Και μαζί και μόνοι...

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Εμ γι' αυτό Defkalion δεν βρίσκω εύκολα παρέα για τα μέρη αυτά... Μ' αρέσει το ασυνήθιστο και όπου και να πάω είμαι υπερκινητική:trekker:... :haha: και με τη φώτο και την κάμερα στο χέρι!:photographer:
Ενώ αντιθέτως για Λονδίνο, Αμστερνταμ και Ιταλία έχω έτοιμες κολλητές που θέλουν να πάμε!
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Έτσι όπως έχει καταντήσει ο κόσμος μας είναι λίγο επικίνδυνο να ταξιδεύει γυναίκα μόνη. Εκτός κι αν είναι με γκρουπ. Πραγματικά θέλει πολλά κότσια και συγχαρητήρια σε όσες έχουν το θάρρος και το κάνουν.:clap::clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Tαξιδευουν μονεs τουs παααρααα πολλεs και ναι , μπραβο τουs και θα'μουνα μια απο αυτεs αν δεν ειχα τη μονιμη παρεα μου.
Δε θα'χα κανενα προβλημα.:cool:
Στην Ταυλανδη σε μια ημερησια εκδρομη ηταν μαζι μαs μια Αγγλιδα που ταξιδευε μονη τηs για ενα μηνα. Σε εκεινη την εκδρομη συναντησε ενα συμπατριωτη τηs και εμειναν μαζι σε ενα νησι που πηγαμε.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Φίλη μου δώσε μου το μισό από το θάρρος σου για να πηγαίνω κι εγώ μόνη όπου γουστάρω και χωρίς να παρακαλάω:mad:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πηγαινε Αγιο Δομηνικο amiga και απ'την πρωτη μερα
θα εχειs παρεα:haha::haha::haha:
Εγω να σαs πω θα ηθελα να παω ενα ταξιδι μονη μου αλλα παθαινει:shock::shock: οταν το ακουει!
Γιατι βρε παιδι μου!Ασε να χαθω 15 μερεs στιs ζουγκλεs τηs Νεαs Γουινεαs , να εξασφανιστω στο Βορνεο και να μη βρισκουν ουτε το κουφαρι μου:bleh: που λεει ο λογοs!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Ωραίο θέμα!!! Λοιπόν, είμαι 27 ετών κι άμα είναι να χιλιοπαρακαλέσω κάποιον να με ακολουθήσει, τότε σίγουρα κάποια στιγμή θα χάσω και την υπομονή μου και τη διάθεσή μου.... Βέβαια επειδή είμαι γυναίκα, θεωρώ ότι είναι λίγο επικίνδυνο να πάω π.χ. Περού μόνη. Απλά είναι το θέμα της ασφάλειας... Οπότε μάλλον μόνη μου δεν θα πάω. Απλά θα ψάξω να βρω τη σωστή παρέα. Κι όποιος ψάχνει, πιστεύω ότι βρίσκει...:rolleyes:
¨Εχεις απόλυτο δίκιο στους προβληματισμούς σου.
Αλλά πάντα υπάρχουν λύσεις.
Επικίνδυνο θεωρείται το Περού, αλλά η Κοστα Ρικα (που δεν έχω πάει) και έχει Ο εγκληματικότητα ειναι καλη λύση.
Θυμάμαι οτι συνάντησα κοπέλες μόνες:
Στην Αργεντινή. Ελληνίδα που ήταν νωρίτερα στην Τανζανία, με φίλη της
Στο Ιγκουασου( Βραζιλία). Αγγλίδα, σε σταση λεωφορείου
Στο Περού. Πάνω από την λίμνη Τιτικάκα στα 4000 μ υψομετρο. Μίλησα με 2 καταπληκτικές Ελβετίδες που περιόδευαν με ποδήλατο.
Πάντως τα τελευταία χρόνια οι μόνες γυναίκες σε γκρουπ ειναι πλειοψηφία. Ζευγάρι φίλων που ηταν Γουατεμάλα - Μεξικό- Ονδουρα ειχαν στο γκρουπ 6 γυναικες και 2 ζευγάρια
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
παντως την πιο σωστη κουβεντα νομιζω οτι την ειπε ο δακης " στα ταξιδια γνωριζεις καλυτερα τον αλλο" :clap:

στην 6ημερη που πηγαμε με το σχολειο ολοι σχεδον τσακωθηκαμε με καποιον (δε βγαζω τον εαυτο μου απ εξω) και συνηθως για ασημαντο λογο ωσπου φτασαμε στο σημειο στο τελος της εκδρομης οι μισοι να μη μιλανε με τους αλλους μισους!

εγω παντως οπως με σκεφτομαι τωρα, δυσκολα θα πηγαινα ταξιδι μονος γιατι θελω τη χαρα του ταξιδιου να τη μοιραστω με καποιον αλλο. να βλεπω φωτογραφιες αργοτερα και να λεω α εκει ημουν με αυτον ή αυτην α εκει καναμε εκεινο ή το αλλο.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
¨Εχεις απόλυτο δίκιο στους προβληματισμούς σου.
Αλλά πάντα υπάρχουν λύσεις.
Επικίνδυνο θεωρείται το Περού, αλλά η Κοστα Ρικα (που δεν έχω πάει) και έχει Ο εγκληματικότητα ειναι καλη λύση.
Θυμάμαι οτι συνάντησα κοπέλες μόνες:
Στην Αργεντινή. Ελληνίδα που ήταν νωρίτερα στην Τανζανία, με φίλη της
Στο Ιγκουασου( Βραζιλία). Αγγλίδα, σε σταση λεωφορείου
Στο Περού. Πάνω από την λίμνη Τιτικάκα στα 4000 μ υψομετρο. Μίλησα με 2 καταπληκτικές Ελβετίδες που περιόδευαν με ποδήλατο.
Πάντως τα τελευταία χρόνια οι μόνες γυναίκες σε γκρουπ ειναι πλειοψηφία. Ζευγάρι φίλων που ηταν Γουατεμάλα - Μεξικό- Ονδουρα ειχαν στο γκρουπ 6 γυναικες και 2 ζευγάρια
Ανετα ταξιδεύω και στην άκρη της Γης άμα είμαι με φίλη μου. Απλά δυσπιστώ στο να είμαι τελείως μόνη μου στο ταξίδι. Οι μόνες γυναίκες σε γκρουπ είναι όντως πλειοψηφία γιατί πλέον οι σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων είναι δύσκολες. Η αλήθεια είναι ότι εγώ προσωπικά σε ένα ταξίδι πιο καλά πιστεύω ότι θα περάσω με κάποιον-α φίλο-η παρά με ερωτικό σύντροφο. Σε μίνι γκάλοπ που έχω κάνει αυτό λένε όλοι...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Απαπαπα! Δε θα πηγαινα με καμια απο τιs φιλεs-γνωστεs που εχω!
Ισωs γιατι ξερω που θελω να παω και τι να κανω και πιστευω οτι θα ηταν ολο προβληματα.
Mr. και παλι Mr. και παλι Mr. και παλι Mr:haha::haha::haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Φαντάζομαι ότι δεν το κάνει από ευγένεια, ταιριάζουν και τα γούστα σας, αλλά και οι επιλογές που κάνεις τον αποζημιώνουν πλήρως. :clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι , ξερει οτι θα τον οδηγησω στον παραδεισο!!:shock:
Τωρα που ετοιμαζω το επομενο , δεν εχει ιδεα που θα παμε.
Μπορει και να το μαθει στο αεροδρομιο:haha:
Τοσο ενδιαφερον πια!:lol::lol:
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Mrs go2dbeach σε νοιώθω απόλυτα.
Και ο δικός μου Μr έτσι ακριβώς είναι. "πες μου πόσα χιλιόμετρα θα κάνουμε και πού στρίβουμε"
Πάντα οι δυο μας ταξιδεύουμε και όταν είναι και ο γιος μας μαζί, περνάμε καταπληκτικά.
Μας αρέσουν τα ίδια πράγματα, έχουμε τις ίδιες ταξιδιωτικές ανησυχίες και απόψεις και έχουμε καταφέρει να ταιριάξουμε τα ενδιαφέροντά μας.
Οι δουλειές όμως και οι λοιπές υποχρεώσεις, δεν αφήνουν τον άρρενα πληθυσμό να ακολουθήσει σε όλες τις εκδρομές.
Εγώ όμως ακάθεκτη προχωρώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom