EasyJet Ερώτηση για easyjet

vicky_pl

Member
Μηνύματα
170
Likes
443
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Γεια σας, θα ηθελα να κανω και εγω αλλη μια ερωτηση....Εχουμε κλεισει εισητηριο σε λαθος ονομα και εχουμε κανει και check in στην easyjet, μπορουμε να αλλαξουμε το ονομα τωρα ? Η χρεωση ειναι 30 ευρω ?
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Γεια σας, θα ηθελα να κανω και εγω αλλη μια ερωτηση....Εχουμε κλεισει εισητηριο σε λαθος ονομα και εχουμε κανει και check in στην easyjet, μπορουμε να αλλαξουμε το ονομα τωρα ? Η χρεωση ειναι 30 ευρω ?
τι εννοεις γραμμα λαθος εχετε κανει?
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
170
Likes
443
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Οχι, βαλαμε τελειως διαφορετικο ονομα....Πηραμε στην easy και τελικα δεν μπορεί να γίνει η αλλαγή γιατί αν αλλαξει το ονομα στην πτήση που θέλουμε αλλάζει ταυτόχρονα και στις άλλες πτησεις που έχει ο λογαριασμός αυτός.....Κάτι τέτοιο, οπότε αναγκαστήκαμε και αγοράσαμε καινούργιο ...
 

mixter

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Η πιο εύκολη λύση με διαφορά είναι να πάρεις το τραίνο για Victoria που σου είπε ο tripakias. Η Circle Line, αν και απο τις χειρότερες, είναι αυτή που θα σε κάνει να ταλαιπωρηθείς όσο το δυνατόν λιγότερο για Liverpool Street. Το καλό με την Circle/District Line στη Victoria είναι ότι έχεις λιγότερα απο 10 σκαλιά να κατέβεις με βαλίτσες. Συνήθως η τελευταία διαδρομή προς τα ανατολικά που θες εσύ περνάει κατά γύρω στις 20 μετα τα μεσάνυχτα. Πρόσεχε να ακούσεις τις εκφωνήσεις για τα τραίνα που έρχοντε (τα γράφει και ο ηλεκτρονικός πίνακας) μην μπείς σε κανένα τραίνο της District και βρεθείς μόνος στο Upmistner στις 1 το πρωί.
Ταξιδεύω στις 23 του μηνός από Θεσσαλονίκη για Λονδίνο (αν μας αφήσουν οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας γιατί έχουν και απεργία)
Θα φτάσω στο νότιο terminal και θέλω να πάω στη Victoria
Η λύση του southernrailway φαίνεται πολύ καλή και γρήγορη. Απ' ότι κατάλαβα από αυτά που είπατε, το τρένο φεύγει κοντά από το νότιο terminal, έτσι;
Επειδή όμως έχουμε και την απεργία και δεν ξέρω τι ώρα θα φτάσω, δε θέλω να κλείσω online συγκεκριμένη ώρα.
Αν δεν κλείσω online εισιτήριο και κλείσω από εκεί μόλις φτάσω, θα είναι πολύ ακριβό λέτε;
Και η στάση λέγεται Victoria; Ή έχουν συγκεκριμένους κωδικούς;
Υπάρχει ανακοίνωση στάσεων ή πρέπει να έχω το νου μου για το που θα κατέβω;
Ευχαριστώ
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Θα πας να βγαλεις εισιτηριο απο 'κει. Οπως βγαινεις πας λιγο δεξια και λιγο πιο περα εχει γκισε. Το ακριβοτερο νομιζω ειναι 11,90 λιρες (εκτος κι αν εχουν αλλαξει οι τιμες με το νεο ετος). Μετα κοιτας τους πινακες ανακοινωσεων να δεις ποιο παει Victoria, κατεβαινεις στην αντιστοιχη αποβαθρα, περιμενεις να ερθει το τραινο, ερχεται, μπαινεις, εφυγες.

Αν δεν καταλαβες τιποτα απ' οσα εγραψα. Πηγαινε στις πληροφοριες ή ρωτα καποιον υπαλληλο και θα σου πει.
 

mixter

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Θα πας να βγαλεις εισιτηριο απο 'κει. Οπως βγαινεις πας λιγο δεξια και λιγο πιο περα εχει γκισε. Το ακριβοτερο νομιζω ειναι 11,90 λιρες (εκτος κι αν εχουν αλλαξει οι τιμες με το νεο ετος). Μετα κοιτας τους πινακες ανακοινωσεων να δεις ποιο παει Victoria, κατεβαινεις στην αντιστοιχη αποβαθρα, περιμενεις να ερθει το τραινο, ερχεται, μπαινεις, εφυγες.

Αν δεν καταλαβες τιποτα απ' οσα εγραψα. Πηγαινε στις πληροφοριες ή ρωτα καποιον υπαλληλο και θα σου πει.
χεχε κατάλαβα.. ευχαριστώ πολύ

το μόνο που μένει τώρα είναι να μας αφήσουν να πετάξουμε
γιατί είμαι ο ορισμός του γκαντέμη
έκλεισα 2 μήνες πριν εισιτήριο για να είμαι και τυπικός τρομάρα μου και υποτίθεται ότι πετάω την τετάρτη στις 12:45'
και οι ελεγκτές εν.κυκλοφορίας την παρασκευή κύρηξαν στάση εργασίας για τετάρτη 12 ως 4 κλαψ
πήρα στο αεροδρόμιο να ρωτήσω τι θα γίνει, μου λένε δεν ξέρουν και να πάρω στην αεροπορική μου εταιρία
πήρα στην easyjet και λένε και αυτοί πως δεν ξέρουν
δηλαδή πότε θα ξέρουν; την Τετάρτη και θα μου πουν πως ακυρώνεται η πτήση;
όλα τελευταία στιγμή ρε γμτ!
 

playmobil

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Γεια σας! Λιγο βλαμενες οι ερωτησεις μου, και ισως σε λαθος σαιτ, αλλα τι να κανω δε βρισκω αλλου ακρη ρε παιδια...Ταξιδευω συντομα πρωτη φορα με easy jet και εχω ακουσει πολυ περιεργα πραγματα για τη συγκεκριμενη εταιρεια...ειναι οντως τοσο αθλια?? Υπαρχει κατι sos που θα πρεπει να γνωριζω? Και επισης, ξερει καποιος εαν και πως μπορω να κλεισω διπλανες θεσεις? Οτι αλλο χρησιμο μου πειτε θα βοηθησει! Ευχαριστω πολυ!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Περίεργα ως προς τι?...Η easy-jet είναι μία από τις μεγαλύτερες low-cost εταιρίες, οπότε τουλάχιστον σε θέμα ασφαλείας δεν πρέπει να σας διακατέχει κανένα άγχος....Ως low cost βέβαια, πρέπει να είστε προετοιμασμένοι και να γνωρίζετε πως δεν θα σας σερβίρουν δωρεάν ο,τιδήποτε, και εφόσον θελήσετε να πιείτε ή να φάτε κάτι θα πρέπει να το πληρώσετε. Επίσης θα πρέπει να πληρώσετε οποιαδήποτε αποσκευή προς check-in έχετε, καθώς και να φροντίσετε να έχει ο κάθε επιβάτης απο 1 χειραποσκευή, συμπεριλαμβανομένου τσαντών. Τέλος, η easyjet δεν κατοχυρώνει συγκεκριμένη θέση κατά το check-in, οπότε κάθεστε όπου θέλετε ή όπου βρείτε κενή θέση.
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Με την easy jet έχω ταξιδέψει πάρα πολλές φορές και μάλιστα και με μικρά παιδιά.Το πιο βασικό ,που δείχνει ότι αγνοείς,είναι ότι δεν κλείνεις θέσεις.Μπαίνεις μέσα και όπου βρεις, κάθεσαι.Κατ`αρχήν,πρόσεξε το βάρος των αποσκευών σου και τις διαστάσεις της "handbag",έτσι όπως έχεις κλείσει με το εισητήριο και γράφει στο σάιτ.....Η διαδικασία επιβίβασης έχει ως εξής:Πρώτα "καλούν "όσους έχουν speedy boarding να κάνουν μια σειρά,μετά όσους έχουν παιδιά μέχρι 5 ετών και μετά όλοι οι υπόλοιποι.Ε,στην Ελλάδα δεν τα πάμε και πολύ καλά με τις ουρές και όπως καταλαβαίνεις δημιουργείται ένα...."στρές".Όταν μπεις...είπαμε.Μέσα μπορείς να αγοράσεις ό,τι θες.π.χ.καφές Starbucks 3ε,σάντουιτς 5ε,νερό 2ε(οι τιμές περίπου).Μπορείς όμως να έχεις προμηθευτεί και μόνος σου χωρίς πρόβλημα(Αν ταξιδεύεις Αγγλία συμφέρει να πληρώσεις με λίρες)..... Τα αεροπλάνα είναι πολύ καινούρια ,καθαρά αν και λίγο στενά ως προς το χώρο και τα καθίσματα.....Πάντοτε είχαμε καταπληκτικές απογειώσεις και προσγειώσεις.....Καλή Πτήση!!
 

christosalonk

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
pros latiniki ameriki....
μηπως εχει κανεις τον κωδικο προσφορας για την easy jet??
 

dionisisgasi

Member
Μηνύματα
26
Likes
4
easy-jet

Καλημερα σε ολους. Ενα πραγμα δεν εχουμε καταλαβει εμεις οι Ελληνες, ο,τι πληρωνουμε το αντιστοιχω περνουμε. Εμεις θελουμε να πληρωνουμε λιγα και να ειμαστε στα πουπουλα. Δεν γινεται ομως. Ετσι, οταν ο Ελληνας πληρωνει 20 και 30 ευρω το εισητηριο για Λονδίνο,( οταν εξω εχει 150 και 200 ευρω) και δεν διαβαζει τα μικρα γραμματακια, που λεει πως δεν συμπεριλαμβανται γευματα κτλ κτλ, εχει ως συνεπεια να πεταει, να μην του προσφερουν γευμα, να μην του δινουν θεση, να μην.... να μην.... και βγαινει και λεει οι κ@λοεταιρειες και οι κ@λοεταιρειες. Οταν επιλεγεις low-cost εταιρειες, συμβιβαζεσαι με τη πολιτικη τους. Νομος!!! Απ'οσο ξερω κι εγω, η easy-jet ειναι αρκετα αξιοπιστη εταιρεια οπως λεει κι ο φιλος ο marquis. Καλο ταξιδι σε οοολους!!!!
 
Μηνύματα
626
Likes
143
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Μπορεί η επίσημη ιστοσελίδα της easyjet να γράφει:
Η μεταφορά ζωντανών ζώων, συμπεριλαμβανομένων των κατοικίδιων ζώων, των εντόμων, των ερπετών και κάθε άλλους είδους εκτρεφόμενων ζώων απαγορεύεται σε κάθε περίπτωση
αλλά εγώ θα ρωτήσω: μπορώ να ταξιδέψω έχοντας το σκυλάκι (έχει όλα τα απαραίτητα έγγραφα) μαζί μου, πάνω, σα χειραποσκευή, εννοείται μέσα στο κλουβάκι του; όπως, δλδ, ταξιδεύω κάθε φορά με κάθε άλλη εταιρεία. Και αν όχι, μπορεί κάποιος να μ απαντήσει... γιατί όχι;;;;; ειλικρινά ρε easyjet, δεν σε καταλαβαίνω γιατί το κάνεις αυτό! αφού πρόκεται για χειραποσκευή!!

Ευχαροιστώ εκ των προτέρων...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom