Αγαπημένο ελληνικό νησί

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Καλοκαίρι σημαίνει διακοπές.
Ήλιος, μπάνιο στις παραλίες, παραθαλλάσια ταβερνάκια κλπ.
Τι καλύτερο δηλαδή από ένα ελληνικό νησί (εντάξει το ξέρω πολλοί μεταξύ των οποίων και εγώ έχουμε τις επιφύλάξεις μας για τις παρεχόμενες υπηρεσίες και τιμες)
Ποιο είναι το αγαπημένο σας ελληνικό νησί και γιατί;

Εγώ ψηφίζω Κρήτη.
Συνδυάζει βουνό και θάλασσα. Πάραλίες με πολύ κόσμο, αλλά και ερημικές. Μοναδικά τοπία (Πρέβελη, Φαράγγι της Σαμαριας). Πολύ καλό φαγητό και σε καλές σχετικά τιμές. Λίμνες (Κουρνά), Κάστρα (Ρέθυμνο, Φραγκοκάστελο), πολυτελή resort, αλλά και έπιλογές για πιο ήσυχη διαμονή.
Φυσικά είναι ένα μεγάλο νησί και χρειάζεσαι πολλές ημέρες για να δεις έστω τα βασικά.
Οι υπόλοιποι τι λέτε λοιπόν;
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
εγω ψηφίζω Λήμνο......έχω γράψει σχετικά στο ...γκρουπ¨" Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου",για την ηρεμία που μου έβγαλε,γιατί δεν είναι απο τα κοσμοπολίτικα τουριστικά μέρη,γιατί εύκολα γυρνάς σ όλο το νησί,έχει εκπληκτικές παραλίες και γραφικότητα.......
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
εμενα το πιο αγαπημενο μου νησι ειναι η ΜΗΛΟΣ!!!την ερωτευτηκα με την πρωτη ματια..
εκει βρηκα τα ωραιοτερα τοπια, τις πιο υπεροχες παραλιες(ολες τοσο ξεχωριστες και διαφορετικες μεταξυ τους), το καλυτερο ηλιοβασιλεμα και γενικα την πιο ρομαντικη ατμοσφαιρα!!!!!!
προσοχη ομως!!το νησι θελει απαραιτητως τουτου (και μαλιστα οσο πιο παλιο, τοσο πιο καλα, για να μην σας πιανει τρελο καρδιοχτυπι μολις βλεπετε χωματοδρομο) καθως και τον/ την καλο/η σας..

(αμεσως μετα την μηλο ομως, βαζω την κρητη!!;))
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA - JAPAN - AUS
Αίγινα! Δεν είναι το τέλειο νησί από άποψη ομορφιάς, αλλά για μένα που έχω ζήσει μέρες εκεί, είναι τέλειο!Το νιώθω σαν σπίτι μου.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Ενα μονο ψηφιζουμε δευτερο πιανει ????

Στελνω ψηφο στη Μυτηληνη εχω παει 4 φορες, τα συνδιαζει ολα,και σιγουρα θα ξαναπαω

Ακολουθει η Σαμος και η Πατμος
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Καλοκαίρι σημαίνει διακοπές.


Εγώ ψηφίζω Κρήτη.
Συνδυάζει βουνό και θάλασσα. Πάραλίες με πολύ κόσμο, αλλά και ερημικές. Μοναδικά τοπία (Πρέβελη, Φαράγγι της Σαμαριας). Πολύ καλό φαγητό και σε καλές σχετικά τιμές. Λίμνες (Κουρνά), Κάστρα (Ρέθυμνο, Φραγκοκάστελο), πολυτελή resort, αλλά και έπιλογές για πιο ήσυχη διαμονή.
Φυσικά είναι ένα μεγάλο νησί και χρειάζεσαι πολλές ημέρες για να δεις έστω τα βασικά.
Οι υπόλοιποι τι λέτε λοιπόν;

Τηλεφωνο και διευθυνση να σου στειλουμε λουλουδια....προτιμας αποξηραμενα ή φυσικα ???
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
ψηφιζω κυθηρα...πηγα μονο για 3 μερες αλλα ξετρελαθηκα...καταρρακτες, παραλιες με ιδιαιτερη ομορφια,καστρο στη χωρα, ουζακια το μεσημερι στο καψαλι και κοψιδοταβερνες το βραδυ στο μυλοποταμο....και χωρις την εντονη βαβουρα και πολυκοσμια!
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη + Αρκτικη
συμφωνω με τον mfish!
οχι οτι εχω παει σε πολλα......
αλλα τα κυθηρα ειναι καταπληκτικα!εχω βαλει και καποιες φωτο απο κυθηρα στο αλμπουμ μου!και η μια ειναι απο τους καταρακτες!
 

DAVID

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
ψηφίζω Κρήτη.Τέλειοι άνθρωποι, τέλειο φαγητό, τέλεια μέρη για μια αξέχαστη καλοκαιρινή απόδραση. Αλλά προτιμώ και Εύβοια γιατί αν δεν παινέψεις το σπίτι σου....<ελπίζω να μην είμαστε όλοι του forum τοπικιστές γιατί προβλέπεται εμφύλιος>
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη + Αρκτικη
οχι david δεν ειμαστε τοπικιστες αν φανταστεις οτι εγω που ειμαι απο κρητη ειπα για τα κυθηρα!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Οπως εχω δηλωσει και σε αλλο τοπικ η καρδια μου,το μυαλο μου και η ψυχη μου βρισκεται παντα στην κοσμοπολιτισσα Υδρα:xalara:!!!!
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom