Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
463
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ξέρουμε μέχρι πότε μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο εκπτωτικός κωδικός;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Με τη σειρά μου να ρωτήσω κάτι άλλο. Έχω βρει εισιτήριο στην Aegean με 31ευρώ, βάζοντας τον κωδικό flymeto2021 μου κοστίζει 1 εύρω. Αν τελικά δεν καταφέρω να ταξιδέψω και κάνω κανoνικά check in, κερδίζω τα μίλια που δίνει ή όχι;
Βρε παιδιά, πως παίρνετε την έκπτωση δηλαδή με το κωδικό? Πως τον χρησιμοποιείτε δηλαδή? Μέσω desktop γίνεται ή πρέπει από εφαρμογή/κινητό κλπ?

EDIT: Α, πρόκειται για κωδικό που κερδίσατε ως δώρο από διαγωνισμό? Κάτι τέτοιο κατάλαβα.. Αν είναι έτσι τζίφος
 
Last edited:

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Βρε παιδιά, πως παίρνετε την έκπτωση δηλαδή με το κωδικό? Πως τον χρησιμοποιείτε δηλαδή? Μέσω desktop γίνεται ή πρέπει από εφαρμογή/κινητό κλπ?

EDIT: Α, πρόκειται για κωδικό που κερδίσατε ως δώρο από διαγωνισμό? Κάτι τέτοιο κατάλαβα.. Αν είναι έτσι τζίφος
Δοκίμασε το "flymeto2021" σε όποια συσκευή έχεις στο πεδίο κάτω από της ημερομηνίες, χτες που το δοκίμασα, δούλευε! Οι άλλοι 2 κωδικοί (summer2021e και summer2021r) νομίζω ότι έληξαν στις 24/2 23.59.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση ιδιαίτερα σε όσους έχουν ταξιδέψει με την Aegean σε covid εποχή. Είναι αλήθεια ότι η επιβίβαση ξεκινά από τις πίσω θέσεις και αυτούς που κάθονται στο παράθυρο; Η αποβίβαση πως γίνεται; Αντίστροφα; Πρώτα οι μπροστινές θέσεις; Ενδιαφέρομαι για αγορά θέσεων γι αυτό ρωτάω. Ευχαριστώ πολύ.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση ιδιαίτερα σε όσους έχουν ταξιδέψει με την Aegean σε covid εποχή. Είναι αλήθεια ότι η επιβίβαση ξεκινά από τις πίσω θέσεις και αυτούς που κάθονται στο παράθυρο; Η αποβίβαση πως γίνεται; Αντίστροφα; Πρώτα οι μπροστινές θέσεις; Ενδιαφέρομαι για αγορά θέσεων γι αυτό ρωτάω. Ευχαριστώ πολύ.
Εάν η επιβίβαση είναι από γέφυρα τότε επιβιβάζουν πρώτα τα παράθυρα, μετά τις μεσαίες θέσεις και μετά τους διαδρόμους και στο τέλος business/gold. Η αποβίβαση από την γέφυρα γίνεται όπως πάντα, πρώτα οι μπροστινοί και μετά οι πίσω.

Εάν πας με λεωφορείο στο αεροπλάνο, πάλι λένε ότι επιβιβάζονται πρώτα αυτοί που είναι στα παράθυρα, αλλά εκεί έχει λιγότερο σημασία γιατί ουσιαστικά όλοι μαζί μπαίνουν στα λεωφορεία..

Από την στιγμή που δεν μπορείς να το γνωρίζεις εξαρχής τον τρόπο του check-in, φαίνεται ότι είναι αχρείαστο να αγοράσεις άλλες θέσεις εκτός extra legroom.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση ιδιαίτερα σε όσους έχουν ταξιδέψει με την Aegean σε covid εποχή. Είναι αλήθεια ότι η επιβίβαση ξεκινά από τις πίσω θέσεις και αυτούς που κάθονται στο παράθυρο; Η αποβίβαση πως γίνεται; Αντίστροφα; Πρώτα οι μπροστινές θέσεις; Ενδιαφέρομαι για αγορά θέσεων γι αυτό ρωτάω. Ευχαριστώ πολύ.
Ταξίδεψα πρόσφατα. Μέσω γέφυρας μπήκαμε από την μπροστινή. Με λεωφορείο έμπαιναν και από τις δύο ταυτόχρονα. Δεν ξέρω τι είναι αυτά που γράφεις για παράθυρα και προτεραιότητες στην επιβίβαση. Δεν υπήρχε σειρά επιβίβασης με βάση το πού καθόσουν. Στην αποβίβαση τώρα και τις δύο φορές σε γέφυρα, έγινε τμηματική αποβίβαση από την μπροστινή πόρτα. Ψιλοκοροϊδια μου φάνηκε, γιατί απλά μας φώναξαν σε δύο ή σε τρεις δόσεις, δεν θυμάμαι, αλλά και πάλι ήμασταν πολλά άτομα μαζεμένα στο ίδιο σημείο. Συμπέρασμα: Μην πετάξεις λεφτά για αγορά θέσεων.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Επειδη εχω κατι χρονια να,ταξιδεψω light χωρις παραδοτεα αποσκευη, τωρα θα μας τσεκαρουν στο gate το πιστοποιητικο εμβολιασμου που δεν θα περασουμε απο το γκισε?
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Επειδη εχω κατι χρονια να,ταξιδεψω light χωρις παραδοτεα αποσκευη, τωρα θα μας τσεκαρουν στο gate το πιστοποιητικο εμβολιασμου που δεν θα περασουμε απο το γκισε?
Ναι.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Εχω πτηση αυριο στην οποια δεν εχω κανει check in και δε εχω σκοπο να πραγματοποιησω..αν δε κανω check in,καταγραφομαι ως non show σωστα;εχω καποιο πεναλτυ απο την εταιρεια;γιατι ξαναεχω πτηση μαζι της μερικες μερες αργοτερα οπου θα πραγματοποιησω...οχι τιποτα αλλο δε παλευετε και η αναμονη στο τηλεφωνικο κεντρο για να την ακυρωσω!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Εχω πτηση αυριο στην οποια δεν εχω κανει check in και δε εχω σκοπο να πραγματοποιησω..αν δε κανω check in,καταγραφομαι ως non show σωστα;εχω καποιο πεναλτυ απο την εταιρεια;γιατι ξαναεχω πτηση μαζι της μερικες μερες αργοτερα οπου θα πραγματοποιησω...οχι τιποτα αλλο δε παλευετε και η αναμονη στο τηλεφωνικο κεντρο για να την ακυρωσω!
Αν έχεις άλλη πτήση στην ΙΔΙΑ κράτηση, πιθανότατα θα ακυρωθεί. Αν είναι άλλη κράτηση, όλα καλά.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Αν έχεις άλλη πτήση στην ΙΔΙΑ κράτηση, πιθανότατα θα ακυρωθεί. Αν είναι άλλη κράτηση, όλα καλά.
Τελειως αλλη κρατηση και προς αλλο προορισμο..one way ειναι η αυριανη πτηση οποτε αν ακυρωθει και δε χρεωθω κανα εξτρα πεναλτυ μια χαρα!ευχαριστω για την απαντηση!
 

kabak7

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας παιδιά έχω δει αρκετές περιπτώσεις με το ίδιο θέμα όσον αφορά την αλλαγή ονόματος( το πρόβλημα είναι με την aegean) είχα γράψει το όνομα μου λάθος και στην ryanair Και με μια επικοινωνία στο live chat μου το διόρθωσαν δωρέαν παρόλο που αναφέρει ότι έχει χρεώσει 130 λύρες ανά πτήση.η Aegean μου είπε είναι 20ε + άλλα 20 περίπου για την διαφορά τιμής για επανέκδοση, υπάρχει κάποια περίτπωση να το γλιτώσω όλο αυτό; ην να πληρώσω έστω λιγότερα;Η διαφορά είναι αντί για Michail έχω γράψει Μixalis.... ταξιδεύω 1η φορά οπότε δεν ήξερα ξέρω είναι δικό μου λάθος αλλά είναι κρίμα να δώσω τόσα λεφτά ευχαριστώ πολύ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.668
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom