Ολλανδία Άμστερνταμ, είσαι μια κούκλα!!! (romantic+tita...γράφουν)

Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ

a4.bp.blogspot.com__tL7lzo0Mkac_S8BtUKB1EOI_AAAAAAAAAi8_uwNEu4BbVoU_s320_IMGP1568.JPG
[/CENTER]

a2.bp.blogspot.com__tL7lzo0Mkac_S8BtT_Uk1CI_AAAAAAAAAi0_fw70TCAtxSs_s320_IMGP1536.JPG

σε μιά όμορφη πλατεία με συντριβάνια βλέπετε ένα κτίριο που μοιάζει με κάστρο,με πύργο,είναι χάρμα οφθαλμών!!Πρόκειται για το ξενοδοχείο American Hotel,στο ισόγειο του οποίου στεγάζεται το καφέ Americain το πιό "διάσημο"καφέ της πόλης

a1.bp.blogspot.com__tL7lzo0Mkac_S8Bqpaj5ZRI_AAAAAAAAAiE_xJpvLq35McY_s320_IMGP1575.JPG
Bloemenmarkt,την περίφημη αγορά των λουλουδιών!!


a3.bp.blogspot.com__tL7lzo0Mkac_S8BsUEXkQiI_AAAAAAAAAis_x3571QkThRM_s320_IMGP1576.JPG
Μικροσκοπικά έργα τέχνης (συγκρίνετε το μέγεθος των "τσοκαρων" με τα φλιτζανάκια στο πάνω ράφι)

a1.bp.blogspot.com__tL7lzo0Mkac_S8BsT2bvlpI_AAAAAAAAAik_QcYTnozUAAU_s320_IMGP1579.JPG
σπόροι κάναβης

a1.bp.blogspot.com__tL7lzo0Mkac_S8BsTrGcc3I_AAAAAAAAAic_omkExK_z8bc_s320_IMGP1577.JPG
και μία ακόμα φωτό από την αγορά λουλουδιών

a4.bp.blogspot.com__tL7lzo0Mkac_S8BrNLHRf2I_AAAAAAAAAiM_wAdpD81HQuc_s320_IMGP1584.JPG
μιά εκπληκτική ταλαντούχα τραγουδίστρια που μας"μαγνήτισε"με την μελωδική της φωνή και το παρουσιαστικό της


a4.bp.blogspot.com__tL7lzo0Mkac_S8BrNq0DO_I_AAAAAAAAAiU_aGD9YWcIMao_s320_IMGP1586.JPG
Και μία που τράβηξα από πίσω, για να δείξω ότι όλοι μαγεύτηκαν από τη φωνή της και στεκόμασταν να την ακούσουμε, να την τραβήξουμε φωτογραφία και όλοι στο τέλος της άφηναν κάτι. Μέχρι και το κοριτσάκι που βλέπετε πήγε να βγει φωτό δίπλα της. Προσέξτε και την απόσταση που κρατάει ο κόσμος από την κοπέλα. Ευρωπαϊκά πράγματα!​
 

Attachments

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Πραγματικα το ΑΜΣ ειναι υπεροχο, ελπιζω να περασατε καλα
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Κορίτσια, περιμένουμε να μας αφηγηθείτε τα καλύτερα!
Είναι και ο brother μου εκεί τώρα και τον περιμένω πως και πως επιστρέψει για να μου πει τις εντυπώσεις του.
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική
εφη επισκεψη στο αμστερνταμ βλεπω, όπου συναντησες κ την tita, υποθετω απο τον τιτλο...
σιγουρα θα περασατε καλα...περιμενω να διαβασω τη συνεχεια κ τις εντυπωσεις σου...
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ελένη τελικά το φόρουμ είναι ευκαιρία να συναντούμε φίλους που βρίσκονται σε διάφορα μέρη..είναι κι αυτό ένα κίνητρο για ένα ταξίδι,
Μarydim πιστεύω κι ο αδελφός σου να σου πεί τα καλύτερα!
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
χαίρετε κι από μένα! επειδή μόλις επέστρεψα από 3ημερο στη Γερμανία (και φυσικά από τις πρώτες σελίδες που άνοιξα με την επιστροφή μου ήταν το travelstories, μαζι με αυτες που με καθοδηγουν ήδη στο επόμενό μου ταξίδι), θα δειξετε λιγη κατανοηση, και λογικα αυριο βραδυ, μετά τη σχολή, που θα εχω πιο πολύ μυαλό για Άσμστερνταμ και θα προσπαθώ να πνίξω τον πόνο μου (βλ αποχωρισμος απο Γερμανια ξανα :p), θα γράψω κι εγώ, θα βάλω και φωτός, θα πω και τα νέα. Τη μέρα του Πάσχα την έχω έτοιμη γραμμένη, αλλά θέλει κπ διορθώσεις. Αλλά λίγη υπομονή Έφη, γιατί τώρα ό,τι και να πω, εις βάρος του Άμστερνταμ θα είναι
(ε δεν γινεται, αλλα θα το σχολιασω: η διαφορά Ολλανδιας-Γερμανιας ειναι αισθητή ακομα και στις συνοριακές πόλεις/χωριά. υπέρ της Γερμανιας φυσικά!)
λοιπόν. ένα 24ωρο αποτοξινωση και μετά το μυαλό θα επιστέψει στην σκληρή πραγματικότητα....
μετα-πασχαλινές ευχές εδωσα; δεν έδωσα! χρονια πολλα σε ολους λοιπον!
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα, Ιαπωνία
Αχ...το Άμστερνταμ είναι υπέροχο, ήσυχο και πολιτισμένο μέρος.Δε χόρταινα να κάνω βόλτες στα κανάλια και να χαζεύω τα υπέροχα σπίτια!Όσο για τα ποδήλατα...κόντεψε να με πατήσει ένα από αυτά...το οποίο σταμάτησε αφού πάτησε το μισό μου πόδι!Τόσο με μάγεψε αυτή η πόλη...Τις ημέρες του Πάσχα πήγατε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.528
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom