Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Καλημέρα σε όλους. Θέλω να ρωτήσω το εξής γτ έχω 2μιση χρόνια να ταξιδέψω με αεροπλάνο και δε ξέρω τί μπορεί να έχει αλλάξει. Βρήκα σε εξευτελιστική τιμή για τον Οκτώβρη να πάμε Μιλάνο. Μπορώ να κλείσω τον πιο χαμηλό ναύλο και όταν σιγουρέψουμε το ταξίδι να αγοράσω και βαλίτσα ή χειραποσκευη?? Γτ και να μην πάω, να χάσω 60€ μόνο τα εισιτήρια Κλάιν.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Καλημέρα σε όλους. Θέλω να ρωτήσω το εξής γτ έχω 2μιση χρόνια να ταξιδέψω με αεροπλάνο και δε ξέρω τί μπορεί να έχει αλλάξει. Βρήκα σε εξευτελιστική τιμή για τον Οκτώβρη να πάμε Μιλάνο. Μπορώ να κλείσω τον πιο χαμηλό ναύλο και όταν σιγουρέψουμε το ταξίδι να αγοράσω και βαλίτσα ή χειραποσκευη?? Γτ και να μην πάω, να χάσω 60€ μόνο τα εισιτήρια Κλάιν.
Μπορείς, απλά ενδέχεται να είναι πιο ακριβά σε σχέση με το αν την κλείσεις μαζί με την αρχική κράτηση
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Καλημέρα σε όλους. Θέλω να ρωτήσω το εξής γτ έχω 2μιση χρόνια να ταξιδέψω με αεροπλάνο και δε ξέρω τί μπορεί να έχει αλλάξει. Βρήκα σε εξευτελιστική τιμή για τον Οκτώβρη να πάμε Μιλάνο. Μπορώ να κλείσω τον πιο χαμηλό ναύλο και όταν σιγουρέψουμε το ταξίδι να αγοράσω και βαλίτσα ή χειραποσκευη?? Γτ και να μην πάω, να χάσω 60€ μόνο τα εισιτήρια Κλάιν.
Πολυ συχνα το priority τοσο νωρις κοστιζει 6 ευρω τη στιγμη της κρατησης. Αν σε καποια απο τις πτησεις ειναι τοσο φθηνο, δωστο το 6ευρο μονο για τον εναν και ετσι θα εχετε μια 10κιλη βαλιτσα.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.001
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλημέρα σε όλους. Θέλω να ρωτήσω το εξής γτ έχω 2μιση χρόνια να ταξιδέψω με αεροπλάνο και δε ξέρω τί μπορεί να έχει αλλάξει. Βρήκα σε εξευτελιστική τιμή για τον Οκτώβρη να πάμε Μιλάνο. Μπορώ να κλείσω τον πιο χαμηλό ναύλο και όταν σιγουρέψουμε το ταξίδι να αγοράσω και βαλίτσα ή χειραποσκευη?? Γτ και να μην πάω, να χάσω 60€ μόνο τα εισιτήρια Κλάιν.
Οτι σου ειπαν οι υπόλοιποι. Σα δυνατότητα υπάρχει αλλά οι τιμές δεν θα έχουν καμία σχέση.
Σε πρόσφατο ταξίδι μου, στην ίδια τιμή σχεδόν που είχα κλείσει εξαρχής 20κιλη βαλιτσα πανέλα, μου έδεινε για προσθήκη τελευταίας στιγμής 10κιλή για μονή διαδρομή.
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Πολυ συχνα το priority τοσο νωρις κοστιζει 6 ευρω τη στιγμη της κρατησης. Αν σε καποια απο τις πτησεις ειναι τοσο φθηνο, δωστο το 6ευρο μονο για τον εναν και ετσι θα εχετε μια 10κιλη βαλιτσα.
Αν και έχω απίστευτο καιρό να ταξιδεψω με ryanair θυμαμαι κάποια στιγμή που ειχα δει ότι το priority έκανε περίπου 6-8€. Τώρα σε αυτές τις πτήσεις που κοστίζουν 50€ πήγαινε έλα η προσθήκη χειραποσκευής από τώρα (για πτήσεις Νοέμβρη ή Δεκέμβρη) βλέπω κοστίζει 14€ ανά διαδρομή. Δηλαδή πόσο φτάνουν τελευταία στιγμή άραγε;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.321
Likes
1.795
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Αν και έχω απίστευτο καιρό να ταξιδεψω με ryanair θυμαμαι κάποια στιγμή που ειχα δει ότι το priority έκανε περίπου 6-8€. Τώρα σε αυτές τις πτήσεις που κοστίζουν 50€ πήγαινε έλα η προσθήκη χειραποσκευής από τώρα (για πτήσεις Νοέμβρη ή Δεκέμβρη) βλέπω κοστίζει 14€ ανά διαδρομή. Δηλαδή πόσο φτάνουν τελευταία στιγμή άραγε;
14.5Ε είναι την στιγμη της κράτησης και 20Ε αργότερα ανα διαδρομή.
 
Last edited:

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ. Θα το τσεκαρω. Πραγματικά θέλω τόσο πολύ να φύγω για εξωτερικό απλά λόγω μωρού πλέον δε μπορώ να το προγραμματίσω όπως παλιά, γι'αυτό σκέφτηκα ας κλείσω κάτι φθηνό κ αν συμβεί κάτι δε θα καλύψω χρήματα. Λόγω κόβιντ εγκυμοσύνες, αποβολές, γέννες κλπ κ μόνο που θα φύγω 3 μέρες μετά από δυόμισι είναι θείο δώρο!!
Έχω χάσει κάθε επαφή με τα ταξίδια. Αλλά θα επανέλθω!!
 

FoNikos21

Member
Μηνύματα
30
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πάω να κλείσω εισιτήρια Ryan για Βρυξέλλες μέσω kiwi και βλέπω ότι ζητάει μόνο όματεπώνυμο και ημερομηνία γέννησης. Δε χρειάζεται να υποβάλλω και τον αριθμό διαβατηρίου; Έχω να ταξιδέψω αρκετά χρόνια και θυμάμαι ότι ήταν προαπαιτούμενο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Πάω να κλείσω εισιτήρια Ryan για Βρυξέλλες μέσω kiwi και βλέπω ότι ζητάει μόνο όματεπώνυμο και ημερομηνία γέννησης. Δε χρειάζεται να υποβάλλω και τον αριθμό διαβατηρίου; Έχω να ταξιδέψω αρκετά χρόνια και θυμάμαι ότι ήταν προαπαιτούμενο.
Για τις Βρυξέλλες γιατί να χρειάζεται διαβατήριο;
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
861
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Πάω να κλείσω εισιτήρια Ryan για Βρυξέλλες μέσω kiwi και βλέπω ότι ζητάει μόνο όματεπώνυμο και ημερομηνία γέννησης. Δε χρειάζεται να υποβάλλω και τον αριθμό διαβατηρίου; Έχω να ταξιδέψω αρκετά χρόνια και θυμάμαι ότι ήταν προαπαιτούμενο.
Νομίζω θα ζητηθεί στο τσεκιν. Αλλά γιατί όχι κατευθείαν στην Ryanair ώστε σε περίπτωση ακύρωσης να μην έχεις μπερδέματα;
 

connosp

Member
Μηνύματα
388
Likes
825
Πάω να κλείσω εισιτήρια Ryan για Βρυξέλλες μέσω kiwi και βλέπω ότι ζητάει μόνο όματεπώνυμο και ημερομηνία γέννησης. Δε χρειάζεται να υποβάλλω και τον αριθμό διαβατηρίου; Έχω να ταξιδέψω αρκετά χρόνια και θυμάμαι ότι ήταν προαπαιτούμενο.
Γιατί από kiwi, αλλά και στο site της Ryanair βάζει ότι έχεις ταυτότητα ή διαβατήριο.
 

FoNikos21

Member
Μηνύματα
30
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Για τις Βρυξέλλες γιατί να χρειάζεται διαβατήριο;
Γιατί έχω στρατιωτική ταυτότητα. Κι επειδή το διαβατήριο έχει λήξει και όταν το ανανεώσω θα αλλάξει αριθμό, θα ήθελα να γνωρίζω αν απαιτείται η καταχώρησή του με τη κράτηση των εισιτηρίων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom