Postcrossing

underwater

Member
Μηνύματα
2.720
Likes
11.403
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
θυρίδα δεν είναι κακή ιδέα αλλά πόσο κοστίζει ξέρει κανείς?
Δεν έχω ιδέα.

Κ κάτι ακόμη ας υποθέσουμε οτι σου έρχονται 5 id για να στείλεις πρέπει να τις στείλεις όλες?μη μου γίνει κ άγχος το χόμπι!!!
Μπορώ να επιλέξω πόσες θέλω?
ευχαριστώ!
Οι κάρτες ανοίγουν μία-μία. Επομένως αν θέλεις να στείλεις σε μία μόνο id δεν υπάρχει λόγος να ανοίξεις άλλη (άλλωστε μόλις "ανοίξεις" ένα id αυτό καταγράφεται στο σύστημα και πιθανότατα να μην επιλεχθεί πάλι άμεσα ο δυνάμει παραλήπτης και είναι κρίμα).

Από εκεί και πέρα να έχεις στο νου σου ότι οι κάρτες που θα λάβεις εσύ είναι ανάλογες με το πόσες κάρτες θα στείλεις και θα παραλάβει ο άλλος. Αν ανοίξεις 3 id και στείλεις μόνο μία κάρτα, κατά πάσα πιθανότητα θα σου έρθει μόνο μία (άντε 2) πίσω και όχι 3.
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Διάβασα στο προφίλ μιας κοπέλας από τη Λευκορωσία ότι πριν από δύο χρόνια έλαβε μια κάρτα από κάποιον επίσης από τη Λευκορωσία και ότι λίγο καιρό μετά έγιναν ζευγάρι και πλέον μετακόμισε στην πόλη του και ζουν μαζί!! Απίστευτο;;
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.720
Likes
11.403
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Διάβασα στο προφίλ μιας κοπέλας από τη Λευκορωσία ότι πριν από δύο χρόνια έλαβε μια κάρτα από κάποιον επίσης από τη Λευκορωσία και ότι λίγο καιρό μετά έγιναν ζευγάρι και πλέον μετακόμισε στην πόλη του και ζουν μαζί!! Απίστευτο;;
Άντε! Έχω διαβάσει ιστορίες δημιουργίας φιλικών σχέσεων (ας πούμε χθες είδα στο προφίλ μιας Αμερικανίδας ότι πήγε Αυστραλία να γνωρίσει κάποιον/α postcrossing friend), αλλά για γκομενοδουλειές αυτή είναι η πρώτη ιστορία που ακούω! :D
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Πάντως περνάω κι εγώ αρκετό χρόνο χαζεύοντας προφίλ και κάρτες, σε βάθος χρόνου ελπίζω να φτιάξω μια όμορφη συλλογή με κάρτες και μηνύματα από διάφορες γωνιές του πλανήτη. Σε πρώτη φάση λέω να μην ενεργοποιήσω τα direct swaps, για να αποτελούν έκπληξη οι κάρτες που θα μου έρθουν, και θα δω πως θα πάει. Προς το παρόν, περιμένω υπομονετικά να φτάσουν οι κάρτες μου σε Ρωσία και Κίνα! :)
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Επίσης παρατήρησα ότι υπάρχουν πολλοί γατόφιλοι postcrossers και χαίρομαι πολύ γι'αυτό!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Επίσης παρατήρησα ότι υπάρχουν πολλοί γατόφιλοι postcrossers και χαίρομαι πολύ γι'αυτό!
Εγώ πάλι καθόλου!! :bleh::bleh:
Εχω αγοράσει εδώ και κάμποσο καιρό μια πανέμορφη καρτα με σκυλάκια και ακόμη δεν έχω μπορέσει να τη στειλω γιατι όλοι "λατρευουν τις γατες"!!! :haha::haha:

Πφφφφφ........
 

despina33

Member
Μηνύματα
23
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
εγω παντως εγινα φαν των direct swaps!ειναι σουπερ και με καποια ατομα μιλαω συστηματικα :)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.720
Likes
11.403
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Επίσης παρατήρησα ότι υπάρχουν πολλοί γατόφιλοι postcrossers και χαίρομαι πολύ γι'αυτό!
Το έχω παρατηρήσει κι εγώ, έχω εφοδιαστεί με αρκετές και έχω ήδη στείλει κάμποσες! :D

Εγώ πάλι καθόλου!! :bleh::bleh:
Εχω αγοράσει εδώ και κάμποσο καιρό μια πανέμορφη καρτα με σκυλάκια και ακόμη δεν έχω μπορέσει να τη στειλω γιατι όλοι "λατρευουν τις γατες"!!! :haha::haha:

Πφφφφφ........
Υπάρχουν και πολλοί ζωόφιλοι γενικότερα! Στείλε τη σε εκείνους! :D
Εγώ από ζώα στέλνω συνήθως δελφινάκια, caretta-caretta και τέτοια (underwater γαρ)! :haha:

εγω παντως εγινα φαν των direct swaps!ειναι σουπερ και με καποια ατομα μιλαω συστηματικα :)
Είναι καλή φάση! Εγώ έχω 2-3 άτομα με τα οποία κανονίζω και ξανακανονίζω swaps! Από την άλλη υπάρχουν και κάποιοι που σου ζητάνε swaps και δεν στέλνουν οι ίδιοι πίσω! :(

Ευτυχώς η κάρτα στο Γαλλάκι έφτασε! :D
 

despina33

Member
Μηνύματα
23
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Το έχω παρατηρήσει κι εγώ, έχω εφοδιαστεί με αρκετές και έχω ήδη στείλει κάμποσες! :D



Υπάρχουν και πολλοί ζωόφιλοι γενικότερα! Στείλε τη σε εκείνους! :D
Εγώ από ζώα στέλνω συνήθως δελφινάκια, caretta-caretta και τέτοια (underwater γαρ)! :haha:



Είναι καλή φάση! Εγώ έχω 2-3 άτομα με τα οποία κανονίζω και ξανακανονίζω swaps! Από την άλλη υπάρχουν και κάποιοι που σου ζητάνε swaps και δεν στέλνουν οι ίδιοι πίσω! :(

Ευτυχώς η κάρτα στο Γαλλάκι έφτασε! :D
χαχα παλι καλα που εφτασε!
ως τωρα δεν μου το εχει κανει κανενας ας ελπισουμε οτι θα συνεχισουν ετσι!
καρτες με γατες , ζωα κτλ που βρισκεις?? :)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.720
Likes
11.403
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
καρτες με γατες , ζωα κτλ που βρισκεις?? :)
Με μια βολτίτσα στην Πλάκα, το Σύνταγμα και το Μοναστηράκι θα βρεις κάμποσες! Αλλά αγοράζω και από το εξωτερικό (ας πούμε πριν λίγους μήνες που ήμουν Ρίγα αγόρασα κάποιες όμορφες γατο-κάτες για τους postcrossers)!
 

despina33

Member
Μηνύματα
23
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Με μια βολτίτσα στην Πλάκα, το Σύνταγμα και το Μοναστηράκι θα βρεις κάμποσες! Αλλά αγοράζω και από το εξωτερικό (ας πούμε πριν λίγους μήνες που ήμουν Ρίγα αγόρασα κάποιες όμορφες γατο-κάτες για τους postcrossers)!
ευχαριστω!! :D
 

phoenix

Member
Μηνύματα
69
Likes
46
Πολύ ενδιαφέρον το όλο θέμα. Έκανα και εγώ εγγραφή αλλά θα ασχοληθώ σε λίγες μέρες καθώς με περιμένει ταξίδι και δεν μπορώ να αρνηθώ!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.213
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom