Ryanair ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ 10 ΕΥΡΩ ΜΕΤ'ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Μην κλείνεις κάν εισιτήριο από εδώ, θα το πάρεις εκεί στο αεροδρόμιο έχει όσα θες γραφεία. Δεν πήγα από Μπεργαμο στο Μιλάνο και δεν ξέρω πόσο είναι, αλλά από μαλπένσα πλήρωσαμε 22 ευρώ πήγαινε-ελα 2 άτομα (έχει κα΄τι εκπτώσεις αν είναι 2, 3...5) . Πήραμε το ειστήριο της επιστροφής αλλά δεν κλείσαμε, μας είπαν απλά να μεφανιστούμε εκεί. Ετσί έγινε κιόλας χωρίς πρόβλημα.
Δηλαδη, 1) αν βαλω απο το ιντερνετ ημερομηνια στο πηγαινε, θα μπορω να επιστρεψω οποτε θελω μετα, αφου αγορασω εισιτηρια μετ'επιστροφης;.
2)Αν παω εκει, θα εχουν λεωφορεια, και με τις ιδιες οικονομικες τιμες 15 ευρω πηγαινε-ελα και 1 ωρα διαδρομη;
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.432
Ονειρεμένο Ταξίδι
οχ.....όλος ο κόσμος
1) λογικά μπορείς

2) θα χουν σίγουρα
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κένυα
Παιδιά ξέρει κανείς πώς βγαίνει η Mastercard prepaid?? πληρώνεις +12 ευρώ το άτομο για φόρους (όχι ότι είναι πολλά αλλά αν μπορούμε να τα γλιτώσουμε...)
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Παιδιά ξέρει κανείς πώς βγαίνει η Mastercard prepaid?? πληρώνεις +12 ευρώ το άτομο για φόρους (όχι ότι είναι πολλά αλλά αν μπορούμε να τα γλιτώσουμε...)
Τραπεζα Πειραιως WinBank. ΑΝοιγεις λογαριασμο στην τραπεζα αυτη και ζητας να σου δωσουν και την καρτα. Ετσι ξερω.Παω και γω να ανοιξω αυριο ;). Οι πρωτες δυο φορτισεις δωρεαν μετα σε καθε φορτιση πληρωνεις 2 ευρω. Με ελαχιστο ποσο τα 10 ευρω.
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κένυα
Ξέρεις αν την δίνουν επιτόπου? Φοβάμαι μήπως μέχρι αύριο αλλάξει η τιμή και εκεί που πάω να γλιτώσω 12 πληρώσω παραπάνω 50.. λέω να τα κλείσω τώρα. Τί λες κι εσύ ??:roll:
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Ξέρεις αν την δίνουν επιτόπου? Φοβάμαι μήπως μέχρι αύριο αλλάξει η τιμή και εκεί που πάω να γλιτώσω 12 πληρώσω παραπάνω 50.. λέω να τα κλείσω τώρα. Τί λες κι εσύ ??:roll:
Θελω να ελπιζω οτι μεσα σε λιγα λεπτα θα ανοιξουν λογαριασμο. Τους ρωτησα στο facebook και η απαντηση τους ηταν:
Η προπληρωμένη κάρτα μας είναι άυλη και η φόρτισή της με χρήματα γίνεται μέσω winbank ή winbank phone banking. Μπορείς να καλέσεις στο 18 28 38 ή στο 2103288000 ώστε να σε βοηθήσουν και να σε καθοδηγήσουν οι συνάδελφοί μας. Είμαστε πάντα στη διάθεσή σου!

Παρε τηλεφωνο και ρωτα τους και ενημερωσε κι εμενα γιατι απαντησαν αλλα ντι αλλον.. :cool:
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κένυα
Λοιπόν πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι πρώτα πάω σε κάποιο κατάστημα Πειραιώς και ανοίγω λογαριασμό, μετά μου δίνουν κωδικούς και μπορώ να "φορτώσω με χρήματα" την κάρτα (στην ουσία είναι ένας λογαριασμός, δεν υπάρχει κάρτα) είτε ηλεκτρονικά (μέσω internet με μεταφορά από λογαριασμό) είτε τηλεφωνικά με την υπηρεσία Phone Banking.
Επειδή είναι κάπως περίπλοκη διαδικασία θα την κάνω μόλις επιστρέψω από Bergamo (έκλεισα ήδη τα εισητήριαααα:clap: :clap:) και δε λυπάμαι καθόλου το administration fee... χαλάλι!!!
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Λοιπόν πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι πρώτα πάω σε κάποιο κατάστημα Πειραιώς και ανοίγω λογαριασμό, μετά μου δίνουν κωδικούς και μπορώ να "φορτώσω με χρήματα" την κάρτα (στην ουσία είναι ένας λογαριασμός, δεν υπάρχει κάρτα) είτε ηλεκτρονικά (μέσω internet με μεταφορά από λογαριασμό) είτε τηλεφωνικά με την υπηρεσία Phone Banking.
Επειδή είναι κάπως περίπλοκη διαδικασία θα την κάνω μόλις επιστρέψω από Bergamo (έκλεισα ήδη τα εισητήριαααα:clap: :clap:) και δε λυπάμαι καθόλου το administration fee... χαλάλι!!!
Εγω επειδη δεν εχω καρτα:bleh:, δηλαδη παω ανοιγω, και τα λεφτα μπορω να τα βαλω σε λογαριασμο και απο το ιντερνετ σπιτι μου τα μεταφερω στη "καρτα". Ιδια μερα ολα αυτα ετσι;
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κένυα
Εγω επειδη δεν εχω καρτα:bleh:, δηλαδη παω ανοιγω, και τα λεφτα μπορω να τα βαλω σε λογαριασμο και απο το ιντερνετ σπιτι μου τα μεταφερω στη "καρτα". Ιδια μερα ολα αυτα ετσι;
έτσι κατάλαβα από αυτά που μου είπαν..
 

athina73

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο ακόμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Μπορεί κάποιος να μου πει τι γίνετα όταν ταξιδεύει κανείς με βρέφος που η εταιρεία έχει ένα σταθερό ποσό για εισητήριο κάπου στα 20 ευρώ,αν βγάλω και για το μωρό κανονικό εισιτήριο με 10 ευρώ πήγαινε ελα θα έχω πρόβλημα;
 

athina73

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο ακόμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
το καρότσι του μωρού το πληρώνεις σαν κανονική αποσκευή στη ryanair;αν ξέρει κάποιος ας με ενημερώσει!ευχαριστώ πολύ!
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
868
Όσον αφορά το καρότσι και γενικότερα, για τις περισσότερες απορίες, υπάρχουν σαφείς απαντήσεις στο site της Ryanair, General Terms + Conditions of Carriage , ρίξτε μια ματιά πρώτα κι αν δεν είναι διαφωτιστικά όσα γράφει (που είναι) τότε ζητήστε περισσότερη βοήθεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom