Ηνωμένο Βασίλειο Ισπανία Ιταλία Επόμενος προορισμός Λονδίνο,Βαρκελώνη,Ρώμη η Μιλάνο ;

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Νομίζω ο χειμώνας είναι η ιδανικότερη εποχή για Αίγυπτο...
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
πως ειναι δυνατον να λες σε καποιον "ρε φιλε λεω να παω νεα υορκη το φεβρουαριο" και να σου λεει "μπα θα'χει κρυο, πηγαινε ντουμπαι"...... !!!! σοκαριστηκα. πηγαινε καλυτερα ευρωπη :)
τι εννοεις;....ενας φιλος που εχει παει Ν.Υορκη τετοια εποχη, μου πε πως ειχε ξεπαγιασει και δεν το ευχαριστηθηκε.....λες να μου λεει μ...κιες;

για Ντουμπαι εκανε αλλος την προταση επειδη του εθεσα το θεμα κρυο...

Ευρωπη,που ομως;;:xmas_rolleyes:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Εσύ αντέχεις το κρύο; Θέλεις θερμό προορισμό; Εξήγησέ μας. Αν είναι να επιλέξεις το Ντουμπάι λόγω καιρού υπάρχουν ένα σωρό άλλες επιλογές. Αν είναι να το επιλέξεις λόγω σόπινγκ κλπ πάω πάσο.
Γενικώς θέλετε ωραίες πόλεις, αξιοθέατα, μουσεία ή ζέστη, αραλίκι και ψώνια; (Μάλλον το πρώτο για να επιλέξεις Νέα Υόρκη, αλλά ρωτάω για να ξέρω τι θα προτείνω).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.064
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τι το συζητάς? Ή Ρώμη ή Λονδίνο. Τη μεν Ρώμη γιατί σχετικώς παλεύεται αυτή την εποχή, το δε Λονδίνο γιατί ο καιρός είναι ίδια σκ..ά όλο το χρόνο οπότε δεν κάνει διαφορά...
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
Είμαι στην αναζήτηση του επόμενου προορισμού και είμαι ανάμεσα σε αυτές της 4 πόλης... Που είναι καλύτερα για να παω 10/2 με 15/2; Και για μένα σκέψου ανάμεσα σε λονδίνο και ρώμη και για μιλάνο είναι καλή εποχή αλλα αφού πας για 5-ήμερο προτίμησε ρώμη και λονδίνο εκτός και αν συνδυάσεις μιλάνο με εκδρομή σε κόμο ή φλωρεντία.
 
Last edited by a moderator:

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
Εσύ αντέχεις το κρύο; Θέλεις θερμό προορισμό; Εξήγησέ μας. Αν είναι να επιλέξεις το Ντουμπάι λόγω καιρού υπάρχουν ένα σωρό άλλες επιλογές. Αν είναι να το επιλέξεις λόγω σόπινγκ κλπ πάω πάσο.
Γενικώς θέλετε ωραίες πόλεις, αξιοθέατα, μουσεία ή ζέστη, αραλίκι και ψώνια; (Μάλλον το πρώτο για να επιλέξεις Νέα Υόρκη, αλλά ρωτάω για να ξέρω τι θα προτείνω).
το σιγουρο ειναι οτι δε θελω ταξιδι για ψωνια...ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....
θελω ενα συναρπαστικο ταξιδι σ'ενα μερος ζωντανο που θα εχει να μου προσφερει ξεχωριστες εμπειριες....

τωρα αν αντεχω το κρυο...δεν ξερω...αν ειναι πραγματικα τσουχτερο μπορει και να μην αντεχω τις περιπανησεις στους δρομους!!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
το σιγουρο ειναι οτι δε θελω ταξιδι για ψωνια...ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....
θελω ενα συναρπαστικο ταξιδι σ'ενα μερος ζωντανο που θα εχει να μου προσφερει ξεχωριστες εμπειριες....
Τότε ένα είναι το σίγουρο. Να μην πας στο Ντουμπάι. :xmas_cheesygrin:
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
το σιγουρο ειναι οτι δε θελω ταξιδι για ψωνια...ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....
θελω ενα συναρπαστικο ταξιδι σ'ενα μερος ζωντανο που θα εχει να μου προσφερει ξεχωριστες εμπειριες....

τωρα αν αντεχω το κρυο...δεν ξερω...αν ειναι πραγματικα τσουχτερο μπορει και να μην αντεχω τις περιπανησεις στους δρομους!!!
Σου προτείνω λονδίνο για κρύο δεν ξέρω τι παίζει αλλά όπου και να πας έκεινη την έποχη κεντρική και βόρεια ευρώπη κρύο θα κάνει με ένα κάλο μπουφάν λογικά όλα ξεπερνιούνται αλλα σίγουρα ανταποκρίνεται σε αυτό που ψάχνεις αλλιώς το άμστερνταμ μου έρχεται στο μυαλό με επιφύλαξη πάντα ας μας πει την γνώμη του και κάποιος που έχει πάει.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
τι εννοεις;....ενας φιλος που εχει παει Ν.Υορκη τετοια εποχη, μου πε πως ειχε ξεπαγιασει και δεν το ευχαριστηθηκε.....λες να μου λεει μ...κιες;

για Ντουμπαι εκανε αλλος την προταση επειδη του εθεσα το θεμα κρυο...

Ευρωπη,που ομως;;:xmas_rolleyes:
εννοουσα οτι το βρισκω απλα τραγικο να συγκρινεις αυτους τους δυο προορισμους.:xmas_mrgreen: αν αυτος που σου ειπε ντουμπαι ηξερε οτι αρχικη σου σκεψη ηταν η νεα υορκη τοτε καλυτερα μη τον ακους... :xmas_wink:δεν εχω παει ουτε στο ενα ουτε στο αλλο αλλα προς θεου αν ημουν φιλη σου θα σου'λεγα τρεχα στη νεα υορκη (αφου εχεις χρονο και χρηματα να αφιερωσεις) με τα καταλληλα ρουχα ή πηγαινε σε κατι ευρωπαικο.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
εννοουσα οτι το βρισκω απλα τραγικο να συγκρινεις αυτους τους δυο προορισμους.:xmas_mrgreen: αν αυτος που σου ειπε ντουμπαι ηξερε οτι αρχικη σου σκεψη ηταν η νεα υορκη τοτε καλυτερα μη τον ακους... :xmas_wink:δεν εχω παει ουτε στο ενα ουτε στο αλλο αλλα προς θεου αν ημουν φιλη σου θα σου'λεγα τρεχα στη νεα υορκη (αφου εχεις χρονο και χρηματα να αφιερωσεις) με τα καταλληλα ρουχα ή πηγαινε σε κατι ευρωπαικο.
Επειδη λοιπον εγω εχω παει Νεα Υορκη θα υπερθεματισω αυτα που λεει το manelaki.
Εφοσον εχεις μπει στη διαδικασια να σκεφτεις τη Νεα Υορκη (που σημαινει οτι και οικονομικα εχεις ενα σχετικο κουμαντο) ειναι μεγα λαθος να αφησεις τη ΝΥ για το Ντουμπαι.
Βαλε σκουφια..βαλε ισοθερμικα..παρε σομπα αγκαλια και πηγαινε ΝΥ δαγκωτο.
Θα μας θυμηθεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.230
Μηνύματα
884.357
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom