Γαλλία tour eiffel - χαλασμενο ασανσερ

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
μεχρι τον 2ο ειναι 600+ σκαλια???σαν πολλα μου ακουγονται!και η μικρη που θα ειναι μαζι μας ειναι στα 14, οποτε αν θελει δεν θα εχει προβλημα!βεβαια αυτη η ανοδος μπορει να γινει αιτια και να ειμαστε πιασμενοι στο υπολοιπο ταξιδι! θα το σκεφτουμε καλα!
Ναι, μέχρι τον 2ο όροφο είναι 600+. Ε, 14 χρόνων, μάλλον, θα τα καταφέρει:lol:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
τι είναι ρε 600 σκάλες; άνετα παλεύονται ;)
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
ετσι ετσι εμψυχωστε με!!!ευχαριστω παιδια!αλλωστε για μενα προσωπικα εξωτερικο και σκαλες ειναι αλληλενδετα!παντα ψαχνεις ενα ψηλο σημειο για μια καλη φωτο!!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εντάξει, παλεύονται αλλά δεν είναι και τόοοσο άνετα αν είσαι λίγο αγύμναστος (καλή ώρα). Προετοιμαστείτε για λίγη ταλαιπωρία :) Και φυσικά δε μιλάω για την κορυφή, μέχρι τον 1ο όροφο και μετά ασανσέρ (πληρώνεις ένα εισιτήριο πάλι αν θυμάμαι καλά για να πας στην κορυφή)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
μεσω διαδικτυου εχω αγορασει εισιτηρια για τον πυργο του αιφελ, για τις 15/04, 19.30! ωστοσο εχει προκυψει προβλημα στο ασανσερ
Ποιος μπηκε ρε παιδια στο ασανσερ και το χαλασε????????
 

Attachments

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.419
Μια σκάλα έχει περίπου 17 πόντους .....πόσες σκαλες έχουν τα 300 μέτρα.....αμ δεν είναι 600...μήπως 1600....:D
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.763
για να ανεβεις στον 2 οροφο που ειναι στα 125 μετρα χρειαζεται να
ανεβεις 1.665 σκαλοπατια.
Για να πας στον 3 οροφο πας μονο με ασανσερ
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Aμα θες να πας στα εστιατορια του Πυργου του Αιφελ θα πρεπει να περιμενεις παλι στην ουρα ή εχει ξεχωριστο ασανσερ μονο για τους πελατες?

Γιατι στο Τοροντο στο CN Tower παρακαμψαμε ετσι την ουρα,γιαυτο λεω μπας κ ισχυει το ιδιο
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
αρχικα να ενημερωσω οτι ειμαι αρσενικου γενους, συνεπως ο mosxri (την εχω πατησει κι εγω ετσι με καποιο μελος του φορουμ αλλα δεν θυμαμαι ποιο)!

Συγνώμη για την ...αλλάγη φύλου :roll::roll: :roll:
Την πάτησα :(
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Μια σκάλα έχει περίπου 17 πόντους .....πόσες σκαλες έχουν τα 300 μέτρα.....αμ δεν είναι 600...μήπως 1600....:D
για να ανεβεις στον 2 οροφο που ειναι στα 125 μετρα χρειαζεται να ανεβεις 1.665 σκαλοπατια.
Βρε παιδιά, επειδή μου φάνηκαν πολλά τα 1600+ σκαλοπάτια που λέτε (θυμάμαι ότι όταν ανέβηκα στην αρχή τα μετρούσα, αλλά μετά βαρέθηκα, αλλά 1600 μου φαίνονται πάρα πολλά:roll:), έριξα μια ματιά στο επίσημο site και λέει για 1665 σκαλοπάτια μέχρι την κορυφή. Άρα μέχρι το δεύτερο επίπεδο δε θα είναι πολύ λιγότερα;:roll:

Το έψαξα και σε άλλα site και με μικρές αποκλίσεις συμφωνούν ότι:
Steps to Top: 1789 (Birnbaum), 1671 (Joseph Harriss), 1652 (others), 1665 (Official Eiffel Tower Website)
Steps walkable by visitors (Ground to 2nd floor): 704
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Μια σκάλα έχει περίπου 17 πόντους .....πόσες σκαλες έχουν τα 300 μέτρα.....αμ δεν είναι 600...μήπως 1600....:D
Μα, με τα πόδια δε φτάνεις στην κορυφή δηλαδή στα 300+ μέτρα, αλλά μέχρι το δεύτερο επίπεδο, στα 170 μέτρα περίπου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom