Ινδονησία Αλί αλί, ήρθε η ώρα του Μπαλί

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Gts ψαξε να βρεις το βιβλιο ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΙ του Κωστα Ζηρινη εκδοσεις
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ειναι απιθανο (μου το δανεισε η Ρενατα)
Γραφει μεσα για Μπαλι-Λομποκ-Φλορες-Σουμπαγουα-Κομοντο-Σουλαγουεζι,ειναι τα ταξιδια που εκανε ο συγγραφεας το 1997-98.
Ειναι βεβαια πριν μια 10ετια αλλα ειναι καταπληκτικο βιβλιο με δυνατες δοσεις χιουμορ,και περιπετειας,και απο αφηγηση τελειο.!!!

Ειναι καλο να το διαβασεις πριν φυγεις για να μπεις στο γενικοτερο κλιμα της πανεμορφης
Ινδονησιας.

ΥΓ.Εχω διαβασει τοσα αρνητικα για το Ντουμπαι που ειμαι σιγουρος οτι οταν θα παω(stopover) θα μ`αρεσει.
Ρενατα ψαξε να βρεις τον δεκατοτριτο συζυγο οταν παμε να μας κερασει κανενα μπιτονι πετρελαιο.:cool::haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Ρενατα ψαξε να βρεις τον δεκατοτριτο συζυγο οταν παμε να μας κερασει κανενα μπιτονι πετρελαιο.:cool::haha:
εκεί είναι ο όγδοος!:cool:
κάτι θα κάνομε...έμαθα οτι ειναι στα τελευταία του απο τις αναθυμιάσεις...:rolleyes:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.846
Likes
19.060
Ρενάτα, rafting είχες κάνει στον Ajung (δίπλα στο Ubud) ή πιο μακριά εκεί που λες? Βλέπω ότι τα δύο κύρια μέρη είναι ο Ajung και ο Telaga Waja (στη βάση του Mount Agung).

Μάλλον εννοείς το δεύτερο έτσι?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Ρενάτα, rafting είχες κάνει στον Ajung (δίπλα στο Ubud) ή πιο μακριά εκεί που λες? Βλέπω ότι τα δύο κύρια μέρη είναι ο Ajung και ο Telaga Waja (στη βάση του Mount Agung).

Μάλλον εννοείς το δεύτερο έτσι?
ναι το δεύτερο.οταν πας εκεί θα δείς τους guids που θα σε συντονίσουν,θα σε ντύσουν και θα σου κάνουν το μάθημα...έχει πολύ πλάκα ζήτησε να δείς άν ακόμα δουλευουν εκει δυο φίλοι μου.ο ένας λέγεται agung και ο αλλος kupit. θα δείς τι έχει να γίνει!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.986
Likes
9.504
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Φιλε Gts δε βλεπω την ωρα να πας στο Μπαλι και να διαβασω με το καλο τις εντυπωσεις σου!Φανταζομαι θα εισαι κατενθουσισμενος..Αντε και στα δικα μας :lol:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.846
Likes
19.060
Φιλε Gts δε βλεπω την ωρα να πας στο Μπαλι και να διαβασω με το καλο τις εντυπωσεις σου!Φανταζομαι θα εισαι κατενθουσισμενος..Αντε και στα δικα μας :lol:
Είμαι!! Και είναι η πρώτη φορά που δεν έχω δώσει τη μεγαλύτερη βάση στις παραλίες!! Κολύμπησα πέρυσι σε τόσο φοβερές που για μια χρονιά νιώθω χορτασμένος....του χρόνου τώρα σε καμιά Σαμάνα :D
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.846
Likes
19.060
Είναι πάντως εντύπωσή μου ή οι εκδρομές είναι πανάκριβες στο Μπαλί σε σχέση με τη Ταϋλάνδη? :roll:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
GTS πιστευω μας εχει κακομαθει η Ταιλανδη και τα θελουμε ολα τσαμπα.
Πιστευω αμα πας στο Μπαλι θα τη βρεις την ακρη με τις τιμες τα παζαρια κλπ.
Μην ξεχνας το Μπαλι ειναι πολυ τουριστικο νησι αρα και οι τιμες θα ειναι τσιμπημενες.
Ισως τις εκδρομες να μπορεις να τις κανεις και ομαδικα.Αμα βρεις εκει κανενα γραφειο τουρισμου θα σου λυθουν οι αποριες.
Κρατα σημειωσεις σε ολα,να μας τα μεταφερεις.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.846
Likes
19.060
GTS πιστευω μας εχει κακομαθει η Ταιλανδη και τα θελουμε ολα τσαμπα.
Πιστευω αμα πας στο Μπαλι θα τη βρεις την ακρη με τις τιμες τα παζαρια κλπ.
Μην ξεχνας το Μπαλι ειναι πολυ τουριστικο νησι αρα και οι τιμες θα ειναι τσιμπημενες.
Ισως τις εκδρομες να μπορεις να τις κανεις και ομαδικα.Αμα βρεις εκει κανενα γραφειο τουρισμου θα σου λυθουν οι αποριες.
Κρατα σημειωσεις σε ολα,να μας τα μεταφερεις.
Σοφά λαλείς......μας έχει κακομάθει, πράγματι......άσε, θα πάει η αδελφή της μάνας μου 1 μήνα Ταϋλάνδη (και τη τάισα πληροφορίες φυσικά) !! Bangkok, Chiang Mai, Krabi, Samui, Phangan, Tao......1 μήνα!!!!! Μας έχουν φτύσει ρε γμτ και δε μπορούμε να πάμε 1 μήνα, να φάμε όλη την άδεια εκεί...? 1 μήνα.....
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
και δε μπορούμε να πάμε 1 μήνα, να φάμε όλη την άδεια εκεί...? 1 μήνα.....
στην άλλη μου ζωή θα γεννηθώ εισοδηματίας..αυτό το ρεζιλίκι να δουλεύεις σάν π....--
ένα ολόκληρο χρόνο,και να θές να πάς να ξεκουραστείς για 25 μέρες κάπου,και μερικοί μερικοί να σου κάνουνε και τους δύσκολους για να στις δώσουν...έ !!! αυτό ειναι η έσχατη κατάντια του ανθρώπου!!!
ά ρε φανούλα τυχερο κορίτσι που είσαι!!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.846
Likes
19.060
Έκανα και μία μικρή αλλαγή στο πρόγραμμα, έκανα 2 τις νύχτες στη Seminyak και θα αράξουμε ένα βράδυ στο Nusa Lembongan.....ίσως πετύχουμε και ένα mola mola!!!

abigpicture.typepad.com_writing_mola_mola.jpg
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θέλω φωτογραφία αυτουνού του πράγματος με μπλουζάκι travelstories. :bounce:

GTS κανόνισε την πορεία σου :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.149
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom