίες. Σίγουρα θα είναι το πρώτο πράγμα που θα ξαναδιαβάσω αν με το καλό κλείσω ποτέ ταξίδι για Ισλανδία. Μπράβο!
Σ' ευχαριστώ πολύ!
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
10 πλήρεις μέρες. Η πτήση επιστροφής είναι την 11η μέρα. Όλες οι ημέρες εντός Ιουλίου 2021
Φωτιές μου ανάβεις :rolleyes: γιατί είχα πει να μην ξανά ασχοληθώ μεχρι να τελειώσει η περιπέτεια με τον covid!!
Σε απασχολούν οι πιθανές δυσκολίες λόγω πανδημίας;
Με ποια εταιρεία πετάς; Τι προβλέπεται αν ακυρωθεί η πτήση;
 

Kostas78

Member
Μηνύματα
44
Likes
81
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Σε ευχαριστούμε για την υπέροχη ιστορία σου. Μια από τις καλύτερες που έχω διαβάσει στο φόρουμ. Υπέροχη αφήγηση, πολλές χρήσιμες πληροφορίες και όμορφες εικόνες. Να είσαι καλά, να ταξιδεύεις και να μας χαρίσεις και άλλες ιστορίες στο μέλλον.
 

zade

Member
Μηνύματα
157
Likes
688
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Φωτιές μου ανάβεις :rolleyes: γιατί είχα πει να μην ξανά ασχοληθώ μεχρι να τελειώσει η περιπέτεια με τον covid!!
Σε απασχολούν οι πιθανές δυσκολίες λόγω πανδημίας;
Με ποια εταιρεία πετάς; Τι προβλέπεται αν ακυρωθεί η πτήση;
Το μόνο που με απασχολεί είναι να μην έχει καραντίνα τότε. Εάν απλώς χρειάζεται τεστ αρνητικό δεν με πειράζει. Επίσης έχω και έναν κρυφό πόθο ότι θα έχω εμβολιαστεί μέχρι τότε. Οπότε το ρίσκαρα ναι.

Πετάω με SAS μέσω Δανιας.

Έχω δωρεάν αλλαγή ημερομηνίας της πτήσης (πληρώνοντας εγώ την όποια διαφορά προκύψει) μέχρι και 48 ώρες πριν την πτήση.

Τώρα τι μέλλει γενέσθαι, λόγω τρομερής αστάθειας ουδείς γνωρίζει. Ωστόσο λόγω του ότι οι εμβολιασμοί -λογικά- θα έχουν προχωρήσει αρκετά ως τότε, ευελπιστώ ότι θα διεξχαθεί κανονικά το ταξίδι. Είδωμεν όμως.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Η Ισλανδια ειναι μια μικρη και τρομερα αραιοκατοικημενη χωρα. Οι εμβολιασμοι της προχωρουν πολυ καλα. Το θεωρω απιθανο να εχει καραντινα, γι αυτο την επελεξα κι εγω.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Το μόνο που με απασχολεί είναι να μην έχει καραντίνα τότε
Το θεωρω απιθανο να εχει καραντινα, γι αυτο την επελεξα κι εγω.
Σας χαίρομαι που είστε τολμηροί! ;)
Εγώ πάλι μετά την απογοήτευση που πήρα με την ακύρωση του ταξιδιού μου όλο το λέω αλλά δεν το αποφασίζω :oops: Σας εύχομαι καλή τύχη πάντως.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Σε ευχαριστούμε για την υπέροχη ιστορία σου. Μια από τις καλύτερες που έχω διαβάσει στο φόρουμ. Υπέροχη αφήγηση, πολλές χρήσιμες πληροφορίες και όμορφες εικόνες. Να είσαι καλά, να ταξιδεύεις και να μας χαρίσεις και άλλες ιστορίες στο μέλλον.
Σ' ευχαριστώ πολύ! Όλοι να είμαστε καλά και να ξανά ταξιδέψουμε γρήγορα.
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Πραγματικά υπέροχη η ιστορία σου!!! Έστω και νοερά, ταξιδέψαμε μαζί σου αυτές τις δύσκολες μέρες που διανύουμε!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Πραγματικά υπέροχη η ιστορία σου!!! Έστω και νοερά, ταξιδέψαμε μαζί σου αυτές τις δύσκολες μέρες που διανύουμε!
Σ' ευχαριστώ πολύ :) Χαίρομαι που έπιασε τόπο!
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Η απόσταση που περπατήσατε απο το καφέ μέχρι την παραλία για να δείτε το Vestrahorn ποιά είναι; Κάπου είχα διαβάσει πως είναι περί τα 20 λεπτά.
….Αν κάποιο καλόπαιδο από εδώ μέσα πάει ποτέ σε αυτό το μικρό χωριό, ας πιεί μία μπύρα και για μένα…έτσι για το γαμώτο
Προτιμώ το κρασί. Αλλά δεσμεύομαι πως αν φθάσω στο Breiddalsvik θα πιω μια μπύρα για πάρτη σου ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.676
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom