Γενικά SE Asia

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Που να προκάμει...
Από παρτυ σε πάρτυ και από βασιλοπιτα σε εγκαίνια είναι.
Και το κοινό να ξεροσταλιάζει....
Μήπως να φέρω τις σημειώσεις στη Βέροια για editing? :haha:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.825
Likes
18.776
Μου κάνουν εντύπωση αυτά που γράφεις πάντως για Perhentian....για το κατάλυμα που διάλεξες δε ξέρω, ούτε το δικό μου μου άρεσε, αλλά το Tuna Bay φαινόταν τέλειο....επίσης ζωή μηδέν, σωστός εδώ, αλλά για τις παραλίες τι να πω, εδώ στο φόρουμ έχουν ξετρελαθεί οι πάντες με τις φωτό.....μπροστά στο Tuna Bay φανταστική θάλασσα, στο PIR απίστευτη και στη Turtle Beach απλά ό,τι καλύτερο έχω βιώσει σε παραλία. Τρεις φοβερές παραλίες δηλαδή και δε πήγα στα νότια του νησιού...
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Μου κάνουν εντύπωση αυτά που γράφεις πάντως για Perhentian....για το κατάλυμα που διάλεξες δε ξέρω, ούτε το δικό μου μου άρεσε, αλλά το Tuna Bay φαινόταν τέλειο....επίσης ζωή μηδέν, σωστός εδώ, αλλά για τις παραλίες τι να πω, εδώ στο φόρουμ έχουν ξετρελαθεί οι πάντες με τις φωτό.....μπροστά στο Tuna Bay φανταστική θάλασσα, στο PIR απίστευτη και στη Turtle Beach απλά ό,τι καλύτερο έχω βιώσει σε παραλία. Τρεις φοβερές παραλίες δηλαδή και δε πήγα στα νότια του νησιού...
Αυτο ειναι το προβλημα με το tuna bay, μαλλον ειναι τοσο καλο σε σχεση με τα υπολοιπα που το επιλεγουν ολοι και ετσι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα απο τωρα για τον Αυγουστο. Μα ειναι δυνατον? Τα υπολοιπα ειτε χαλια φαινονται, ειτε ειναι πανακριβα
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μου κάνουν εντύπωση αυτά που γράφεις πάντως για Perhentian....για το κατάλυμα που διάλεξες δε ξέρω, ούτε το δικό μου μου άρεσε, αλλά το Tuna Bay φαινόταν τέλειο....επίσης ζωή μηδέν, σωστός εδώ, αλλά για τις παραλίες τι να πω, εδώ στο φόρουμ έχουν ξετρελαθεί οι πάντες με τις φωτό.....μπροστά στο Tuna Bay φανταστική θάλασσα, στο PIR απίστευτη και στη Turtle Beach απλά ό,τι καλύτερο έχω βιώσει σε παραλία. Τρεις φοβερές παραλίες δηλαδή και δε πήγα στα νότια του νησιού...
Εδώ είναι το ζουμί: ότι δεν πήγες στα νότια. Θλίψη! Να κόβεις φλέβες. Στο PIR ναι, συμφωνώ, μόνο εκεί απόλαυσα το μπάνιο, στο Turtle Beach δε με πήγαιναν ούτε με γερό μπαχτσίσι, απαγορευμένη έλεγαν, στο Tuna Bay χμμ. μ'όλες εκείνες τις βάρκες και τις γκαζολίνες το σκεφτόμουν. Στο μικρό νησί απέναντι ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα. Όσο για κατάλυμα, νομίζω ότι το Coral Beach (δίπλα στο PIR, από δώ μεριά) νομίζω ήταν το best value for money (είδα το bungalow μέσα, κάτι φίλοι Ιταλοί έμεναν εκεί), αυτή ήταν η πρώτη μου επιλογή, πλήρες δυστυχώς, το Tuna Bay και το Abdul ομοίως δεν είχαν δωμάτια, το PIR δυστυχώς δεν το είχα ψάξει και κατέληξα στο 4* ( :shock: ) Arwana! :(
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.825
Likes
18.776
Αυτο ειναι το προβλημα με το tuna bay, μαλλον ειναι τοσο καλο σε σχεση με τα υπολοιπα που το επιλεγουν ολοι και ετσι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα απο τωρα για τον Αυγουστο. Μα ειναι δυνατον? Τα υπολοιπα ειτε χαλια φαινονται, ειτε ειναι πανακριβα
Αυτό είναι πρόβλημα, συμφωνώ....αλλά ρε παιδιά, 3-4 μέρες θα πάτε στο παράδεισο, δε πειράζει να μείνετε και σε ένα απλό δωμάτιο, έστω και πολύ πολύ βασικό σε ανέσεις...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.825
Likes
18.776
Εδώ είναι το ζουμί: ότι δεν πήγες στα νότια. Θλίψη! Να κόβεις φλέβες. Στο PIR ναι, συμφωνώ, μόνο εκεί απόλαυσα το μπάνιο, στο Turtle Beach δε με πήγαιναν ούτε με γερό μπαχτσίσι, απαγορευμένη έλεγαν, στο Tuna Bay χμμ. μ'όλες εκείνες τις βάρκες και τις γκαζολίνες το σκεφτόμουν. Στο μικρό νησί απέναντι ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα. Όσο για κατάλυμα, νομίζω ότι το Coral Beach (δίπλα στο PIR, από δώ μεριά) νομίζω ήταν το best value for money (είδα το bungalow μέσα, κάτι φίλοι Ιταλοί έμεναν εκεί), αυτή ήταν η πρώτη μου επιλογή, πλήρες δυστυχώς, το Tuna Bay και το Abdul ομοίως δεν είχαν δωμάτια, το PIR δυστυχώς δεν το είχα ψάξει και κατέληξα στο 4* ( :shock: ) Arwana! :(
Δε ξέρω τι αντίκρισες μπροστά στο Tuna Bay, αλλά εγώ έκανα μπάνιο σε αυτό


Τι εποχή πήγες?
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Αυτό είναι πρόβλημα, συμφωνώ....αλλά ρε παιδιά, 3-4 μέρες θα πάτε στο παράδεισο, δε πειράζει να μείνετε και σε ένα απλό δωμάτιο, έστω και πολύ πολύ βασικό σε ανέσεις...
Aς κλεισω τα αεροπορικα για εκει και το προβλημα μου δεν ειναι που θα μεινω στα perhentians... και στην παραλια αν χρειαστει. Αλλωστε βρηκα και μια καλη περιπτωση στο μικρο perhentian, αν και ακομα δεν ρωτησα στο Abdul chalet
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.825
Likes
18.776
Aς κλεισω τα αεροπορικα για εκει και το προβλημα μου δεν ειναι που θα μεινω στα perhentians... και στην παραλια αν χρειαστει. Αλλωστε βρηκα και μια καλη περιπτωση στο μικρο perhentian, αν και ακομα δεν ρωτησα στο Abdul chalet
Το να πας είναι το μόνο εύκολο....αρκεί να πας από KUL
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Aς κλεισω τα αεροπορικα για εκει και το προβλημα μου δεν ειναι που θα μεινω στα perhentians... και στην παραλια αν χρειαστει. Αλλωστε βρηκα και μια καλη περιπτωση στο μικρο perhentian, αν και ακομα δεν ρωτησα στο Abdul chalet
Το Abdul chalet είναι το τελευταίο κάτω-κάτω στη δυτική πλευρά του μεγάλου νησιού. Τα chalet είναι στριμόκωλα, 2-3 είναι μπροστά στο κύμα, τα άλλα πίσω. Είναι καλή επιλογή κι αν θες, επειδή δεν έχουν δικό τους site και οι κρατήσεις γίνονται μόνο απ'το τηλέφωνο - αν σου απαντήσουν, μπορώ να σου δώσω στοιχεία του ανθρώπου που έχει πρακτορείο στην Kuala Besut, μου έκανε όλες τις κρατήσεις και μετακινήσεις, πολύ καλός και εξυπηρετικός, να το ψάξει επί τόπου για σένα - χωρίς να σου ζητήσει τίποτα προκαταβολικά (εννοώ, κι αν πεις όχι, κανένα πρόβλημα).
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.825
Likes
18.776
Αρχές Αυγούστου. Εσύ θά'κανες μπάνιο σ' αυτό?

Αυτό είναι πραγματικά άλλο μέρος από αυτό που είδα εγώ....να φανταστείς ότι κυλιόμουν στην άσπρη άμμο που ήταν μαλακιά σα πούδρα και δεν υπήρχαν βάρκες στη παραλία μπροστά μας...

Πάντως η φωτό δεν είναι και τόσο χάλια πια, τουλάχιστον έτσι φαίνεται, αλλά όχι και όπως τα είδα εγώ...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το να πας είναι το μόνο εύκολο....αρκεί να πας από KUL
Κουάλα Λουμπούρ - Κότα Μπαρού, απογευματινή πτήση με Air Asia 13 Ευρώ, διαμονή στο Crystal Lodge με 35 Ευρώ εκεί, και το πρωί οδικώς 12 Ευρώ για Kuala Besut (60km) για απέναντι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.361
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
rover21

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom