Postcrossing

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
αυτό πως σκατά λειτουργεί, το είχα ακούσει κάποτε, και είναι λίγο κουλό ;Ρ
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Θα σου πω την Τριτη το μεσημερι που θα το επιχειρησω .. Απ'οτι ξερω εκει που ειναι μπει το γραμματοσημο και η σταμπα γραφεις STS και το στελνει στον παραληπτη .. Τωρα αν μπορει να το κανει ο καθενας θα σε γελασω .. Την Τριτη τα νεωτερα .
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Ωραία, γράφτηκα κι εγώ στο postcrossing (να 'σαι καλά underwater!) και τώρα πρέπει να στείλω 5 κάρτες σε ΗΠΑ, Ταϊβάν, Κίνα, Ρωσία και Γερμανία (πρωτότυπα όλα)! Το θέμα είναι ότι μου άρεσε πολύ το προφίλ της Ρωσίδας και θέλω να της στείλω περισσότερες από μία κάρτες. Mπορώ να τις βάλω όλες μαζί σε έναν φάκελο με τον ίδιο κωδικό ή να να στείλω μία τώρα και τις υπόλοιπες μετά μέσω direct swap αν έχω καταλάβει καλά; Sorry για την ερώτηση, αλλά βαριέμαι κι εγώ να διαβάσω αναλυτικά όλους τους όρους και τις οδηγίες του postcrossing. :roll:
 

feugatos

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Brescia Verona
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο όνειρο........
Σήμερα έστειλα και γω τις 5 πρώτες κάρτες μου :) σε ΗΠΑ,Ρωσία,Ταιβάν,Μπανγκλαντές και Ιαπωνία.... :):):) Νά'σαι καλά underwater!!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Voulina, ακριβώς τα ίδια είχα τύχει κι εγώ ! Σήμερα πάλι το ένστικτο λειτούργησε και έλαβα κάρτα από Αγία Πετρούπολη και Σαγκάη :)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Παιδιά δεν ξέρετε τι χαρά πήρα χθες!

Κάναμε με μια φίλη μου βόλτα στα γλασκωβέζικα charity shops και παλιατζίδικα και ανακάλυψα κάποιες κάρτες των μέσων του προηγούμενου αιώνα! Κάποιες ήταν και γραμμένες, με ταχυδρομική σφραγίδα και λοιπά!

Αγόρασα μερικές, βασικά σκωτσέζικες, αλλά μία προέρχεται από την Ταγγέρη! :D

Αυτές είναι συλλεκτικές κάρτες! :D Επειδή δεν ήταν ακριβές είπα να αγόραζα και μία για το postcrossing, αλλά μετά σκέφτηκα ότι πιθανώς και να ξενέρωνε ο χ παραλήπτης επειδή δεν είναι ελληνικής θεματικής, οπότε δεν το έκανα.:roll:
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γυρνώντας σπίτι σήμερα τί με περίμενε;;;

Η πρωτη μου καρτούλα!!:clap: Ειμαι τόσο χαρούμενη!!:D:D Δεν ειναι πανεμορφη;;
 

Attachments

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Γυρνώντας σπίτι σήμερα τί με περίμενε;;;

Η πρωτη μου καρτούλα!!:clap: Ειμαι τόσο χαρούμενη!!:D:D Δεν ειναι πανεμορφη;;
Άντε, καλή αρχή! :)

Από Ολλανδία; Τι πρωτότυπο! :D
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Παρολ'αυτά είναι πολύ όμορφη!
Κι εγώ έλαβα από Αγία Πετρούπολη και ξέρω ότι έχω να λαμβάνω κι άλλες παρόμοιες (με εκκλησίες) αλλά η έκπληξη είναι έκπληξη και η ομορφιά αντικειμενική !
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παρολ'αυτά είναι πολύ όμορφη!
Κι εγώ έλαβα από Αγία Πετρούπολη και ξέρω ότι έχω να λαμβάνω κι άλλες παρόμοιες (με εκκλησίες) αλλά η έκπληξη είναι έκπληξη και η ομορφιά αντικειμενική !
Ναι ετσι ειναι!! :D:D:D:D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom