Ινδονησία Αλί αλί, ήρθε η ώρα του Μπαλί

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Gts καποιος παληα ειχε προτεινει το ananda cottage στο Ubud,κοιτα και αυτο στην ιστορια του traveler,αλλα ειναι ακριβο.
Θυμαμαι ειχα βρει Bali Hotel Indonesia Hotel Villa Accommodation Travel Portal που ειναι πολυ αξιολογο σαιτ και εχει πολυ υλικο.
Περιοχη να προτεινω δεν ξερω,αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα κανεις καλες επιλογες.

Τι το θες το exclusive?
any way..:D
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.847
Likes
19.060
Gts καποιος παληα ειχε προτεινει το ananda cottage στο Ubud,κοιτα και αυτο στην ιστορια του traveler,αλλα ειναι ακριβο.
Θυμαμαι ειχα βρει Bali Hotel Indonesia Hotel Villa Accommodation Travel Portal που ειναι πολυ αξιολογο σαιτ και εχει πολυ υλικο.
Περιοχη να προτεινω δεν ξερω,αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα κανεις καλες επιλογες.

Τι το θες το exclusive?
any way..:D
Θα το δω, ευχαριστώ πολύ.....καλά, exclusive εννοώ αυτό, μη φανταστείς:

Sayan Terrace Resort | Ubud | Bali

Έχει 90 ευρώ το βράδυ, τσιμπημένο αλλά απ'ότι βλέπεις.....δε θα πάμε και στο 4 seasons...
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη

GTS

Member
Μηνύματα
6.847
Likes
19.060
Για κατάλυμα στη Seminyak δυσκολεύομαι λίγο...έχεις κάτι υπόψιν?
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.544
Likes
7.955
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..αλι και τρισαλι σε εμας που μενουμε πισω..............
καλο ταξιδι και να μας γραψεις!!!!!!!!!:):):clap::clap:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Και επανερχόμαστε στο θέμα, ειδικά για τον καλό μου φίλο gts,και όσους άλλους βαρεθήκατε τον εδώ θεό...για να πατε να συναντήσετε εκεί τον πραγματικό!!!.....
αφού πλησιάζει λοιπόν η ώρα του αλί αλί,σημείωσε μερικά πραγματάκια πρίν ξεκουτιάνει εντελώς το μυαλό μου...
Λοιπόν ξεκινάμε με συνάλλαγμα.το καλύτερο σε όλο το μπαλί θα το πάρεις no comition στο πολυκατάστημα mata hari.αυτό βρίσκεται στην πλατεία της kuta,περνάς τον δρόμο raya kuta απέναντι απο την police.οποιον και να ρωτήσεις θα σου το δείξει.τα ανταλλακτήρια είναι στον ημιοροφο ..θα τα δείς!.
παραλία jimbaran δίπλα στην παραλία της kuta, μιά ατέλειωτη σειρά απο ρεστωράν με υπέροχα θαλασσινά και το ωραιότερο ηλιοβασίλεμα...τιμές σουβλακιού!
πόλη μικρή ubud.οπωσδήποτε..ατμόσφαιρα μοναδικά ινδονησιακή! ελπίζω να μείνετε εκεί.ειναι η πόλη των χειροτεχνημάτων,πνιγμένη στο πράσινο,τρομερά καλαίσθητη,ήρεμη,η πόλη των θεών!
Λίμνη batur στο βορειοανατολικό τμήμα του νησιού.ωραία διαδρομή στην ενδοχώρα μέσα στο πράσινο περνώντας απο γνήσια μικρά χωρια.θέα εκπληκτική!
pura besakih,temple .ο μεγαλύτερος και σπουδαιότερος ινδουιστικός ναός,σε όλη την ινδονησία.κάτι σάν την μέκκα για τους μουσουλμάνους .απόλυτα must!!
rafting στον ποταμό agung. ένα σημείο εκκίνησης ειναι κοντά στην πόλη klungkung.διάρκεια 5 ώρες,και στο τέλος ολα τα λεφτά,γεύμα σε αίθριο απο μπαμπου,αλλαγή ρούχων,και ρηλάξ πραγματικά μέσα στην ζούγκλα..
elephant park.αν σου αρέσουν οι ελέφαντες..καλά ήταν.
νησάκι lembongan. παίρνεις το καραβάκι απο το benoa harbour.ειναι εκπληκτικό και πολύ ήσυχο.λίγες ώρες.για ημερήσια εκδρομή.μπορείς να το κλείσεις και απο ένα πρακτορείο εκεί.ειναι φτηνά.το ίδιο μπορείς να κάνεις και για το rafting.
celuk χωριό.στον δρόμο απο kuta πρός ubud.το μέρος με το καλύτερο ασήμι σε όλο το νησί.τιμές απίστευτα χαμηλές .
τι άλλο να σου πώ ...σίγουρα θα έχουν αλλάξει πολλα..περπάτα και κάνε εκδρομές μέσα στην φύση.πήγαινε στα χωριά τους και μίλα με τους ανθρώπους.απολαυσε στις διαδρομές σου τους καταπράσινους ανισόπεδους ορυζώνες ..φάε άφοβα τα υπέροχα φαγητά τους ..χάζεψε τις απίθανες σκηνές τα βραδάκια που όλα τα κορίτσια μεταφέρουν offerings στους θεούς τους ,πνιγμένες στα λουλούδια και τα πολύχρωμα ταφτάνια...
εύχομαι να σου φανεί κατι χρήσιμο απο όλα αυτά,δες τα με το δικό σου μάτι.έχω πάει τρείς φορές και θα ξαναπάω σίγουρα...και τις επόμενες πάλι με καινούριο μάτι θα το δώ...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.847
Likes
19.060
Ευχαριστώ πολύ Ρενάτα μου...

Το νησάκι lembongan αξίζει όντως για εκδρομή? Έχει ωραίες παραλίες?

Θα μείνουμε 3 νύχτες Seminyak και 6 Ubud, οπότε πιστεύω θα το χαρούμε αρκετά....μου έχει έρθει η επιθυμία να κάνω ποδήλατο ύστερα από τόσα χρόνια!

Ό,τι άλλο σκεφτείς πολύτιμο είναι....σε αντίθεση με πέρυσι που είχα προετοιμαστεί πολύ για Ταϋλάνδη & Μαλαισία, λίγο πιο έμπειρος φέτος έχω αφήσει τα περισσότερα στη τύχη και στη καλή οργάνωση του νησιού....είμαι σίγουρος ότι όλα θα είναι στα πόδια μας, όπως και στη Ταϋλάνδη....
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Ευχαριστώ πολύ Ρενάτα μου...

Το νησάκι lembongan αξίζει όντως για εκδρομή? Έχει ωραίες παραλίες?
.
έχει ωραίες παραλίες..θα το κάνεις το μπανάκι σου.μιά μέρα πήγα ειναι πολύ μικρό.σβήσε παιδάκι μου αυτο το dubai και τρελαίνομαι...άσε θα το φάω και εγώ στην μάπα 11 ώρες ...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.847
Likes
19.060
έχει ωραίες παραλίες..θα το κάνεις το μπανάκι σου.μιά μέρα πήγα ειναι πολύ μικρό.σβήσε παιδάκι μου αυτο το dubai και τρελαίνομαι...άσε θα το φάω και εγώ στην μάπα 11 ώρες ...
Το Ντουμπάι είναι φανταστικό... και τι δε θα έδινα να ξαναπάω....τι ωραίο το Budha Bar, τα καλύτερα cocktails που έχω πιει..αλλά ας μη ξεφεύγουμε από το θέμα μας :D έχουμε γράψει πολλούς ύμνους για το Ντουμπάι αλλού...

 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ευχαριστώ πολύ Ρενάτα μου...

Το νησάκι lembongan αξίζει όντως για εκδρομή? Έχει ωραίες παραλίες?

Θα μείνουμε 3 νύχτες Seminyak και 6 Ubud, οπότε πιστεύω θα το χαρούμε αρκετά....μου έχει έρθει η επιθυμία να κάνω ποδήλατο ύστερα από τόσα χρόνια!
Λομποκ και Γκιλι δεν εχει το προγραμμα???
Να προσεχεις τις μαιμουδες στο monkey forest γιατι θα τρεχουν πιο γρηγορα απο σενα με τα ποδηλατα:haha:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.847
Likes
19.060
Λομποκ και Γκιλι δεν εχει το προγραμμα???
Να προσεχεις τις μαιμουδες στο monkey forest γιατι θα τρεχουν πιο γρηγορα απο σενα με τα ποδηλατα:haha:
Εννοείται...3 νύχτες όμως μόνο...:(.....

Θα πάρω τη μαϊμού στον ώμο σαν πειρατής.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.170
Μέλη
38.990
Νεότερο μέλος
chris.s

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom