Αγαπημένη Ευρωπαϊκή Πόλη

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Παρίσι!! Κάθε φορά που το σκέφτομαι έχω ένα κόμπο στο λαιμό. Φοβερή η νοσταλγία που μου γεννά:D
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.091
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
.....κλεβεταιιιι
λονδινο τοτε μονοκουκι
Φίλε mio gps, αφού βγήκες από το δίλημμα Λονδίνο-Παρίσι, έχουμε μια ακόμη ψήφο για το Λονδίνο και συν δύο για το Παρίσι. Οπότε:
Παρίσι 11
Λονδίνο 6
Πράγα 5
Βερολίνο 4
Βαρκελώνη 4
Αμστερνταμ 1
Βενετία 1
Κων/πολη 1
Εδίμβούργο 1 και
Σαλαμάνκα 1.
 
Last edited by a moderator:

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
γιατι ψηφισα λονδινο και οχι παρισι.
το λονδινο σου δειχνει πολλες οψεις διαφορετικες που δε σε αφηνουν να πληξεις.
βολτες στην oxford ,baker,bond street,meσα σε χιλιαδες ανθρωπους. βολτα στο nothing hill ,sto soxo,kineziko στην chinatown, kafe sto oxo tower(oxi φαγητο ακριβο...),θεατρικες παραστασεις που καταλαβαινεις τι λενε(γαλλικα δε ξερουν ολοι), εκδρομες στην ευρυτερη περιοχη και στα πανεπιστημια.
και το παρισι πανεμορφο αλλα πιο μονοδιαστατο...
ισως να κανω λαθος ...δεν ξερω!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Bεβαίως και κάνεις λάθος γιατί το Παρίσι μόνο μονοδιάστατο δεν είναι αλλά δεν χάλασε κι ο κόσμος... Γούστα είναι αυτά... Εξάλλου το Λονδίνο σαφέστατα και είναι μια υπέροχη πόλη και δικαιολογημένα πάρα πολύς κόσμος το προτιμά...

Υ.Γ. Καταγγέλω διπλοψηφίες!!! Βία και νοθεία!!! Έρση πόσες φορές λες να ψηφίσεις ακόμη???
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
εγω επειδη πηγα αμστερνταμ+μαδριτη,στις υπολοιπες ακομη δεν εχω παει,θα ψηφισω αμστερνταμ γιατι αξιζει περισσοτερους βαθμους!
 

Markos

Member
Μηνύματα
132
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία - Ζανζιβάρη
Θα ήθελα να παρατηρήσω ότι μου φαίνεται πάρα πολύ λογικό να προηγούνται το Παρίσι, Λονδίνο και Πράγα, αφού είναι οι τοπ προορισμοί για τους Έλληνες...

Έιμαι σίγουρος ότι εάν το Ενδιμβούργο (που δεν έχω πάει, αλλά πρέπει να είναι θαυμάσιο) ήταν πιο "εύκολος" προορισμός για εμάς τους Έλληνες (εννοώ καλές ανταποκρίσεις από αεροπορικές εταιρείες, φτηνά εισητήρια και ξενοδοχεία) θα άλλαζαν τα δεδομένα...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.091
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Υ.Γ. Καταγγέλω διπλοψηφίες!!! Βία και νοθεία!!! Έρση πόσες φορές λες να ψηφίσεις ακόμη???
Σωστός ο Traveller η Έρση έχει ξαναψηφίσει, οπότε ομόφωνα η εφορευτική επιτροπή αφαιρεί τη δεύτερη ψήφο της 'Ερσης. Ελάτε και οι υπόλοιποι.
 

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
αγια-πετρουπολη
εχουν περασει πολλες πολλες μερες που επεστρεψα μαγεμενη και απολυτα ερωτευμενη απο την πολη του φωτος που νομιζα οτι ειχα αλλαξει ψηφο. ΠΑΡΙΣΙ και παλι ΠΑΡΙΣΙ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.195
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom