Η Κρήτη θέλει travelstory!

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
ΚΥΡΙΟΙ ΤΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Εχουμε 3 επιλογες και θελω τη γνωμη σας για να κανω κρατηση...μαζευτηκαμε αρκετοι..δεν το περιμενα τοσοι...θα δοθει η λιστα οσονούπω...
Επιλογη 1)
ΤΑΛΑΙΑ ΟΡΗ στο χωριο Απλαδιανα στο Μυλοποταμο
Φαρμα με στρουθοκαμηλους και αρκετες γευσεις απο κρητικη κουζινα φαγητο σουπερ και σερβις επισης. Θεα βουνο και αρκετο πρασινο, παρτε μια γευση...
ΤΑΛΑΙΑ ΟΡΗ (τα τηλεφωνα δεν ισχυουν)

Επιλογη 2)
Ταβερνα ΕΥΘΑΛΙΑ στους Αρμενους εξω απο το Ρεθυμνο, για το φαγητο ισχυει οτι και παραπανω

Επιλογη 3)
Ταβερνα ΚΛΗΜΑΤΑΡΙΑ στο Ρεθυμνο με παραδοσιακη κουζινα

Η επιλογη δικια σας και εγω ακολουθω....:xmas_wink::xmas_wink:
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Λοιπόν (αρχίζω το brainwash) είσαστε στην Κρήτη. Ένα κατεξοχήν καλοκαιρινό προορισμό. Οι ορεινοί μας προορισμοί περιορισμένοι, παντού υπάρχει θάλασσα. Άρα όλοι μας θα τριγυρνούμε σε Ρέθυμνο, Αρμένους (για να πάμε Πλακιά) κατά το καλοκαίρι. Και τότε θα είναι που θα βλέπουμε που κάτσαμε και θα μειδιούμε! Όλα καλά αλλά τώρα έχουμε ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ! Ψηφίζω βουνό! Κάτι με το οποίο πολλοί Κρητικοί που ξέρω, δεν είναι και τόσο εξοικειωμένοι! Μια ταβέρνα στα Απλαδιανά, μέσα στα βουνά είναι κάτι καθαρά παραδοσιακό χειμωνιάτικο! Να βλέπω δηλαδή στον Ψηλορείτη χιόνια και να κάθομαι στην θάλασσα? Τζάκι, Χιόνια, Βουνό, ΤΑΛΑΙΑ! Μια χριστουγεννιάτικη συνάντηση μακριά από την λήθη των καθημερινών εικόνων μιας πόλης! Εγώ θα ήθελα κάτι μοναδικό, εσείς? (μήπως trollάρω..??!!)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.341
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Περιμένω τους Χανιώτες να πουν που είναι κάπως μακρυά και ακόμη μισή ώρα παλιός εθνικός από το Πάνορμο.
Μετα το φαγοπότι θα χωνέψουμε κόβοντας φασκόμηλο και ρίγανι. από κει σας την είχα κόψει.
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
Και εγώ ψηφίζω Ταλαια, αν και η αποψη μου περιτευει αν δεν συμφωνησει ο σωφερ...Εύα;;;;;;;;;;;
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Περιμένω τους Χανιώτες να πουν που είναι κάπως μακρυά και ακόμη μισή ώρα παλιός εθνικός από το Πάνορμο.
Μετα το φαγοπότι θα χωνέψουμε κόβοντας φασκόμηλο και ρίγανι. από κει σας την είχα κόψει.
Ναι δίκιο έχεις! για να δούμε τι θα πούνε αν και πιστεύω ότι αξίζει. το πολύ πολύ να μαζέψουμε και κανα σαλίγγαρο μετά
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.540
Likes
7.929
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
... εγω παω οπου νανε μονο αρκει να ειμαι κρητη...για ποια ημερομηνια τελικα λετε?:xmas_cool:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
... εγω παω οπου νανε μονο αρκει να ειμαι κρητη...για ποια ημερομηνια τελικα λετε?:xmas_cool:
Κυριακη 27/12 μεσημερι....μολις αποφασισουν που θα παμε θα δωσω τη λιστα....με τα ονοματα να φαινεται και η ταβερνα ωρα , ημερομηνια, κ,π,λ να ειναι νοικοκυρεμενο....
Οπως η προηγουμενη συναντηση στα Χανια

Βαρσαααααα !!!!!!!!!:xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink:
Καλα ειστε σοβαροι,,θα πιασουμε τα βουνα μετα το φαγητο...για βοτανα και χοχλιους....εγω παντως την αραζω για καφε.....
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
Καλα ειστε σοβαροι,,θα πιασουμε τα βουνα μετα το φαγητο...για βοτανα και χοχλιους....εγω παντως την αραζω για καφε.....
Συμφωνώ απόλυτα..το πολύ πολύ να πιούμε και καμιά τσικουδιά για τη χώνεψη:xmas_mrgreen:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.341
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Βαρσαααααα !!!!!!!!!:xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink:
Καλα ειστε σοβαροι,,θα πιασουμε τα βουνα μετα το φαγητο...για βοτανα και χοχλιους....εγω παντως την αραζω για καφε.....
Bαρσαααααααα θυμάσαι τον παππού τον κρητίκαρο!!!! κοντά του μας πάει
η Εύη. όχι για να χωνέψουμε τη στουρθοκάμηλο θα σας δώσω από ένα
τεμπλάκι να ρίχνετε ελιές. εκεί δίπλα τις έχει η Soudiani
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Bαρσαααααααα θυμάσαι τον παππού τον κρητίκαρο!!!! κοντά του μας πάει
η Εύη. όχι για να χωνέψουμε τη στουρθοκάμηλο θα σας δώσω από ένα
τεμπλάκι να ρίχνετε ελιές. εκεί δίπλα τις έχει η Soudiani
Εισαι απιστευτος....φανταζεσαι 14 ατομα απο μια τεμπλα να ριχνουν ελιες ??? θες τιποτα αλλο ????:xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol: γιατι στα δικα σου?????....εγω παραπερα δεν εχω ????
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
αν εχετε υπ οψην και κανα παραδοσιακο ξενωνα εκει τριγυρω να μας προτεινετε, εσεις που ξερετε απ αυτα τα μερη, να περασουμε το τριημερο των χριστουγενων και να ειμαστε και κοντα στο μερος συναντησης θα βολευε πολυ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.092
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom