Αγαπημένη Ευρωπαϊκή Πόλη

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ψηφίζω Λονδίνο..ειναι μια πόλη που όσες φορές και να πας εχεις κατι καινούργιο να δεις.εχω πάει 5 φορές, και λαχταράω να παω πάλι....όπως και στο Παρίσι..που ερχεται δευτερο στην προτίμηση μου...ισως γιατι με δυσκολευει η γλώσσα...βεβαια η ομορφια και η ηρεμια του αμστερνταμ ειναι κατι που το εχω μες την καρδια μου... η ρώμη δεν με τρελλαινει...η πραγα όμως ναι..το βερολίνο μου άρεσε πολύ...τελικα νομίζω οτι είναι πολυ δύσκολο να τις βάλεις σε σειρά...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.303
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Άμστερνταμ. Αυτή η ατμόσφαιρα ηρεμίας που δίνουν τα κανάλια, τα σπιτάκια και το πράσινο, και μια αστική ομορφιά που προκύπτει από την αρμονικότητα του συνόλου (σε πιο έντονο βαθμό από την υπόλοιπη βορειοδυτική Ευρώπη), όταν συνδυάζεται με το - φαινομενικά αντιδιαμετρικό - κλίμα αναρχίας και πλήρους φιλελευθερισμού, δίνει στην πόλη μια εκρηκτική ποιότητα και μια σπουδαία εναλλαγή εικόνων.
Σε δεύτερη ταχύτητα, Μπρύζ, Παρίσι, Βενετία και σε τρίτη Πράγα, Σιέννα, Ρώμη, Λονδίνο, Λουκέρνη, Μόναχο, Βουδαπέστη, Κρακοβία κλπ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
To topic σηκώνει ψηφοφορία.... θα γίνει τρελό ντέρμπυ....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.101
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Tο topic πήρε φωτιά και για αυτό συνοψίζουμε τα αποτελέσματα της άτυπης ψηφοφορίας: Παρίσι 9
Πράγα 5
Λονδίνο 5
Βερολίνο 4
Βαρκελώνη 4
Αμστερνταμ 1
Βενετία 1
Κων/πολη 1
Εδίμβούργο 1 και
Σαλαμάνκα 1.
Το Παρίσι πήρε μια διαφορά ενώ η Βαρκελώνη έκανε δυναμική είσοδο.
Διευκρίνιση: Οι φίλοι kosvik και mio gps δεν πήραν σαφή θέση, οπότε δεν υπολογίστηκε για αυτούς κάποια ψήφος.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.953
Μέλη
38.986
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom