Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

baka8

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Χαίρετε, ταξιδεύω για πρώτη φορά και μάλλον θα κάνω χαζή ερώτηση. Υπάρχει κάποιο όριο στο μέγεθος της κανονικής βαλίτσας; Και επίσης αν ταξιδέψεις με go light μπορείς να αγοράσεις δύο βαλίτσες; η καθεμία από αυτές θα είναι μέχρι 23 κιλά ή και οι δύο μαζί 23;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Αν τυχόν σου τη ζύγιζαν όμως, ναααααα ένα αγγούρι.
Οι κανόνες υπάρχουν για να τηρούνται. Μία φορά θα τύχει η στραβή. Τουλάχιστον για όσους το ρισκάρετε, έχετε στην άκρη και το ποσό που θα χρειαστεί να πληρώσετε αν τύχει να τη ζυγίσουν και αναγκαστείτε να την παραδώσετε.
Να συμπληρώσω απο προσωπική εμπειρία . Η χειραποσκευή (η μικρη βαλιτσα) στην Aegean ειναι εως 10 κιλα και κατι στο περνάνε... Αν ειναι παραπανω 1-2 κιλα μπορεις να βγαλεις μερικα πραγματα και ειτε να τα φορεσεις , ειτε να τα βαλεις σε ενα σακιδιο πλατης ή μια μεγαλη γυναικεία τσαντα. Μπορεις επίσης να εχεις laptop στη θηκη του και φωτογραφική σε θήκη κρεμαστη, εκτος βαλιτσας ή τσαντας, επισης καμιά τσαντουλα με γλυκα ή διαφορα αλλα μικροπραγματα ειδικα αυτα που υπόκεινται στους κανόνες ασφαλείας. εεε τωρα να θες να κουβαλισεις ολη την προίκα σου καλλίτερα να αγορασεις μια βαλιτσα 23 κιλα συνηθως ειναι 20 ευρώ Χ 2 εντός ευρώπης.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Χαίρετε, ταξιδεύω για πρώτη φορά και μάλλον θα κάνω χαζή ερώτηση. Υπάρχει κάποιο όριο στο μέγεθος της κανονικής βαλίτσας; Και επίσης αν ταξιδέψεις με go light μπορείς να αγοράσεις δύο βαλίτσες; η καθεμία από αυτές θα είναι μέχρι 23 κιλά ή και οι δύο μαζί 23;
Η κάθε μία μέχρι 23 κιλά.Και μπορείς να αγοράσεις και δεύτερη.

http://el.aegeanair.com/hrisimes-pl...uon/epitrepomena-oria-aposkeuonheiraposkeuon/
 

baka8

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Η κάθε μία μέχρι 23 κιλά.Και μπορείς να αγοράσεις και δεύτερη.

http://el.aegeanair.com/hrisimes-pl...uon/epitrepomena-oria-aposkeuonheiraposkeuon/
Ευχαριστώ, το έχω διαβάσει αυτό..αλλά δε βρίσκω πουθενά αν υπάρχει όριο στις διαστάσεις της βαλίτσας. Μπορώ να έχω ότι μέγεθος βαλίτσας θέλω;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Ευχαριστώ, το έχω διαβάσει αυτό..αλλά δε βρίσκω πουθενά αν υπάρχει όριο στις διαστάσεις της βαλίτσας. Μπορώ να έχω ότι μέγεθος βαλίτσας θέλω;
ναι και επισης μην ξεχνας οτι μπορεις να εχεις και + μια μικρη δωρεαν ως χειραποσκευή
 

baka8

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ναι και επισης μην ξεχνας οτι μπορεις να εχεις και + μια μικρη δωρεαν ως χειραποσκευή
Ωραία, ευχαριστώ πολύ! Και να ρωτήσω και κάτι τελευταίο...η διαφορά μεταξύ go light και flex είναι μόνο στο αν θέλεις να ακυρώσεις-αλλάξεις πτήση ή υπάρχουν κι άλλες σημαντικές, εκτός βέβαια απ΄τη βαλίτσα;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Σε άλλα νέα της αγαπημένης Aegean, έχουμε αύξηση της τιμής προαγοράς αποσκευής εσωτερικού (17 ευρώ η προαγορά και 30 στο αεροδρόμιο.
Επίσης έχουμε και την είσοδο του όρου ''εποχικότητα'' με την τιμή να ανεβαίνει από 1/7 ως 10/9.
Εδώ ο σχετικός πίνακας.

http://el.aegeanair.com/hrisimes-pl...uon/epitrepomena-oria-aposkeuonheiraposkeuon/
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Σε άλλα νέα της αγαπημένης Aegean, έχουμε αύξηση της τιμής προαγοράς αποσκευής εσωτερικού (17 ευρώ η προαγορά και 30 στο αεροδρόμιο.
Επίσης έχουμε και την είσοδο του όρου ''εποχικότητα'' με την τιμή να ανεβαίνει από 1/7 ως 10/9.
Εδώ ο σχετικός πίνακας.

http://el.aegeanair.com/hrisimes-plirofories/plirofories-aposkeuon/epitrepomena-oria-aposkeuonheiraposkeuon/
Αυτό μάλλον δεν εντάσσεται στην καμπάνια "12 μήνες-ένα καλό νέο κάθε μήνα":(
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Και πραγματικά περιμένω να δω τι θα γίνει όταν αρχίσει η aegean να ελέγχει κανονικά τις αποσκευες. Όχι το βάρος, απλά το μέγεθος και τα αντικείμενα που έχει ο καθένας μαζί του... Ο πανικός ο ίδιος,ιδιαίτερα στις πτήσεις με τα dash και γραμμές δημοφιλείς π.χ Λονδίνο...
 

Apostolia_Mi

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπέρα! Θα ήθελα να μου πει αν γνωρίζει κάποιος η 2n χειραποσκευη-βοηθητικη τσαντα στην οικονομική θέση στην aegean (που μπορεί να είναι μια γυναικεία τσάντα ή τσάντα λαπτοπ) αν πρέπει να έχει συγκεκριμένες διαστάσεις και βάρος (για παράδειγμα η Ryanair λέει ότι πρέπει να έχει μεγιστες διαστασεις 35χ20χ20 αν θυμάμαι καλά)
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Καλησπέρα! Θα ήθελα να μου πει αν γνωρίζει κάποιος η 2n χειραποσκευη-βοηθητικη τσαντα στην οικονομική θέση στην aegean (που μπορεί να είναι μια γυναικεία τσάντα ή τσάντα λαπτοπ) αν πρέπει να έχει συγκεκριμένες διαστάσεις και βάρος (για παράδειγμα η Ryanair λέει ότι πρέπει να έχει μεγιστες διαστασεις 35χ20χ20 αν θυμάμαι καλά)
Δεν λέει τίποτις η Aegean. Θα πρέπει να είναι εντός λογικών πλαισίων και να χωράει κάτω από το μπροστινό κάθισμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.280
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom