Travel War: Παρίσι vs Λονδίνο (παντός εποχής)

Travel War: Παρίσι vs Λονδίνο


  • Total voters
    160

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όχι χαβαλές, μόνο πόλεμος! Οι Βρετανοί ντυμενοι ταρζαν που έβλεπα στο Λονδίνο, στο θέατρο πήγαιναν; Δεν είχα καταλάβει ότι ήταν από κάποια παράσταση, τώρα εξηγείται.
Έβλεπαν την παράσταση "Ήρθαμε για τη μουσική κουλτ...χικ!" (soundtrack μια εμετίλα από πίσω και δυο χοντρές τόπλες να ουρλιάζουν "absolutely fucking glorious, gaaaaaaaals!")
 

ludovica

Member
Μηνύματα
216
Likes
1.746
Παρεμβαίνω... δεν ξέρω ούτε εγώ γιατί. Μάλλον επειδή πρέπει να το βγάλω από μέσα μου. Δε θεωρώ σπουδαίο συγκρότημα τους Rolling stones. Για να νιώσεις ροκ καλό είναι αλλά από κομμάτια δεν θα χαρακτήριζα κανένα κορυφαίο, από αυτά που έχω ακούσει.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.150
Likes
5.403
Παρεμβαίνω... δεν ξέρω ούτε εγώ γιατί. Μάλλον επειδή πρέπει να το βγάλω από μέσα μου. Δε θεωρώ σπουδαίο συγκρότημα τους Rolling stones. Για να νιώσεις ροκ καλό είναι αλλά από κομμάτια δεν θα χαρακτήριζα κανένα κορυφαίο, από αυτά που έχω ακούσει.
Δεν πειράζει. Αν θέλεις έχουμε και Ιron Μaiden. Μην το φοβάσαι το Λονδίνο. Κάτι θα βρεις να ακούσεις και να σου αρέσει. Στο Παρίσι τώρα θα περιμένεις να έρθει για συναυλία κανένα αγγλικό γκρουπ....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στο Παρίσι τώρα θα περιμένεις να έρθει για συναυλία κανένα αγγλικό γκρουπ....
Nαι, ακριβώς αυτά περιμένουν στο ΠΑρίσι, στο CDG είναι και περιμένουν πώς και πώς να ανοίξουν οι πύλες να βγει από καμία πτήση από το Λονδίνο η Adele ντυμένη σφουγγαρίστρα ή ο Έλτον Τζον να πει κανά μοιρολόι, αντί να πηγαίνουν στα jazz bars τους, στην καλύτερη hip hop σκηνή της Ευρώπης, αμέτρητα σενεγαλέζικα πάρτι ή στο Bataclan και τις Σπηλιές για κανένα εναλλακτικό.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
549
Likes
4.017
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Έβλεπαν την παράσταση "Ήρθαμε για τη μουσική κουλτ...χικ!" (soundtrack μια εμετίλα από πίσω και δυο χοντρές τόπλες να ουρλιάζουν "absolutely fucking glorious, gaaaaaaaals!")
Νομίζω έχεις μπερδέψει το Λονδίνο με το Φαληράκι! 😛
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.542
Likes
8.532
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Παρεμβαίνω... δεν ξέρω ούτε εγώ γιατί. Μάλλον επειδή πρέπει να το βγάλω από μέσα μου. Δε θεωρώ σπουδαίο συγκρότημα τους Rolling stones. Για να νιώσεις ροκ καλό είναι αλλά από κομμάτια δεν θα χαρακτήριζα κανένα κορυφαίο, από αυτά που έχω ακούσει.


Ακόμα και σαν Παρισοφιλος και πολεμιος του Λονδίνου έχω σοκαριστει! Paint it black, gimme shelter, she's like a rainbow. Υμνοι!

Από μουσική δεν θα τους κρίνω εξάλλου απ'τις σύγχρονες μπάντες οι αγαπημένες μου είναι μία γαλλική (gojira) και μια αγγλική (architects). Αυτό που θέλω να πω όμως είναι ότι η συναυλία στο Λονδίνο είναι τρομερή εμπειρία λόγω του κόσμου. Πρώτη φορά βλέπω το κοινό για να ζητήσει encore να τραγουδάει ρεφρέν του συγκροτηματος. Ανατριχιλα. Φυσικά να περιμένετε και σάπια σκηνικά απ'τους μεθυστακες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Νομίζω έχεις μπερδέψει το Λονδίνο με το Φαληράκι! 😛
Τι είναι το Φαληρακι; Ένα μικρό κακέκτυπο του Λονδίνου για 2 μήνες όταν στο real thing 12 μήνες το χρόνο, τρυπιουνται, κατουριουνται και αλληλοξερνιουνται. Όχι ημίμετρα, όχι Φαληρακια, μόνο Λονδίνο, χάι κάλτσουρ λέμε.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τι είναι το Φαληρακι; Ένα μικρό κακέκτυπο του Λονδίνου
Τι ειναι τα καμμενα βουρλα? Ενα μικρο κακεκτυπο του Παρισιου.
Θα παρω Φαληρακι. Καλα λουτρα κ να προσεχεις τις αναθυμιασεις.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
549
Likes
4.017
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Τι ειναι τα καμμενα βουρλα? Ενα μικρο κακεκτυπο του Παρισιου.
Θα παρω Φαληρακι. Καλα λουτρα κ να προσεχεις τις αναθυμιασεις.
Χαχαχαχαχαχαχαχα
Τι είναι το Φαληρακι; Ένα μικρό κακέκτυπο του Λονδίνου για 2 μήνες όταν στο real thing 12 μήνες το χρόνο, τρυπιουνται, κατουριουνται και αλληλοξερνιουνται. Όχι ημίμετρα, όχι Φαληρακια, μόνο Λονδίνο, χάι κάλτσουρ λέμε.
Έλα ρε συ! Ούτε συ δεν τα πιστεύεις αυτά!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χαχαχαχαχαχαχαχα

Έλα ρε συ! Ούτε συ δεν τα πιστεύεις αυτά!
Έχεις πάει Λονδινο; Αλήθεια τώρα.
Εγώ πριν πάω να ζήσω στην Αγγλία νόμιζα ότι οι Άγγλοι πάνε στο εξωτερικό για να κάνουν αυτά που δεν κάνουν στη χώρα τους. Ζώντας εκεί συνειδητοποίησα ότι ο Λαγανας και τα Φαληρακια (που δεν είναι πια ετσι) ειναι παραρτήματα στο πολύ πιο ήπιο του "ινγκλις κάλτσουρ" 365 μέρες σε όλη την αγγλική επικράτεια, με στεροειδή. Ποια κουλτούρα τώρα ρε παιδιά, ευτυχώς που διαμένουν και πολλοί ξένοι στο Λονδίνο και βλέπεις και ανθρώπους που βρίσκουν το δρόμο τους, ξέρουν να μετράνε, ίσως έχουν χέσει και μέσα σε τουαλετα μια φορά στη ζωή τους.
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ετσι στα γρηγορα να δουμε τι μπαντες εχει βγαλει η Λονδιναρα: The Who, T Rex, Supertramp, Rainbow, Status Quo, QUEEN, Police, Pink floyd, Genesis, Motorhead, Led zepelin, Kinks, Fleetwood Mac, Dire straits, Rolling Stones.
Αλλα ειπαμε ξερατο και μεθυσι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.074
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom