Ιταλία Roma...città eterna!!

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πολύ όμορφη η ιστορία σου για τη Ρώμη, περιμένουμε ανάλογες ιστορίες και για τις υπόλοιπες πόλεις της Ιταλίας που έχεις πάει!!
Σ'ευχαριστώ πολύ καλή μου!! Χαίρομαι πραγματικά αν σας αρέσουν αυτά που γράφω γιατί με ωθείτε στο να ξαναγράψω και έτσι να βελτιώνομαι σημαντικά κάθε φορά...
Όσο για άλλες ιστορίες μου από ιταλικές πόλεις (σε περίπτωση που δεν τις έχεις ήδη δει) είναι οι εξής :

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...-bella-firenze-ma-ancora-piu-bella-siena.html

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...FC%EB%E7-%F0%EF%F5-%E4%E9%F7%DC%E6%E5%E9.html

Ελπίζω να σου αρέσουν εξίσου!! :)
 

mariant

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λισαβώνα
roma!!

Nαι είμαι τυχερή δεν μπορώ να πω, και φαντάσου ότι πρέπει να υπενθυμίζω εγώ στους γηγενείς ότι ζουν σε μια πανέμορφη πόλη!!!

Αν θέλει κανείς πληροφορίες για ξενοδοχεία ή οτιδήποτε άλλο, I am here !

:D

La pi
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Nαι είμαι τυχερή δεν μπορώ να πω, και φαντάσου ότι πρέπει να υπενθμυμίζω εγώ στους γηγενείς ότι ζουν σε μια πανέμορφη πόλη!!!

Αν θέλει κανείς πληροφορίες για ξενοδοχεία ή οτιδήποτε άλλο, I am here !

:D

La pi
Ξέρεις κάτι;; Το έχω παρατηρησει και εγώ αυτό με κάποιους φίλους Ιταλούς που αγάπησαν περισσότερο την πόλη τους (το Μιλάνο για την ακρίβεια) γιατί τους έκανα να την δουν μεσα απο τα δικά μου ματια... Αντίστοιχα και εγώ αρχισα να συμπαθω καπως την Αθηνα γιατι την είδα μεσα από τα δικά τους μάτια... Ειναι φοβερο αυτο που συμβαινει όταν ερχονται σε επαφη ανθρωποι απο διαφορετικες χωρες... :)

Ευχαριστούμε πολύ και για το λινκ!!!
 

mariant

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λισαβώνα
Αυτό με την Αθήνα είναι όντως μυστήριο, εννοώ πως και αρέσει στους Ιταλούς και καλά στους Μιλανέζους, αλλά στους Ρωμαίους??? Εμένα πάντως μου κάνει εντύπωση αν και μάλλον φαίνεται να έχεις δικιο!

Για το blog θα χαρώ πολύ αν σας αρέσει, αν και είναι όλο στα Ιταλικά!

:D


La pi
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αυτό με την Αθήνα είναι όντως μυστήριο, εννοώ πως και αρέσει στους Ιταλούς και καλά στους Μιλανέζους, αλλά στους Ρωμαίους??? Εμένα πάντως μου κάνει εντύπωση αν και μάλλον φαίνεται να έχεις δικιο!

Για το blog θα χαρώ πολύ αν σας αρέσει, αν και είναι όλο στα Ιταλικά!

:D


La pi
Λατρεύουμε οτιδήποτε είναι Ιταλικό ή στα Ιταλικά!! ;)
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Αυτό με την Αθήνα είναι όντως μυστήριο, εννοώ πως και αρέσει στους Ιταλούς και καλά στους Μιλανέζους, αλλά στους Ρωμαίους??? Εμένα πάντως μου κάνει εντύπωση αν και μάλλον φαίνεται να έχεις δικιο!

Για το blog θα χαρώ πολύ αν σας αρέσει, αν και είναι όλο στα Ιταλικά!

:D


La pi
Μαρία το blog σου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον, αλλά (κατά τη γνώμη μου) είναι κρίμα να γράφεις μόνο στα ιταλικά, δεν μπορείς να το κάνεις δίγλωσσο, δηλαδή και στα ελληνικά ή τα αγγλικά; Πιστεύω ότι θα ενδιέφερε πολύ κόσμο. Εγώ πάντως θα ήθελα να μαθαίνω τα νέα μιας ελληνίδας που κατοικεί στη Ρώμη. Να είσαι καλά και να περνάς όμορφα στη Ρώμη με την γατούλα σου!;)
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Τελικά όλα οκ με την άδεια..Ρώμη σου έρχομαι!!!
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Ζηλεύωωωω....
Θυμήσου με εκεί που θα είσαι κ πιες ή καλύτερα φάε κάτι και για μένα...Va bene?? ;)
Υποθέτω ότι πρέπει να πω bene! ε? :) Με τέτοιο nickname δύσκολο να σε ξεχάσω εκεί που θα είμαι..καμιά προτίμηση στο τι να φάω και για σένα; (μόνο μη μου πεις την ουρά βοδιού...!!!) χεχε! Μένει τώρα να δω για αεροπορικά και hotel...
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Υποθέτω ότι πρέπει να πω bene! ε? :) Με τέτοιο nickname δύσκολο να σε ξεχάσω εκεί που θα είμαι..καμιά προτίμηση στο τι να φάω και για σένα; (μόνο μη μου πεις την ουρά βοδιού...!!!) χεχε! Μένει τώρα να δω για αεροπορικά και hotel...
Χαχαχα όχι ουρά βοδιού δε θα σου ζητούσα ποτέ...:bleh: Κάτι σε γλυκό θα προτιμούσα... ενα tiramisu' ας πουμε που μου εχει λειψει τόσο πολύ...από το Pompi αν είναι δυνατό...!! Χαχαχα grazie!! :D
Αντε αντε ετοιμάσου δεν εχεις και πολύ χρόνο!! :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.431
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom