Αγαπημένη Ευρωπαϊκή Πόλη

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Παρίσι για άλλη μια φορά! Πόλη γεμάτη αναμνήσεις μουσικές, εικόνες ...Μια πόλη που ξυπνάει τις αισθήσεις...(μου)!
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Θα ήθελα να παρατηρήσω ότι μου φαίνεται πάρα πολύ λογικό να προηγούνται το Παρίσι, Λονδίνο και Πράγα, αφού είναι οι τοπ προορισμοί για τους Έλληνες...

Έιμαι σίγουρος ότι εάν το Ενδιμβούργο (που δεν έχω πάει, αλλά πρέπει να είναι θαυμάσιο) ήταν πιο "εύκολος" προορισμός για εμάς τους Έλληνες (εννοώ καλές ανταποκρίσεις από αεροπορικές εταιρείες, φτηνά εισητήρια και ξενοδοχεία) θα άλλαζαν τα δεδομένα...
Πες τα χρυσόστομε... Όσοι δεν έχουν πάει δεν έχουν ιδέα.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Παρίσι δαγκωτό. Τρεις φορές έχω πάει και νομίζω ότι πάντα θα θέλω να πηγαίνω.
 

Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ
γεια σας και απο μενα εχω παει σε 3 χωρες στην ευρωπη το πρωτο ταξιδι που εκανα ηταν στην Δανια πριν απο 10 χρονια και μονο γι αυτο φηφιζω κοπεγχαγη για συναισθηματικους λογους.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
**

δεν εχετε μιλησει καθολου για ισπανια.πηγα φετος το καλοκαιρι και ενθουσιαστικα απ'ολες τις αποψεις με τα Βαρκελωνη.φυσικα εξαρτατε απο το τι ψαχνει ο καθε ενας αλλα εχω δει πολλες ευρωπαικες πρωτευουσες,Βαρκελωνη..Βαρκελωνη!!!!!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
δεν εχετε μιλησει καθολου για ισπανια.πηγα φετος το καλοκαιρι και ενθουσιαστικα απ'ολες τις αποψεις με τα Βαρκελωνη.φυσικα εξαρτατε απο το τι ψαχνει ο καθε ενας αλλα εχω δει πολλες ευρωπαικες πρωτευουσες,Βαρκελωνη..Βαρκελωνη!!!!!

Δεν έχεις δικιο.Υπάρχουμε πολλοι με κόλλημα για την Βαρκελώνη .
Με τη δικη σου ψήφο εχει 5 που ειναι αρκετές ,αλλά .... θέλουμε και αλλες γιατι η αγαπημένη μας πόλη το αξίζει.!!!
Διάβασε στις Ταξιδιωτικες ιστορίες το αρθρο του Δευκαλίωνα με εξαιρετικες φωτογραφίες
(αν και ο συγγραφέας την... πρόδωσε την αγαπημένη του πόλη στη ψηφοφορία!!!!)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Πεσ τα Χρυσόστομη ΚΙΚI, για τον προδότη της Βαρκελώνης:haha:
Αντι να εχουμε 6 κουκιά, και το Παρίσι ενα λιγώτερο....

Και η Βαρκελώνη σημειωτέον δεν ειναι πρωτευουσα χώρας!!!:haha:
Αν η ψηφοφορία διαρκέσει ως τέλη Νοεμβρίου, θα εχουμε ακομη μια ψηφο σιγουρη μιας και ενας σκιουρος θα την επισκεφτεί και το θεωρώ βέβαιο οτι το κουκί του θα το ρίξει στην αγαπημένη μας Βαρκελώνη!:D

Barcelona for ever!:clap:Vote Barcelona,the spanish Myth!:haha:
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Ως διαχειρiστής του forum σας ενημερώνω ότι το Παρίσι θα μηδενιστεί στην ψηφοφορία.

Δεν είναι δυνατόν να αρέσει τόσο πολύ και να μην έχουμε ούτε μία ταξιδιωτική ιστορία από εκεί :D
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θα γίνω κακός :D

Τόσα μέλη ψηφίζουν δαγκωτό Παρίσι, και ούτε ένα δεν έχει γράψει μια Ταξιδιωτική Ιστορία από τη γαλλική πρωτεύουσα?? Αίσχος!! Ντροπή!! Διαμαρτύρομαι!! Γρήγορα μια Ιστορία κάποιος!! :clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ως διαχειρiστής του forum σας ενημερώνω ότι το Παρίσι θα μηδενιστεί στην ψηφοφορία.

Δεν είναι δυνατόν να αρέσει τόσο πολύ και να μην έχουμε ούτε μία ταξιδιωτική ιστορία από εκεί :D
Σικέ. Στημένο. Ου. :D:D:D
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Ως διαχειρiστής του forum σας ενημερώνω ότι το Παρίσι θα μηδενιστεί στην ψηφοφορία.

Δεν είναι δυνατόν να αρέσει τόσο πολύ και να μην έχουμε ούτε μία ταξιδιωτική ιστορία από εκεί :D
Ετσι μπράβο, ετσι μπράβο, το Παρίσι να τεθεί εκτός βαθμολογικού πίνακα.!!!:clap::haha:
Ακου εκεί πόλη χωρίς μια ταξιδιωτική ιστορία να διεκδικεί ψηφους!!!
Εκει στην Β Εθνική, και του χρόνου παλι παρών στην ψηφοφορία!!!:bleh:

Για τα υπολοιπα μέλη που ανήκουν στους αναποφάσιστους, εδώ μπορούν να πάρουν μια γεύση τι εστι Βαρκελώνη! :cool:
http://www.travelstories.gr/showthread.php?t=107
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom