EasyJet Ερώτηση για easyjet

Μηνύματα
88
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος
Ταξίδευα Μιλάνο-Αθηνα προχθες με easy και χάθηκε η βαλίτσα μου. Ασφάλεια δεν είχα προσθέσει στο εισιτήριο. Θα με αποζημιώσουν ή έπρεπε να είχα βάλει την ασφάλεια?
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Lost Baggage
We make every effort to ensure that the safe delivery of your baggage coincides with your arrival at the destination airport! In the rare event that your baggage is damaged, lost or delayed during an easyJet flight however, you must advise a member of easyJet ground handling staff at the airport of arrival immediately.
You are strongly advised to take out your own insurance to cover the value of your baggage and its contents, particularly if you are carrying important or valuable items. Claims are dealt with up to the airline's limit of liability based on the weight of the items concerned; visit our Carrier’s Regulations for more information.
It is our policy that if your baggage is delayed for more than 24 hours on your outbound trip, you can spend up to GBP 25 per day per person on essential items, for a maximum of three days. To claim this allowance you must write to our claims handling agents within 21 days of the relevant flight at the address provided to you by the easyJet handling agent at the airport where the delay was reported. All claims must be supported by documentary evidence of purchases made (e.g. receipts).
αυτο αναφερει στο site της!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ταξίδευα Μιλάνο-Αθηνα προχθες με easy και χάθηκε η βαλίτσα μου. Ασφάλεια δεν είχα προσθέσει στο εισιτήριο. Θα με αποζημιώσουν ή έπρεπε να είχα βάλει την ασφάλεια?



Τελικά τι έγινε με την αποσκευή σου?
 
Μηνύματα
88
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος
Δυστυχώς δεν βρέθηκε ακόμη. Έστειλα μειλ στην easyjet, δεν μου έχουν απαντήσει ακόμη.
Τους πήρα και τηλέφωνο, μου είπαν ότι θα δούνε το μειλ και θα μου απαντήσουν και ότι πρέπει να ξαναπάρω στο γραφείο απολεσθέντων του αεροδρομίου μήπως βρέθηκε αλλά και από εκεί καμία εξέλιξη.
Έχω απελπιστεί, έχει μια βδομάδα που χάθηκε. :cry:
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
174
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Να κανω και εγω μια ερωτηση, απο το site της easyjet μπορω να κλεισω εισητηριο με προπληρωμενη καρτα ή πρεπει οπωσδηποτε να εχω πιστωτικη ??
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Να κανω και εγω μια ερωτηση, απο το site της easyjet μπορω να κλεισω εισητηριο με προπληρωμενη καρτα ή πρεπει οπωσδηποτε να εχω πιστωτικη ??
μπορεις και μαλιστα αν ειναι ελεκτρον χρεωνει και λιγοτερα:)
 

klainmaingr

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Έχω κλείσει και με προπληρωμένη και με πιστωτική χωρίς πρόβλημα.

μπορεις και μαλιστα αν ειναι ελεκτρον χρεωνει και λιγοτερα:)
Δυστυχώς στην πειραιώς τώρα που άλλαξα κάρτα του ζήτησα να μου βγάλουν electron γι αυτόν ακριβώς τον λόγο αλλα δεν είχαν διαθέσιμη : \
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
174
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σας ευχαριστω πολυ παιδια....Και τελος, πειραζει αν η προπληρωμενη ειναι σε αλλο ονομα και το εισητηριο σε αλλο? Γιατι θελω να κλεισω ενα για μια φιλη μου....
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Σας ευχαριστω πολυ παιδια....Και τελος, πειραζει αν η προπληρωμενη ειναι σε αλλο ονομα και το εισητηριο σε αλλο? Γιατι θελω να κλεισω ενα για μια φιλη μου....
oχι κανενα προβλημα!
 

gmark

Member
Μηνύματα
33
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη
Γεια σας, θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την αξιοπιστία τις easyjet? Είναι καλή? Διάβαζα σε διαφορα sites πολύ κακά σχόλια και επειδή σκοπεύω να κλείσω 3 πτήσεις σύντομα δεν θα ήθελα να ξεμείνω κάπου. Επίσης είδα ένα post για ασφάλιση στις πτήσεις. Αυτά τα 16 euro που ζητάει η easyjet αξίζουν? Αν όχι από θέμα ασφάλισης τι παίζει? Ευχαριστώ!
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδιά, διάβασα οτι μπορώ να κλείσω εισητήριο με easy και να προσθεσω βαλίτσες αργότερα μέσω της ιστοσελίδας τους.

Η τιμή που θα πληρώσω είναι τα 22 ευρώ που ζητάνε και την ώρα που κλείνω τα εισητήρια ή τα δίπλά (όπως πληρώνεις στο αεροδρόμιο) ?? Έχει δηλαδή κάποια έξτρα χρέωση?
Επίσης μέχρι πόση ώρα πριν την αναχώριση μπορείς να προσθέσεις αποσκευές?
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
174
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ακομα μια ερωτηση να κανω....εχω κλεισει εισητηρια με την easyjet και θα κουβαλαω και βαλιτσα....το chek in που πρεπει να το κανω απο το internet ή εκει στο αεροδρομιο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.870
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom