Ηνωμένο Βασίλειο Ισπανία Ιταλία Επόμενος προορισμός Λονδίνο,Βαρκελώνη,Ρώμη η Μιλάνο ;

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Λόγο καιρού και μόνο εγώ θα προτιμούσα το χιονισμένο Λονδίνο. :)
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Λόγο καιρού και μόνο εγώ θα προτιμούσα το χιονισμένο Λονδίνο. :)
το Λονδίνο δεν είναι και Αυστρία να ξέρουν από χιόνι..θυμάσαι τον περσινο χειμώνα? ελάχιστες πτήσεις με τρομερές καθυστερήσεις, χωρίς λεωφορεία, χωρίς βασικές γραμμές του μετρό..σίγουρα θα ήθελες το Λονδίνο έτσι?
BBC NEWS | UK | Heavy snow hits much of England
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ποιος είπε για ομοφωνία?:xmas_cheesygrin:
αφού δεν έχει πάει σε καμμία αποκλείονται Βαρκελώνη, Μιλανο γιατι είναι επαρχιακές πολεις μπροστά στις άλλες 2. από τις οποίες φυσικά κάποιος πρωτα πάει Ρώμη κ μετά Λονδίνο. Πρωτα πας στη Γηραιά Ήπειρο κ μετά Αμερική. πρώτα πας Ακρόπολη κ μετά Mall, πρώτα πας στην ιστορία, τον πολιτισμό κ μετά στη μητρόπολη.
Ειπα κι εγω, δεν θα μιλησει αυτος; Πολυ καλα τα λες. Πρωτα να περασει απο το Βρετανικο να δει τα μαρμαρα και μετα αμα θελει παει και ψωνια...
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Πολυ καλα τα λες. Πρωτα να περασει απο το Βρετανικο να δει τα μαρμαρα και μετα αμα θελει παει και ψωνια...
Και γιατί να πάει στο Βρετανικό να δει κλεμμένα μάρμαρα και να μην πάει στη Ρώμη να δει αυθεντικά αρχαία στον τόπο όπου χτίστηκαν χιλιάδες χρόνια πριν;
Κολοσσαίο, Φόρι, Κατακόμβες, Αππία οδός, Θέρμες κλπ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και γιατί να πάει στο Βρετανικό να δει κλεμμένα μάρμαρα και να μην πάει στη Ρώμη να δει αυθεντικά αρχαία στον τόπο όπου χτίστηκαν χιλιάδες χρόνια πριν;
Κολοσσαίο, Φόρι, Κατακόμβες, Αππία οδός, Θέρμες κλπ.
1) Γιατι αναφερθηκε η Ακροπολη, και τα αυθεντικα ειναι στην Αθηνα και στο Βρετανικο. Κι αμα εχει δει τον Παρθενωνα στον τοπο του, πρεπει να συμπληρωσει τα κομματια που λειπουν...
2) Γιατι μπορει για σ' ενα και για ολο τον αλλον κοσμο (δεν ξερω), το πιο σημαντικο στο ταξιδι τους να ειναι να παν να δουν αρχαια αλλα, στα δικα μου κριτηρια δεν συγκαταλεγονται απαραιτητα. Ετσι ενα δυο μουσεια με αρχαια μου αρκουν.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1) Γιατι αναφερθηκε η Ακροπολη, και τα αυθεντικα ειναι στην Αθηνα και στο Βρετανικο. Κι αμα εχει δει τον Παρθενωνα στον τοπο του, πρεπει να συμπληρωσει τα κομματια που λειπουν...
2) Γιατι μπορει για σ' ενα και για ολο τον αλλον κοσμο (δεν ξερω), το πιο σημαντικο στο ταξιδι τους να ειναι να παν να δουν αρχαια αλλα, στα δικα μου κριτηρια δεν συγκαταλεγονται απαραιτητα. Ετσι ενα δυο μουσεια με αρχαια μου αρκουν.
1. και το Mall αναφέρθηκε αλλά μάλλον δεν κατάλαβες τον παραλληλισμό. αλλά θα μου πεις εδώ δεν κατάλαβες τη Ρώμη την ίδια, τις παρομοιώσεις της θα καταλάβεις...
2. είπες τη γνώμη σου κι εμείς τη δικιά μας. εγώ τη δικαιολόγησα κιόλας ενώ εσύ όχι. ο/η ενδιαφερόμενος/η διαβάζει κ αποφασίζει...
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
1) Γιατι αναφερθηκε η Ακροπολη, και τα αυθεντικα ειναι στην Αθηνα και στο Βρετανικο. Κι αμα εχει δει τον Παρθενωνα στον τοπο του, πρεπει να συμπληρωσει τα κομματια που λειπουν...
2) Γιατι μπορει για σ' ενα και για ολο τον αλλον κοσμο (δεν ξερω), το πιο σημαντικο στο ταξιδι τους να ειναι να παν να δουν αρχαια αλλα, στα δικα μου κριτηρια δεν συγκαταλεγονται απαραιτητα. Ετσι ενα δυο μουσεια με αρχαια μου αρκουν.
Οκ, δεν είχα αντιληφθεί ότι μιλούσες κυριολεκτικά για τα μάρμαρα της Ακρόπολης.
Πάντως η Ρώμη δε βρίθει μουσείων με αρχαία, είναι υπαίθριο μουσείο, περπατάς και βλέπεις μνημεία γύρω σου. Από αυτή την έννοια είναι καλύτερη για έναν ταξιδιώτη που δεν τρελαίνεται να γυρνά τα μουσεία.
Αντίθετα, και το Λονδίνο έχει πολύ πλούτο αλλά "εσωτερικά".
Φυσικά είναι γούστα, αλλά κάποιοι εδώ έχουμε κολλήματα και σε αυτά επιμένουμε πάντα!:xmas_cheesygrin:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
1. και το Mall αναφέρθηκε αλλά μάλλον δεν κατάλαβες τον παραλληλισμό. αλλά θα μου πεις εδώ δεν κατάλαβες τη Ρώμη την ίδια, τις παρομοιώσεις της θα καταλάβεις...
2. είπες τη γνώμη σου κι εμείς τη δικιά μας. εγώ τη δικαιολόγησα κιόλας ενώ εσύ όχι. ο/η ενδιαφερόμενος/η διαβάζει κ αποφασίζει...
1)
Φυσικά είναι γούστα, αλλά κάποιοι εδώ έχουμε κολλήματα και σε αυτά επιμένουμε πάντα!:xmas_cheesygrin:
I couldn't agree more

2) Δεν χρειαζεται να δικαιολογησω, υπαρχουν τοσα αρθρα εδω μεσα που κανουν αυτη τη δουλεια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
2) Δεν χρειαζεται να δικαιολογησω, υπαρχουν τοσα αρθρα εδω μεσα που κανουν αυτη τη δουλεια.
γνώμη σου και σεβαστή φυσικά. το αρχικό ποστ θυμίζω, ρωτούσε τη γνώμη μας πού να πάει ένα συγκεκριμμένο χρονικό διάστημα. όποιος θέλει απαντάει μονολεκτικά, οποιος θέλει δικαιολογει την απάντησή του. εσύ όχι μόνο δεν την δικαιολόγησες αλλά απάντησες στη δική μου.. για ποιο λόγο να πάει Λονδίνο, για πες μας λοιπόν..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
γνώμη σου και σεβαστή φυσικά. το αρχικό ποστ θυμίζω, ρωτούσε τη γνώμη μας πού να πάει ένα συγκεκριμμένο χρονικό διάστημα. όποιος θέλει απαντάει μονολεκτικά, οποιος θέλει δικαιολογει την απάντησή του. εσύ όχι μόνο δεν την δικαιολόγησες αλλά απάντησες στη δική μου.. για ποιο λόγο να πάει Λονδίνο, για πες μας λοιπόν..
Ας πατησει στο link Λονδινο θα βρει ενα σωρο αποψεις. Να το δει σφαιρικα το θεμα. Τωρα αμα θελει και τη δικη μου αποψη να του την πω αλλα πρεπει να γραψω σελιδες...δεν ειναι και λιγα τα καλα του Λονδινου.
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Aς ξεκινήσουμε από το τέλος..Mιλάνο δεν είναι για πάνω από 2 μέρες..μπορείς κάποια στιγμή να το συνδυάσεις με ένα άλλο σου ταξίδι..
Bαρκελώνη πολύ ωραία αλλα όχι τώρα..προτίμησε πιο καλοκαιρινούς έστω ανοιξιάτικους μήνες..
το Λονδίνο είναι ένας πολύ ενδιαφέρον προορισμός αλλα στα δικά μου ματια δεν είναι Ρώμη..και αυτό δεν μπορώ να στο εξηγήσω περισσότερο..
κακά τα ψέματα ο κάθε ταξιδιώτης έχει την δικη του ματια για το κάθε μέρος...το δικό μου μάτι λοιπόν γέμισε πιο πολύ από ένα ταξίδι στην Ρώμη παρα στο Λονδίνο..
σίγουρα οποιο μέρος και να διαλέξεις από τα δυο θα περάσεις υπέροχα...
+1 ψήφο από εμενα για Ρώμη :)
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
το ιδιο προβλημα εχω κι εγω θελω να παω ταξιδι τελη ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ...εγω ηθελα Ν.ΥΟΡΚΗ αρχικα....ομως μου ειπαν οτι θα χει υπερβολικο κρυο και καλυτερα να παω αλλη εποχη εκει...ετσι μου προτειναν το Ντουμπαι που θα χει καλο καιρο....εμενα δεν με πολυενθουσιαζει να πω την αληθεια....επισης οι αλλοι της παρεας θελουν κατι πιο οικονομικο...σε Ευρωπη!!!!
οπως καταλαβαινεται ειμαστε πολυ μπερδεμενοι σαν παρεα.....καμια ιδεα για τον ιδανικοτερο προορισμο για Φλεβαρη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.232
Μηνύματα
884.402
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom